Jesień – zielone światło dla chirurgii plastycznej



Jesień w pełni. Dni są coraz krótsze, znikoma dawka słońca sprawia, że mamy coraz mniej energii, często zaliczamy też spadek nastroju. Ale przecież każda pora roku ma swoje plusy. Jeśli marzysz o zlikwidowaniu poważniejszego defektu ciała czy innej większej metamorfozie to właśnie nadszedł na to doskonały czas! Jesień to najlepszy moment na poddanie się zabiegom z zakresu chirurgii plastycznej. Dlaczego i jakie operacje na jesień polecają specjaliści z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzej Krajewski w Kołobrzegu?

Gorące lato, kiedy się rozbieramy i eksponujemy duża część ciała czy zima, kiedy chętniej oddajemy się sportom zimowym to nie najlepsze okresy na poddanie się inwazyjnym zabiegom. Wiosna byłaby dobrym wyborem, gdyby nie fakt, że w ostatnich latach… jest coraz krótsza, a często wręcz jej brak i po chłodnych miesiącach od razu zaczynają się upały.

– Na szczęście mamy jesień. To idealny czas na bardziej inwazyjne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Wówczas mamy więcej czasu na rekonwalescencję, umiarkowane temperatury sprzyjają szybszemu gojeniu się blizn i łatwiejszemu powrotowi do formy. Jeśli więc myśleć o operacji plastycznych, to właśnie teraz – tłumaczy dr Elżbieta Młyńska – Krajewska.

Piękniejsza (nie tylko) na święta

Jesień to doskonały czas na operacje plastyczne w obszarze twarzy, wymagające zachowania okresu rekonwalescencji. Przed świętami, a co za tym idzie, także spotkaniami rodzinnymi i imprezami firmowymi, rośnie zainteresowanie chociażby liftingiem twarzy i szyi, które można wykonać jako samodzielne zabiegi lub terapię łączoną. Zabiegi polegają na nacięciu, naciągnięciu oraz nadaniu kształtu skórze i mięśniom na twarzy oraz szyi.

Umożliwiają napięcie skóry, jak też usunięcie jej nadmiaru, co pozwala skorygować tak szyję, jak i dolną część twarzy. W efekcie twarz odzyskuje młodzieńczy kontur, szyja smukłość i powab, a skóra jest zdrowo napięta. Po zabiegu wykonanym przez profesjonalistę twarz wygląda naturalnie, nie traci swojej naturalnej mimiki i odzyskuje pogodny wygląd, a pacjentki czują się zdecydowanie lepiej.

– Efekty operacji plastycznej widoczne są od razu, chociaż początkowo trzeba liczyć się z opuchlizną i zasinieniami. Po kilku dniach (do tygodnia) można już usunąć szwy, a po mniej więcej miesiącu – powrócić do uprawiania sportu. Taki okres rekonwalescencji nie jest jednak regułą, bo choćby w przypadku korekty powiek trwa on około tygodnia do dwóch. Operacja, zważając na oczywiste zmniejszanie się ilości włókien kolagenowych po 25. roku życia i wynikające z tego opadanie powiek, jest zresztą coraz częściej zalecana – tłumaczy dr Andrzej Krajewski, chirurg plastyk z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej w Kołobrzegu.




Usunięcie nadmiaru skóry poprzez nacięcie w zmarszczce mimicznej i fałdach skórnych prowadzi do pogłębienia górnej części powieki. Efekty takiego zabiegu nadają twarzy młodszy i bardziej pogodny wygląd, a pielęgnacja malutkich blizn ogranicza się do smarowania ich preparatami, które je spłaszczają i rozjaśniają. Faktem jest jednak, że choćby ze względu na krótsze dni i mniej nasilone promieniowanie słoneczne, operację lepiej wykonać jednak teraz niż wiosną czy latem. Jesienią wystarczającą ochroną jest noszenie okularów przeciwsłonecznych, które niwelują skutki nadwrażliwość spojówek na słońce i wiatr.

Chirurgia plastyczna piersi

Operacje plastyczne piersi to od wielu lat najczęściej wykonywane zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Nie oznacza to jednak, że pacjentki decydują się wyłącznie na powiększenie biustu. Owszem, powiększanie piersi implantami wciąż cieszą się popularnością, ale to nie jedyny zabieg, który do zaproponowania ma pacjentkom chirurgia plastyczna piersi.

W niektórych przypadkach wskazany jest raczej ich lifting. Mastopeksja, czyli właśnie lifting piersi, to idealne rozwiązanie dla kobiet, których biust utracił jędrność np. wskutek karmienia piersią.

Niezależnie od wybranej techniki, blizna ukryta jest później pod stanikiem czy strojem kąpielowym, natomiast sama rekonwalescencja trwa od dwóch do czterech tygodni. Podobnie jest w przypadku liftingu piersi z redukcją gruczołu, podczas którego usuwany jest tak nadmiar skóry, jak i gruczołu piersiowego. W niektórych przypadkach kobiety decydują się na plastykę samych brodawek.

Wybór konkretnej metody i zakresu operacji zależy oczywiście od potrzeb pacjentki. Decyzja poprzedzona jest zawsze indywidualnymi konsultacjami, a ponieważ zabiegi przeprowadza się wyłącznie u zdrowych, przebadanych kobiet.

Operacje plastyczne pomagają odzyskać pewność siebie, pozbyć się kompleksów i spełnić marzenia o swoim wyglądzie. Jeśli chcemy się na nie decydować to najkorzystniejszym momentem w roku na ich wykonanie jest okres jesienno-wiosenny. Dlaczego więc nie zafundować sobie w prezencie na święta „odświętnego” wyglądu?

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ