Arbuzowy Antyperspirant – i masz wszystko POT kontrolą



Dezodorant czy antyperspirant to kosmetyczny must have, bez którego nie wyobrażamy sobie porannej toalety. Jednocześnie dermatolodzy twierdzą, że produkty te coraz częściej wywołują podrażnienia skóry i uczulenia. Czy można tego uniknąć?

Pocenie się to naturalna reakcja organizmu, która ma na celu ochronę przed przegrzaniem czy usunięcie toksyn poza jego obręb. Nikogo nie trzeba jednak przekonywać, że pot, pomimo ważnej funkcji jaką pełni, negatywnie wpływa na strefę komfortu każdego człowieka i osłabia jego wizerunek – zarówno na polu zawodowym, jak i w życiu prywatnym.

Stąd też na rynku kosmetycznym mamy ogromny wybór dezodorantów i antyperspirantów. Te pierwsze mają na celu wyeliminowanie nieprzyjemnego zapachu, jaki powstaje w wyniku kontaktu potu (który sam w sobie jest substancją bezwonną) z bakteriami egzystującymi na naszej skórze. Z kolei rola antyperspirantów polega na zredukowaniu procesu pocenia się, poprzez zablokowanie kanalików potowych.

Bez względu jednak na różnice w sposobie działania, antyperspiranty i dezodoranty zdaniem dermatologów stanowią grupę kosmetyków coraz częściej wywołujących niepożądane reakcje uczuleniowe, nawet wśród osób, które wcześniej nie miały problemów skórnych. Winę za ten stan rzeczy ponoszą substancje, które znaleźć można w składzie wielu popularnych kosmetyków: glin, formaldehydy, parabeny, triclosan, sztuczne substancje zapachowe i konserwujące.

Co ciekawe, podrażnienie skóry wywołać mogą nie tylko składniki kosmetyku, ale też sposób jego aplikacji – w przypadku zastosowania dezodorantu czy antyperspirantu skóra ulega bowiem gwałtownemu schłodzeniu, przez co zostaje naruszona jej naturalna bariera ochronna. Niepokojący jest również fakt, że szkodliwe dla zdrowia mogą być kosmetyki reklamowane jako naturalna alternatywa dla popularnych dezodorantów i antyperspirantów.

Kryształ ałunu, o którym tu mowa, kilka lat temu wzbudził niemałe zainteresowanie, zwłaszcza, że adresowany był do osób borykających się nie tylko z nadmierną potliwością, ale też z reakcjami alergicznymi. Liczne publikacje udowodniły jednak, że ałun nie tylko ogranicza potliwość w stopniu nieznacznym, to jeszcze jego składnikiem są sole aluminium – metalu, który przenika przez skórę, kumuluje się w organizmie i ma działanie rakotwórcze…

Czy to oznacza, że powinniśmy zrezygnować ze stosowania produktów, które korzystnie wpływają na nasze poczucie komfortu? Naturalnie, że nie, wystarczy wybrać kosmetyk, który skutecznie rozwiąże problem potu i przykrego zapachu, bez szkody dla naszej skóry, taki jak Arbuzowy Antyperspirant.




Najnowsze osiągnięcie polskiej firmy kosmetycznej Cherry Soap, cieszącej się rosnącym w zawrotnym tempie uznaniem klientek, to produkt, który łączy delikatność ze skutecznością. Siła jego działania wynika z zastosowania wodorotlenku magnezu z certyfikatem Ecocert, którego efektywność znalazła odzwierciedlenie w badaniach klinicznych (co warto podkreślić, w przypadku marki Cherry Soap, nieprzeprowadzonych na zwierzętach) i testach, które przebiegały w ekstremalnych warunkach, m.in. w krajach tropikalnych, takich jak Gwatemala i Panama.

W trakcie testów aż 67% badanych potwierdziło wyraźne zmniejszenie potliwości po zastosowaniu Arbuzowego Antyperspirantu, natomiast 84% osoby stwierdziły, że zastosowanie kosmetyku od Cherry Soap gwarantuje całodzienną ochronę przed niechcianym zapachem. Badania dowiodły również, że Arbuzowy Antyperspirant od Cherry Soap nie pozostawia śladów na ubraniu, gdyż kosmetyk ten ma postać wygodnego w aplikacji, szybko wchłaniającego się kremu.

Ponadto Arbuzowy Antyperspirant jest niezwykle delikatny: w przeciwieństwie do aerozoli, kosmetyk marki Cherry Soap nie podrażnia skóry przez gwałtowne jej schłodzenie. O tym, że Arbuzowy Antyperspirant zawiera wyłącznie te składniki, które są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia, najlepiej świadczy fakt, że zarówno krem będący nośnikiem składnika aktywnego, który wyprodukowano na bazie oleju ze słodkich migdałów i oleju jojoba, jak i konserwant otrzymały Ecocert – certyfikat potwierdzający naturalne i ekologiczne pochodzenie tych substancji. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że Arbuzowy Antyperspirant nie zawiera sztucznych barwników a mimo to pozwala cieszyć się delikatnym, owocowym zapachem przez cały dzień (posiada jedynie aromat kosmetyczny BEZ alergenów stworzony specjalnie dla marki).

Arbuzowy Antyperspirant z pewnością podbije serca osób o wrażliwej, podatnej na podrażnienia skórze. Jednak spektrum działania preparatu marki Cherry Soap zachwyci każdego, kto szuka niezawodnego kosmetyku, który chroni przed potem, ale ma w pełni bezpieczny skład. Warto się o tym przekonać na… własnej skórze!

Produkt dostępny na www.cherry-shop.pl

Joanna Bielas

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ