Dlaczego Twój krem z kwasem hialuronowym nie działa?



Dlaczego Twój krem z kwasem hialuronowym nie działa? Kosmetycznym hitem ostatnich sezonów są produkty z zawartością kwasu hialuronowego, który według obietnic doskonale nawilża skórę. Zarówno apteczne jak i drogeryjne półki uginają się od kremów nawilżających z jego zawartością do każdego rodzaju cery. Kwas hialuronowy możemy znaleźć w kremach zarówno za kilkanaście jaki kilkaset złotych. Jednak wiele użytkowniczek, nawet produktów z wyższej półki czuje się zawiedziona ich działaniem.

Pierwsze wrażenia z korzystania z kosmetyków z zawartością kwasu hialuronowego zazwyczaj są niezwykle pozytywne a efekty spektakularne. Niestety z biegiem czasu entuzjazm opada ponieważ stan cery zamiast polepszać się jest coraz gorszy. Czy producenci kremów oszukują? Kremy nie zawierają wystarczającej ilości kwasu? Być może zdarzają się takie przypadki, ale nie tutaj tkwi problem.

Zamiast nawilżać jeszcze bardziej wysusza

Kluczową kwestią jest wielkość cząsteczek kwasu hialuronowego. Aby kwas hialuronowy spełniał swoje zadanie poprawy nawilżenia skóry, musi wnikać w jej głębsze warstwy, a żeby było to możliwe jego cząsteczki muszą być odpowiednio małe. Po wniknięciu w głębsze warstwy skóry kwas hialuronowy dzięki swoim właściwościom higroskopijnym a więc przyciągającym i magazynującym cząsteczki wody zapobiega wysuszaniu skóry.

Co się dzieje kiedy cząsteczki są za duże? Mniejszym problemem byłby fakt, że krem po prostu nie spełnia swojej funkcji. Niestety produkty z taką zawartością mogą wpływać wręcz odwrotnie – stopniowo wysuszać i odwodnić skórę.




Dlaczego?

Cząsteczki, które nie są w stanie przecisnąć się przez zewnętrzną warstwę skóry zostają na naskórku. Pierwsze wrażenie takiego działania może być pozytywne bo naskórek staje się sprężysty i nawilżony, ale … przecież kwas hialuronowy ma właściwości higroskopijne i przyciąga wodę, a jeśli zostaje na naskórku to wodę wyciąga z…. głębi skóry.

W efekcie takiego długotrwałego działania skóra staje się coraz bardziej odwodniona. Dlatego nie warto kupować „pierwszego lepszego” kremu z kwasem hialuronowym ponieważ ten niewłaściwy nie tylko nie zadziała, a dodatkowo przyniesie spustoszenie skórze. Natomiast spektakularny i dogłębny efekt zapewnią kremy o odpowiedniej wielkości cząsteczek.

Diabeł tkwi w rozmiarze

Produkty, które przyniosą oczekiwane rezultaty powinny zatem zawierać kwas hialuronowy o niskiej i zróżnicowanej masie cząsteczkowej. Jednym z produktów zawierających odpowiednio dobrane wielkości cząsteczek kwasu hialuronowego jest Hyaluronic Drops marki Fusion Mesotherapy – niewiarygodnie silnie nawilżający krem całodobowy z technologią “water drop” zamykający kropelki wody w głębi skóry.

Co ważne, ultranawilżające kremy z kwasem hialuronowym są polecane osobom z cerą mieszaną a nawet tłustą, ponieważ regulują poziom jej nawilżenia nie pozostawiając na jej powierzchni tłustego filmu.

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ