Jak dbać o skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień? 5 praktycznych wskazówek



Wiele osób ma wrażliwą i skłonną do podrażnień skórę, dlatego szukając kosmetyków zwracają uwagę na ich skład. Obecność parabenów i sztucznych środków konserwujących jest dyskwalifikująca podczas zakupów. Niewątpliwie produkty dla skóry wrażliwej powinny mieć jak najkrótszy i naturalny skład. Ważna jest ilość mikroelementów, które wspierają skórę wrażliwą. Przykładem mogą tu być kosmetyki dr Duda. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam 5 praktycznych wskazówek jak dbać o problematyczną skórę.

Po pierwsze: dieta

Aby skóra była jędrna, zdrowa i pozbawiona podrażnień, koniecznie należy przestrzegać zbilansowanej diety. Należy unikać soli, a także ostrych przypraw, które podrażniają nie tylko przewód pokarmowy, ale również skórę. Dlatego warto wybierać produkty bogate np. w witaminę C.

Zatem najlepiej spożywać sporą ilość warzyw takich jak papryka, biała kapusta, brokuły, jarmuż czy pomidory. Oczywiście dla wzmocnienia skóry niezbędna jest także witamina E, której duża ilość znajduje się w pestkach dyni, nasionach słonecznika, orzechach włoskich, laskowych oraz migdałach. Aby zniwelować podrażnienia należy również spożywać produkty bogate w cynk, np. mięso, jaja, wątrobę, ryby, a także cebulę i czosnek.

Ponadto warto sięgać po żywność, w której składzie znajduje się beta-karoten. Oczywiście jest to marchew, a ponadto czerwonych warzywach. Należy zrezygnować z wszelkiego rodzaju używek, a także zmniejszyć ilość spożywanej kawy. Raz dziennie warto pić zieloną herbatę, natomiast rano wodę z cytryną lub limonką, które pomagają pozbyć się toksyn, gromadzących się również w skórze.

Po drugie: w zdrowym ciele, zdrowy duch

Zdrowy styl życia jest nie tylko modny, ale również niezbędny, by zachować piękną i zdrową cerę. Dlatego warto uprawiać sport. Może być to jogging, gra w tenisa czy nawet nordic walking. Wystarczy pół godziny aktywności, by poczuć różnicę. Jednocześnie podczas ruchu wytwarzają się endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia.

Zatem nie trzeba już sięgać po czekoladę, której nadmierne spożywanie również może powodować problemy skórne. Warto również unikać stresu i wysypiać się, najlepiej 7-8 godzin. Zamiast spędzać czas przed telewizorem, warto znaleźć sobie zdrową rozrywkę np. czytanie książek, które nie skłania tak jak oglądanie telewizji do podjadania w trakcie.




Po trzecie: oczyszczanie skóry i odpowiednia pielęgnacja są niezbędne

Aby zmniejszyć problem wrażliwej skóry, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Zatem konieczne jest używanie produktów bez środków konserwujących, takich jak parabeny. Doskonałym wyborem do oczyszczania skóry będzie kosmetyk od producenta Dr Duda z siarczkami, np. krem lub żel, wspomagające codzienną pielęgnację. Siarczki działają jak doskonały peeling, wspierając usuwanie martwego naskórka. Jednocześnie ujędrniają skórę i opóźniają procesy starzenia. Dodatkowo warto używać jeszcze wody termalnej, a w przypadku skóry naczynkowej produktów z dodatkiem rokitnika.

Po czwarte: demakijaż to podstawa

Wielu kobietom trudno wyjść z domu bez makijażu. Jednak po całym dniu w pracy pory skóry są zatkane zarówno przez zanieczyszczenia z zewnątrz, jak i nadprodukcję sebum, a mało której kobiecie chce się zmywać makijaż tuż po powrocie do domu. A to duży błąd, gdyż wtedy skóra staje się jeszcze bardziej podrażniona i niestety często pojawiają się wypryski. Dlatego warto pamiętać, aby zmywać makijaż dedykowanymi do tego środkami. Można tutaj stosować płyn micelarny. Absolutnie nie powinno się zmywać go przy użyciu nawilżającego kremu.

Po piąte: domowe SPA

Raz w tygodniu warto urządzić sobie domowe SPA, które niewątpliwie bardzo wzmocni skórę. Jego przygotowanie nie jest ani trudne, ani też czasochłonne. Otóż wystarczy tylko pokroić na cienkie plastry zielonego ogórka i nałożyć na całą twarz, także na powieki. Ogórek absorbuje toksyny. Dzięki temu skra stanie się jeszcze piękniejsza.

Jeżeli macie problem ze skórą skłonną do podrażnień, to koniecznie skorzystajcie z naszych rad. Dzięki nim pozbędziecie się problemu pieczenia, nadmiernych wyprysków i zaczerwienienia skóry. Skóra stanie się wyraźnie odżywiona, pełna blasku i jędrniejsza.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ