3 kroki do ukojenia skóry jesienią



3 KROKI DO UKOJENIA SKÓRY JESIENIĄ. Wbrew pozorom jesień nie jest najłatwiejszą porą roku dla naszej skóry. Jest przesuszona słońcem, zmęczona, często odwodniona i „ozdobiona” niechcianymi pamiątkami z wakacji – przebarwieniami. Teoretycznie skóra jesienią powinna odetchnąć, ale praktycznie… Niemalże od razu musi zmierzyć się z rozpoczęciem sezonu grzewczego (a przez to suchym powietrzem), niższymi temperaturami czy chłodnym wiatrem. Właśnie dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja – zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Jak właściwie się o nią zatroszczyć? Okazuje się, że to wcale nie jest takie trudne!

Zacznij od peelingu

Peeling wykonywany samodzielnie w warunkach domowych powinien być obowiązkowym elementem pielęgnacyjnej rutyny. Powinnyśmy wykonywać go raz w tygodniu – regularne złuszczanie martwego naskórka sprawia, że skóra jest gładka i promienna, a także dogłębnie oczyszczona. Składniki kosmetyków łatwiej przenikają w głąb skóry, wykonywanie peelingu może również pomóc w walce z przebarwieniami.

Profesjonalny peeling przeprowadzany w gabinecie przez lekarza jest pierwszym krokiem do Holistycznej Biostymulacji Sunekos. Sunekos Trophic Peeling jest produktem dedykowanym właśnie pierwszemu etapowi całej terapii. Produkt wspomaga dokładne oczyszczanie mieszków włosowych poprzez usunięcie zaskórników, pozbywa się nadmiaru sebum i zrogowaciałego naskórka.

Zawiera w składzie kwas glikolowy o wysokim stężeniu (60%), ale śmiało może być stosowany nawet w lecie nie wywołując podrażnień. Sunekos Trophic Peeling działa odmładzającą, skutecznie usuwa przebarwienia oraz zmiany potrądzikowe, przygotowując skórę do drugiego – głównego zabiegu jakim jest Sunekos iniekcje.




Najlepsza kuracja dla skóry jesienią?

Jak już zostało wspomniane – pielęgnacja skóry po lecie nie jest najłatwiejszym zadaniem. Właśnie dlatego warto zaufać specjalistom i skorzystać z dobrodziejstwa medycyny estetycznej. Zabieg z wykorzystaniem preparatu Sunekos® 200 idealnie sprawdza się w temacie biostymulacji skóry po lecie. Już po pierwszej sesji skóra jest dogłębnie nawilżona, a także ujędrniona i zagęszczona.

Preparat wygładza drobne zmarszczki i daje bardzo naturalny i delikatny efekt wolumetryczny. A to wszystko dzięki opatentowanej formule 6 aminokwasów w połączeniu z małocząsteczkowym (200 kDa) kwasem hialuronowym. Co ciekawe – zabieg może być stosowany nawet u bardzo młodych osób, nie tylko w celu profilaktyki przeciwstarzeniowej, ale również jako powakacyjna regeneracja. Zabieg ten równie dobrze sprawdza się w przypadku rewitalizacji czy odmładzania dłoni.

Odpowiednie wspomaganie od wewnątrz

Sunekos jest świetnym zabiegiem wieloetapowym, który możemy kontynuować w domu. W ofercie marki znajdziemy również suplement diety – Nutrakos Aminoshots. Jest to kompleks 6 aminokwasów – Glicyny, L-proliny, L-lizyny, L-Leucyny, L-alaniny i L-waliny – suplement diety do codziennego stosowania.

Odżywia cały organizm, w tym skórę, włosy i paznokcie, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, regeneruje tkankę łączną, poprawia elastyczność i kondycję skóry. Preparat wzmacnia efekty zabiegu iniekcyjnego, dzięki niemu możemy zauważyć szybciej pojawiające się efekty oraz przedłużenie działania terapii Sunekos.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ