Przebarwienia, naczynka, rozszerzone pory…Rozpraw się z nimi raz na zawsze!



Przebarwienia, naczynka i rozszerzone pory – to częste problemy, z którymi zwracają się pacjenci do klinik medycyny estetycznej. Jest mnóstwo zabiegów, które można wykonywać w okresie wakacyjnym. Są jednak zabiegi, które zaleca się wykonywać jesienią i zimą, gdy promienie słoneczne nie są tak mocne jak latem. Razem z dr Aleksandrą Jagielską ze Sthetic Klinika dr Jagielskiej opowiadamy o zabiegach, które warto wykonać wczesną jesienią.

Jak się pozbyć przebarwień?

Przebarwienia i nierówny koloryt skóry to problemy, z którymi zmagają się nie tylko osoby walczące wcześniej z trądzikiem, ale często też efekt zmian zapalnych czy niewystarczająco skutecznej ochrony przeciwsłonecznej. Całe szczęście jest wiele skutecznych sposobów na walkę z tą przypadłością. Godne uwagi są nie tylko terapie laserowe i kuracje depigmentacyjne, ale również peelingi.

– Przykładem takiego peelingu jest MELA PEEL bazujący na kilku kwasach złuszczających i rozjaśniających skórę. W przeciwieństwie do zabiegów wykorzystujących zaledwie jeden kwas, ten nadaje się do różnych typów skóry oraz działa na wiele przyczyn przebarwień – wyjaśnia dr Aleksandra Jagielska.

Mela Peel jest zabiegiem trzyetapowym, który zaczyna się od odpowiedniego oczyszczenia i przygotowania skóry. Następnie zostaje nałożony Active Peel – preparat na bazie kwasów: salicylowego, azelainowego, ferulowego i fitowego. Ostatnim krokiem wykonywanym w gabinecie jest zastosowanie peelingu Mela Peel. – Przez kolejny miesiąc należy stosować odpowiedni krem i preparat zapobiegający powstawaniu nowych przebarwień – dodaje dr Jagielska. Po zakończonej terapii znikają przebarwienia, a skóra jest rozjaśniona i odzyskuje blask.

Naczynka? To nie problem!

Wczesna jesień to również dobry moment na zajęcie się wszelkiego rodzaju zmianami naczyniowymi takimi jak rumień, rozszerzone naczynka czy naczyniaki skóry.

– W przypadku naczynek idealnie sprawdza się DyeVL. Jest to bezpieczny i bardzo skuteczny sposób na pozbycie się rumienia skóry i wszystkich objawów fotostarzenia. Zabieg stanowi świetną profilaktykę w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest on również stosowany w profilaktyce i terapii trądziku różowatego – objaśnia dr Jagielska.

Najnowsza głowica DyeVL jest pierwszym wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła. Zabieg nie jest bolesny, a ukojenie dla skóry daje specjalnie zaprojektowana chłodząca głowica. Po zabiegu przez co najmniej miesiąc należy stosować kremy z wysokim filtrem SPF, należy również całkowicie zrezygnować z opalania. Najlepsze efekty daje wykonanie całej serii zabiegów, zazwyczaj zaleca się ich od 4 do 6 w odstępach od 3 do 6 tygodni.




Żegnajcie rozszerzone pory!

Nieestetyczne „dziurki” na twarzy – najczęściej w okolicy nosa i na policzkach – potrafią zepsuć nawet najlepszy makijaż. Za rozszerzonymi porami najczęściej stoją silna produkcja sebum i zanieczyszczenia przenikające w głąb skóry. Całe szczęście i na nie jest sposób, bez problemu poradzi sobie z nimi nieablacyjny laser frakcyjny Q-Switch.

– W trakcie zabiegu CLEARLIFT stosuje się punktowe wiązki lasera o dużej mocy. W skutek czego dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia komórek skóry i możliwe jest rozpoczęcie ich odbudowy – produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych, które trwa około kilku tygodni. Przez kilka kilka dni od zabiegu, skórę należy chronić przed słońcem oraz odpowiednio nawilżać i natłuszczać – tłumaczy dr Aleksandra Jagielska. Po zabiegu skóra staje się gładka, promienna, jędrna i sprężysta. Oprócz likwidacji niechcianych porów zyskujemy odżywioną skórę – dwie pieczenie na jednym ogniu!


dr Aleksandrą Jagielską ze Sthetic Klinika dr Jagielskiej

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ