Nikt nie lubi smogu. Twoja skóra również. Nuev – ochrona przed smogiem



Smog to nic innego jak mikroskopijne związki metali ciężkich, utleniaczy i zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Choć niewidoczne gołym okiem, mają one negatywny wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i skórę. Znajdujące się w smogu metale ciężkie wnikają w głąb skóry, narażając ją na podrażnienia, alergie oraz przedwczesne starzenie się. Jak skutecznie chronić skórę przed zanieczyszczeniami?

Odpowiedź na rosnący problem znalazła dr Izabela Zawisza, która wraz z naukowcami z Polskiej Akademii Nauk opracowała molekułę Chitathione, uniemożliwiający przenikanie przez skórę szkodliwych pyłów, tworząc tzw. metalscreen. Innowacyjna cząsteczka znajduje się w nowej linii kosmetyków nuev® – przeznaczonej do ochrony i pielęgnacji twarzy.

Jak skóra reaguje na smog?

Gdy stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu przekracza normę, nie pozostaje to obojętne dla naszej skóry. Smog zawiera w sobie metale ciężkie, utleniacze oraz zanieczyszczenia, które niszczą naturalną, lipidową barierę, torując sobie drogę do jej wnętrza. Długotrwałe narażenie skóry na takie działanie, może skutkować problemami natury dermatologicznej.

Utrata kolorytu, zatkane pory czy obniżenie poziomu nawilżenia mogą świadczyć o tym, że skóra potrzebuje skutecznej bariery ochronnej przed zanieczyszczeniami. Ich negatywny wpływ możemy obserwować również po dłuższym czasie w postaci zbyt szybko starzejącej się skóry, podrażnień czy alergii.

„Efekty działania smogu nie muszą być od razu widoczne na naszej skórze. Gdy obserwujemy, że nasza skóra jest bardziej wysuszona niż zwykle, a podrażnienia pojawiają się częściej i są trudniejsze do wyleczenia – to może być sygnał, że powinniśmy zadbać o odpowiednią ochronę” – mówi dr Izabela Zawisza, założycielka marki nuev.

Bariera dla smogu

Pielęgnacja skóry w okresie jesienno-zimowym nie może tylko ograniczać się do oczyszczania i regencji antyoksydantami. Najważniejsze jest stworzenie nieprzepuszczalnej bariery dla smogu i zawartych w nim metali. Zawarty w kremach nuev® Chitathione® zatrzymuje cząsteczki smogu, metali oraz zanieczyszczeń i nie pozwala przedostać się im w głąb skóry. Starannie dobrane składniki antyoksydacyjne pielęgnują skórę, wzmacniają jej naturalną barierę ochronną, opóźniają procesy starzenia i odżywiają, aby skóra była gładka, jędrna i nawilżona.

nuev® Wielofunkcyjny krem ochronny.

Pielęgnuje i chroni przed smogiem. pojemność: 50 ml, cena: 40 zł

Codzienny niezbędnik pielęgnacji jako krem na dzień i baza pod makijaż. Kompozycja antyutleniaczy i filtr SPF 15 zapewniają dodatkowe działanie przeciwzmarszczkowe oraz ochronne. Dla każdego rodzaju skóry, w każdym wieku.




Wyjątkowy składnik:

Krem zawiera wyjątkowy składnik – nowej generacji biopolimer Chitathione. Otula on skórę niewidocznym filmem, nie dopuszczając do niej szkodliwych zanieczyszczeń i metali ciężkich odpowiedzialnych za alergie i podrażnienia. Dodane dobre składniki odżywcze dbają o nawilżenie, gładkość i jędrność.

Dobre składniki:

Innowacyjny Metalscreen Chitathione. Wyłapuje cząsteczki smogu oraz zanieczyszczeń i nie pozwala przedostawać im się w głąb skóry. Wzmacniająca prowitamina E. Działa antyzmarszczkowo i odmładzająco. Odbudowujący olejek z pestek winogron. Odbudowuje i chroni barierę ochronną skóry, działa natłuszczająco i wygładzająco. Nawilżający olejek z pestek moreli. Zmiękcza i ujędrnia. Emolienty z certyfikatem. Najłagodniejsza baza poprawiająca natłuszczenie i nawilżenie skóry. Filtry przeciwsłoneczne SPF 15. Zabezpieczają przed promieniowaniem UVA/UVB.

Krem nuev® jest dostępny na www.nuev.pl oraz w wybranych aptekach, gabinetach dermatologicznych oraz salonach beauty.

dr Izabela Zawisza – Współwłaścicielka, Prezes Zarządu KF Niccolum Sp. z o.o. Doktor nauk biologicznych w dyscyplinie biofizyka, współwynalazca 4 zgłoszeń patentowych.

Założycielka marki Nidiesque oraz nuev – dedykowanych dla osób dotkniętych problemem alergii kontaktowej ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej rozpowszechnionej alergii na nikiel.

Obecnie ukierunkowana na transfer technologii na linii Europa Wschodnia – Chiny oraz rozwój innowacji w dziedzinie farmacji i kosmetyki. Entuzjastka rozwiązywania problemów zdrowotnych i cywilizacyjnych poprzez podejmowanie działań naukowych. Głęboko zainteresowana rynkiem chińskim i australijskim oraz naukową współpracą Polsko-Australijską.

Z zamiłowania podróżniczka, odwiedziła 31 krajów na 5 kontynentach.

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ

Zabiegi chirurgii estetycznej w Linea Corporis

Poprawa wyglądu dla wielu osób nie jest wyłącznie kwestią estetyki i dążenia do wyidealizowanej sylwetki, ale też dobrego samopoczucia i…
CZYTAJ

Dobra rutyna, micele i odpowiednie pH Co warto wiedzieć o demakijażu wrażliwej cery?

Początek wiosny to czas, kiedy chcemy wyglądać olśniewająco. To właśnie teraz układamy beauty-plany, sięgamy po nowe składniki aktywne i włączamy…
CZYTAJ

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą do jednych z najczęstszych alergenów w Polsce. Zakład…
CZYTAJ

Moc antyoksydacji i anti-agingu Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to niekwestionowany król antyoksydacji, który swoją multifunkcjonalnością podbija świat beauty. Regeneruje skórę, zapobiega fotostarzeniu i działa anti-agingowo. Od…
CZYTAJ

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii. Zielona moc warzyw! Pełna świeżości i aksamitnej konsystencji zupa z groszku i cukinii…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych…
CZYTAJ