Co sprzyja infekcjom intymnym (inaczej zwanym zmianom w prawidłowej florze pochwy)?



Nie czekaj, działaj tu i teraz! Zawsze miej pod ręką Tantum Rosa. My kobiety jesteśmy coraz bardziej świadome, wykształcone i dbamy o siebie. Jednak czy jesteśmy odpowiednio wyedukowane na temat naszego zdrowia intymnego? Czy potrafimy odpowiednio zareagować, jeśli pojawi się infekcja? Choć przyczyny zakażeń bywają różne, schemat postępowania powinien być ten sam, czyli jak najszybsze rozpoczęcie leczenia. Pamiętajmy, często właściwa reakcja może ustrzec nas przed poważnymi konsekwencjami dla zdrowia!

Niech infekcje nie rządzą Twoim życiem…

Zdaniem wielu ginekologów wiedza Polek na temat swojego zdrowia intymnego jest niepokojąco niska. Kobiety zapominają o profilaktyce i często bagatelizują wczesne symptomy, co prowadzi do bardzo poważnych infekcji i powikłań. A więc wróćmy do podstaw!

Co sprzyja infekcjom intymnym (inaczej zwanym zmianom w prawidłowej florze pochwy)?

– spadek odporności organizmu kobiety,
– stosowanie antybiotyków,
– brak prawidłowej higieny lub nadmierna dbałość o higienę okolic intymnych,
– suchość w pochwie będąca skutkiem zaburzeń hormonalnych lub menopauzy,
– noszenie nieprzewiewnej bielizny ze sztucznych materiałów,
– podrażnienia spowodowane noszeniem zbyt często wkładek higienicznych, tamponów,
– bujne życie seksualne,
– zła dieta.

Najczęstszymi objawami infekcji intymnych są:

– świąd,
– pieczenie,
– zaczerwienienie narządów płciowych,
– nieprzyjemny zapach,
– nieprawidłowa wydzielina z pochwy,
– ból podczas stosunku.

Infekcja bakteryjna czy grzybicza?

Co ważne, według ekspertów kobiety mają trudność w rozpoznaniu przyczyny infekcji intymnych. Warto wiedzieć, że wyróżniamy kilka typów: bakteryjne, grzybicze czy rzęsistkowe infekcje oraz nieinfekcyjne zapalenie pochwy. Jednak najczęściej dochodzi do rozwoju infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Jakie są podstawowe różnice między nimi?

Infekcje bakteryjne:

– Bakteryjne zakażenie pochwy występuje na skutek zmniejszenia prawidłowej flory (pałeczek kwasu mlekowego) na korzyść bakterii Gram(-) i beztlenowych. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieprawidłowa lub nadmierna higiena miejsc intymnych, antybiotykoterapia, zaburzenia hormonalne i kontakty seksualne. Infekcje bakteryjne cechują szare, wodniste upławy o nieprzyjemnym, rybim zapachu.

Infekcje grzybicze:

– Grzybica pochwy nazywana jest często drożdżycą lub kandydozą, ponieważ w 90 proc. przypadków odpowiada za nią grzyb Candida albicans. Zarazić się można w trakcie kontaktów seksualnych, ale również na siłowni, basenie, saunie czy w publicznej toalecie.

Jest to dolegliwość, na którą ogromny wpływ ma antybiotykoterapia, a także nieprawidłowa dieta, w której występuje za dużo węglowodanów, a co za tym idzie wysoki poziom cukru we krwi.

Objawy grzybicy pochwy to wydzielina gęsta, biała o słodkawym zapachu drożdży, a konsystencją przypomina tzw. twarożek. Dodatkowo grzybiczemu zakażeniu pochwy towarzyszy swędzenie, pieczenie oraz świąd.




Działaj tu i teraz! Miej pod ręką Tantum Rosa, lek OTC któremu zaufały miliony Polek!

Niezależnie od rodzaju infekcji niezwykle istotna jest szybko podjęta reakcja – mniejsze ryzyko powikłań dla zdrowia. Dlatego trzeba zadziałać lekiem, który doraźnie pomoże w zmniejszeniu dolegliwości i objawów infekcji niezależnie od jej rodzaju. Zanim kobieta odwiedzi ginekologa – często od momentu umówienia się na wizytę do jej faktycznego odbycia mija trochę czasu – warto zadziałać szybko i mieć pod ręką Tantum Rosa. Jest to lek OTC, któremu zaufały miliony Polek!

Tantum Rosa roztwór dopochwowy. Gotowy do natychmiastowego użycia!

Tantum Rosa roztwór dopochwowy to doraźna pomoc w zmniejszeniu dolegliwości infekcji intymnych (takich jak ból, świąd, pieczenie). Jest lekiem OTC, więc ma potwierdzoną skuteczność działania. Produkt jest dostępny w higienicznych jednorazowych butelkach do natychmiastowego użycia.

– Leczy objawy infekcji intymnych.
– Roztwór o przyjemnym różanym zapachu.
– Łatwa aplikacja leku i higiena stosowania dzięki jednorazowym buteleczkom.
– Irygator wykonany jest z miękkiego, delikatnego plastiku o regulowanej długości.

Opakowanie zawiera 5 butelek. Zawarty w butelce roztwór dopochwowy jest gotowy do zastosowania. Możliwe jest podniesienie jego temperatury, poprzez zanurzenie butelki na kilka minut w ciepłej wodzie. TANTUM ROSA (roztwór dopochwowy) Cena: 1 opakowanie 5 butelek 140 ml ok. 32,00 zł.

Informacje o leku:

TANTUM ROSA 1 mg/ml, roztwór dopochwowy. Skład jakościowy i ilościowy: 100 ml roztworu dopochwowego zawiera 0,1 g benzydaminy chlorowodorku (benzydamini hydrochloridum) Substancje pomocnicze o znanym działaniu: benzalkoniowy chlorek. Wskazania do stosowania: Leczenie dolegliwości i objawów (ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w: przebiegu zapalenia sromu i pochwy; przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii; profilaktyce przed i pooperacyjnej w ginekologii.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, Podmiot odpowiedzialny posiadający pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.p.A.; Viale Amelia 70, 00181 Rzym, Włochy Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o, ul. Podleśna 83, 05-552 Łazy, tel.: (22)70 28 200, fax: (22)70 28202 www.angelini.pl, www.tantumrosa.pl

OTC – Produkty lecznicze wydawane bez recepty.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ