Obalamy mity powakacyjnej pielęgnacji



Obalamy mity powakacyjnej pielęgnacji. Kiedy sezon letni mija i pewnego ranka zamiast złocistej, muśniętej słońcem, rozświetlonej cery w odbiciu lustra spostrzegamy szarą, zmęczoną i usianą nowymi zmarszczkami twarz, pierwszym rozwiązaniem problemu jakie przychodzi nam do głowy jest nawilżenie!

Ale samo nawilżenie nie zawsze jest w stanie przywrócić skórze blask. Ponadto do nawilżenia trzeba podejść umiejętnie i choć rzeczywiście warto dbać o odpowiedni poziom nawodnienia każdej (nawet tłustej) cery to nie zawsze jest to pierwsze i najważniejsze rozwiązanie. Dlaczego nawilżenie nie zawsze jest w stanie pomóc skórze w powakacyjnej regeneracji? Dlaczego krem z kwasem hialuronowym może wysuszać? Specjalnie dla was obalamy mity powakacyjnej pielęgnacji ze specjalistami z Aurum DG. Zapraszamy na powtórkę z urody!

Czy popełniamy błąd stawiając na nawilżanie skóry po sezonie letnim?

Nawilżanie jest bardzo ważne i nie ma co do tego żadnych wątpliwości, ale aby skóra po sezonie urlopowym odzyskała swój blask należy ją najpierw zregenerować i odżywić! Ponadto każda skóra ma inne potrzeby, powinniśmy je poznać i uwzględniać podczas dobierania kosmetyków pielęgnacyjnych.

– W celu zregenerowania skóry warto wybrać kosmetyki dotleniające jej komórki czyli np. te zawierające pelfluowęglowodór, zwany „błękitną krwią” który zachowuje się jak ludzkie komórki krwi – wiąże cząsteczki tlenu i transportuje je w głąb skóry. Takie działanie wpływa na jej wzmocnienie, przyspiesza również wchłanianie i oddziaływanie składników odżywczych podnosząc ich skuteczność – opowiada Ilona Skoneczna – kosmetolog i wieloletni trener marek Aurum DG. „Błękitną krew” można znaleźć w żelu naprawczym Oxygen Gel marki Decaar.

Po odpowiedniej regeneracji i przygotowaniu skóry do przyjęcia składników odżywczych czas na jej „nakarmienie”. Tu powinniśmy sięgnąć po formuły ultra-odżywcze, zawierające składniki naturalnego pochodzenia – witaminy, minerały. Doskonałym składnikiem, który wpływa na wzmocnienie skóry są też roślinne komórki macierzyste stymulujące wzrost ludzkich komórek macierzystych, budujące niezbędny dialog między fibroblastami skóry właściwej a keranocytami w naskórku. Komórki te znaleźć możemy w ultra odżywczym kremie na noc marki Medex Bio Science Cosmetics – Krem de Reveil.

Kwas hialuronowy – dlaczego zamiast nawilżać jeszcze bardziej wysusza?

Jeśli zadbaliśmy już o regenerację i dogłębne odżywienie skóry możemy przejść do tematu nawilżania. Hitem ostatnich sezonów jest kwas hialuronowy, przedstawiany jako składnik produktów pielęgnacyjnych, który doskonale nawilża skórę. Zarówno apteczne jak i drogeryjne półki uginają się od kremów nawilżających z jego zawartością do każdego rodzaju cery.

Kwas hialuronowy możemy znaleźć w kremach zarówno za kilkanaście jaki kilkaset złotych. Jednak wiele użytkowniczek, nawet produktów z wyższej półki czuje się zawiedziona ich działaniem. Pierwsze wrażenia i efekty zwykle bywają spektakularne, ale z biegiem czasu entuzjazm opada ponieważ stan cery zamiast polepszać się jest coraz gorszy.




Dlaczego tak się dzieje?

Czy producenci kremów oszukują? Kremy nie zawierają wystarczającej ilości kwasu? Być może zdarzają się takie przypadki, ale nie tutaj tkwi problem. Kluczową kwestią jest wielkość cząsteczek kwasu hialuronowego. Aby kwas hialuronowy spełniał swoje zadanie poprawy nawilżenia skóry, musi wnikać w jej głębsze warstwy, a żeby było to możliwe jego cząsteczki muszą być odpowiednio małe.

Po wniknięciu w głębsze warstwy skóry kwas hialuronowy dzięki swoim właściwościom higroskopijnym a więc przyciągającym i magazynującym cząsteczki wody zapobiega wysuszaniu skóry. Co się dzieje kiedy cząsteczki są za duże? Mniejszym problemem byłby fakt, że krem po prostu nie spełnia swojej funkcji. Niestety produkty z taką zawartością mogą wpływać wręcz odwrotnie – stopniowo wysusza i odwodnić skórę. Dlaczego?

– Cząsteczki, które nie są w stanie przecisnąć się przez zewnętrzną warstwę skóry zostają na naskórku. Pierwsze wrażenie takiego działania może być pozytywne bo naskórek staje się sprężysty i nawilżony, ale … przecież kwas hialuronowy ma właściwości higroskopijne i przyciąga wodę, a jeśli zostaje na naskórku to wodę wyciąga z…. głębi skóry. W efekcie takiego długotrwałego działania skóra staje się coraz bardziej odwodniona. Dlatego nie warto kupować „pierwszego lepszego” kremu z kwasem hialuronowym ponieważ ten niewłaściwy nie tylko nie zadziała, a jeszcze przyniesie spustoszenie skórze. Natomiast spektakularny i dogłębny efekt zapewnią kremy o odpowiedniej wielkości cząsteczek – opowiada Patryk Szczechowicz główny szkoleniowiec Aurum DG. Jednym z produktów zawierających odpowiednio dobranej wielkości cząsteczki kwasu hialuronowego jest Hyaluronic Drops marki Fusion Mesotherapy – niewiarygodnie silnie nawilżający krem całodobowy z technologią “water drop” zamykający kropelki wody w głębi skóry.

Zatem nawilżajmy z głową i nie zapominajmy o uprzednim odżywieniu i zregenerowaniu skóry po wakacjach!

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Szacuje się, że w Polsce dotyczy…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający regularnym kontrolom antydopingowym, muszą ufać, że produkty, które…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Skuteczna terapia zaburzeń lipidowych. Czym jest program lekowy i kto może z niego skorzystać?

Zaburzenia lipidowe, znane również jako dyslipidemia, to problem, który dotyka coraz większą…
CZYTAJ

Świadoma suplementacja sportowców – jakość, czystość, odpowiedzialność

Wybór suplementów diety, szczególnie w środowisku sportowym, odgrywa fundamentalną rolę. Sportowcy, podlegający…
CZYTAJ

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ