Poznaj proste sposoby na radzenie sobie ze stresem



Wyluzuj i naucz się kontrolować stres! Spocone ręce, nerwowy dialog w głowie, napięcie mięśni…znasz to? Mamy dobrą wiadomość! Może nie zdajesz sobie sprawy, ale wbrew pozorom masz wpływ na to, czy „zje” Cię stres. Dużo zależy od twojego nastawienia oraz zmiany strategii myślenia.

Panowanie nad swoim stresem jest w dzisiejszym świecie niezwykle potrzebną umiejętnością. Jak tego dokonać? Posiłkuj się poniższą listą, na początek możesz wprowadzić trzy punkty do swojego dziennego planu dnia. Przekonasz się, że po jakimś czasie zauważysz zmiany.

Poznaj proste sposoby na radzenie sobie ze stresem:

1. Uśmiechnij się!

Według neurologa Henriego Rubinsteina minuta szczerego śmiechu to 45 minut późniejszego rozluźnienia. Śmiech sprawia, że nasze ciało uwalnia się od napięć, rozluźnia cały organizm. Czy wyobrażasz sobie osobę, która jest w stanie szczerze się śmiać i jednocześnie odczuwać stres? Otóż nie jest to możliwe i tę prawdę warto wziąć sobie do serca. Ponadto z medycznego punktu widzenia śmiech stymuluje wydzielanie w mózgu hormonów szczęścia zwanych endorfinami, które odpowiadają za dobre samopoczucie. Co ciekawe, dzieję się to również wtedy, gdy uśmiechamy się sztucznie. A więc nie mamy wyboru…róbmy to jak najczęściej!

2. Weź odpowiedzialność za swój stres!

Pamiętaj, że to nie rzeczy Cię stresują, ale Ty się nimi stresujesz! A to robi ogromną różnicę. Poświęć 10 minut, aby zastanowić się co najbardziej wprawia Cię w stan niepokoju i zdenerwowania. Teraz, patrząc na każdy stresor z osobna, pomyśl, czy możesz go wyeliminować. Opracuj strategię, jak możesz zapobiegać niektórym sytuacjom.

3. Ciesz się z drobnych rzeczy i pozwól sobie na odpoczynek

Odpoczynek po całym dniu pracy po prostu Ci się należy. Odpuść sobie niepotrzebne wyrzuty sumienia i myśli z całą listą zadań do zrobienia. Oddaj się w pełni przyjemnościom, które są również ważną częścią życia. Może to być spotkanie z przyjaciółmi, relaks przy dobrej książce lub filmie, ugotowanie swojej ulubionej potrawy, spędzenie czasu z rodziną, spacer czy pójście na siłownię.

Pozwól sobie na to! Ciesz się z drobnych rzeczy i doceniaj to co masz. Praktykuj wdzięczność, jak podkreślają specjaliści jest ona windą, która dowiezie Cię do twojego własnego szczęścia. To nie szczęście czyni nas wdzięcznymi, lecz wdzięczność – szczęśliwymi! Taka subtelna zmiana, a jednak zmieniająca tak wiele.




4. Wysypiaj się!

Gdy dopada nas stres, nasz organizm reaguje tak, jakbyśmy mieli walczyć lub uciekać. Decyduje o tym kortyzol, czyli hormon stresu. Osoby, które śpią zbyt krótko, są w ciągu dnia zmęczone i bardziej podatne na stres, a ich organizm wydziela większe ilości kortyzolu. U osób, które śpią osiem godzin dziennie, poziom tego hormonu jest zdecydowanie mniejszy. Dlatego warto zająć się kortyzolem, zanim on zajmie się nami.

5. Postaw na aktywność fizyczną!

Co jeszcze obniża poziom kortyzolu? Rzecz jasna aktywność fizyczna – sporty, taniec. Jest to absolutna konieczność, jeśli często się stresujesz. Ruch poprzez bezpośredni wpływ na ośrodkowy układ nerwowy i uwalnianie beta-endorfin wpływa korzystnie na samopoczucie, poprawia nastrój, zwiększa poczucie własnej wartości, przeciwdziała depresji i sprawia, że czujemy się dużo, dużo lepiej. A więc pora ruszyć się z kanapy!

Zmęczenie, brak koncentracji, nadmiar stresu to objawy, które towarzyszą wielu osobom. Nie każdy z nas łączy je z niedoborem magnezu. Jeśli masz takie objawy warto uzupełnić swoją dietę o ten pierwiastek oraz postawić na odpowiednie wsparcie. Magvit B6 to lek OTC o potwierdzonej skuteczności i bezpieczeństwie stosowania.

Przewagą tego preparatu nad innymi tego typu jest fakt, że tabletka Magvit B6 przechodzi przez żołądek i rozpuszcza się dopiero w jelicie cienkim, miejscu gdzie wchłanianie magnezu jest największe. Kolejną istotną kwestią, jest to, aby efektywność wchłaniania magnezu do krwi była jak największa. Obecność witaminy B6 zwiększa ją o blisko 40%.

Sugerowana cena: 50 tab. ok. 15 zł
Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC
PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.

Uwaga:

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ