Jesienne powroty, czyli o co warto zadbać, wracając na studia?



Po upalnym lecie i beztroskich wakacjach nieubłaganie powraca jesień. Liście powoli spadają z drzew, dni robią się coraz krótsze, a my w pełni powracamy do codziennych obowiązków. Choć z całą pewnością znajdziemy znacznie więcej zwolenników wakacyjnych, letnich dni – te jesienne, pełne kolorów, również mają swój niepowtarzalny urok. By móc się nimi cieszyć w pełni, dobrze jest się odpowiednio przygotować na nowe wyzwania.

Z plaży czy gór powróciliśmy już do szkolnych ławek oraz biurowych obowiązków. Niebawem wrócimy także na uczelnię. Spadek temperatur sprawia, że aktywności na świeżym powietrzu powoli zastępujemy ciepłym kocem i ulubionym filmem. Jak zatem zadbać o wzrok, gdy urządzenia elektryczne nieustannie nam towarzyszą?

Z roku na rok spędzamy coraz więcej czasu przed ekranami urządzeń cyfrowych. Statystyki mówią, że średnio to aż dziewięć godzin dziennie. Pracujemy przy laptopach, by wrócić do domu i włączyć telewizor, nieustannie trzymając swój smartfon w ręku. Coraz częściej rezygnujemy także z zeszytów, zastępując je rozwiązaniami cyfrowymi – pomysł cieszy się popularnością szczególnie wśród studentów.

W okresie jesienno-zimowym, kiedy niskie temperatury ograniczają nasze aktywności fizyczne na świeżym powietrzu, niemalże przez cały dzień jesteśmy otoczeni urządzeniami cyfrowymi. Nie możemy zapominać, że taki tryb niesie za sobą zagrożenia dla naszych oczu. By nie narażać swojego wzroku na przykre konsekwencje, niezbędna jest odpowiednia profilaktyka.

W końcu troska o zdrowie to nie tylko brak wizyt u lekarza, ale przede wszystkim lepsza jakość życia – poprawa koncentracji, zasypianie o regularnych porach i.. dobre samopoczucie każdego dnia. To idealna recepta, by cieszyć się nadchodzącym czasem spadających liści i pozostawić jesienną nostalgię daleko w tyle.

Okazuje się, że wcale nie trzeba tak wiele, by wstawać wypoczętym, skoncentrowanym i pełnym energii. Rozpocznij dzień z uśmiechem na twarzy, a powrót na uczelnię wcale nie będzie taki trudny! Podobnie jak nadchodzące egzaminy.




Hiszpański producent, firma Barnerbrand, postanowiła stworzyć produkt, który nie tylko pomoże nam zwalczać konsekwencje długich godzin spędzonych przed ekranami urządzeń cyfrowych, a także będzie idealnym dopełnieniem jesiennej stylizacji. Okulary Barner chronią nasze oczy przed niebieskim światłem emitowanym z urządzeń cyfrowych.

Zawarty w nim niebieski składnik nie tylko negatywnie wpływa na nasz wzrok, ale także na jakość naszego snu. Wpływa bowiem na opóźnienie uwalniania się melatoniny, zwiększa czujność, a w konsekwencji resetuje nasz wewnętrzny zegar ciała.

Zmiana ta powoduje, że zasypiamy znacznie później, niż mieliśmy to w zwyczaju i wstajemy mniej wypoczęci niż kiedyś. Światło niebieskie jest również przyczyną bólu głowy, wrażliwości na światło oraz niewyraźnego widzenia spowodowanego cyfrowym zmęczeniem oczu.

Na stronie www.barnerbrand.pl znajdziemy szeroki wybór oprawek dla kobiet i mężczyzn oraz specjalne nakładki przeciwsłoneczne. Okulary będą idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób bez wady wzroku, jak i tych, którzy używają soczewek kontaktowych. Nie posiadają bowiem szkieł korekcyjnych – ich zadaniem jest ochrona naszych oczu przed szkodliwym, niebieskim światłem.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ