Koniec lata – idealny czas na holistyczną bioregenerację skóry!



Starzenie się skóry jest procesem naturalnym i nieuniknionym. Szczególnie mocno odczuwamy ten fakt kiedy sezon urlopowy dobiega końca. Czasu cofnąć nie można, ale można poprawić wygląd i jakość naszej skóry. Aby po urlopie wyglądała na wypoczętą warto postawić na holistyczną bioregenerację. Na czym polega taka terapia? Zapraszamy do rozmowy ze specjalistami, którzy w swoich praktykach mają z nią do czynienia na co dzień.

Holistyczna bioregeneracja to kompleksowa procedura anti-aging, która stymuluje syntezę kolagenu oraz elastyny, co powoduje rozświetlenie, zagęszczenie skóry, wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie oraz jej nawilżenie. Często spotykamy się z zabiegami iniekcyjnymi, które za zadanie mają poprawę jakości skóry i jej rewitalizację, ale sam zabieg iniekcyjny może nie przynieść oczekiwanych efektów jeśli nie zadbamy o skórę holistycznie.

Aby efekt dogłębnego nawilżenia i odmłodzenia był widoczny – również naskórek musi być odpowiednio przygotowany. Co więcej, aby efekty były jeszcze bardziej spektakularne, również po wyjściu z gabinetu powinniśmy mieć możliwość kontynuacji terapii oraz zabezpieczenia skóry po zabiegu. Taką możliwość daje linia Sunekos® wzbogacona niedawno o nowe produkty.

Dlaczego wybrał Pan linię Sunekos®?

– Sunekos® cenię za jej kompleksowe podejście do bioregeneracji. Sunekos 1200 idealnie sprawdza się w wygładzaniu głębszych zmarszczek oraz osiąganiu naturalnego efekty wolumetrycznego. Sunekos 200 to jeden z niewielu preparatów do zastosowania wokół oczu w celu rozjaśnienia zasinień i bioregeneracji tej okolicy. Unikalny skład produktu pozwala uzyskać doskonałe rezultaty w przypadku najbardziej wymagających obszarów skóry. Oba preparaty przynoszą efekt dogłębnego nawilżenia i dodania objętości, stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Linia wzbogaciła się również o produkty uzupełniające, dzięki którym możemy przyspieszyć i wzmocnić efekty zabiegu. Między innymi są to: Sunekos Trophic Peeling, który wykonuję przed zabiegiem w celu przygotowania skóry do dalszych kroków terapii oraz kuracja Nutrakos w postaci aminodrinków, o tej samej opatentowanej sekwencji 6 aminokwasów co preparaty Sunekos®, do stosowania doustnie w celu przedłużenia działania terapii – odpowiada dr Marcin Wolfinger, specjalista medycyny estetycznej i regeneracyjnej, neurologii, leczenia bólu, medycyny chińskiej z PRIMEMEDIC w Krakowie.

Co wyróżnia preparat do iniekcji Sunekos®?

– Okolica oka jest obszarem twarzy, który najlepiej świadczy o naszym zdrowiu i młodości, a jej estetyka to moja pasja. Niestety, cienka i wrażliwa skóra powiek z wiekiem bardzo łatwo wiotczeje oraz ulega uszkodzeniom związanym z promieniowaniem słonecznym, co widać szczególnie po powrocie z letniego urlopu. Jednym z trudniejszych zadań dla lekarza medycyny estetycznej lub chirurga plastycznego jest rewitalizacja właśnie tego obszaru, również w celu przygotowania go do bardziej inwazyjnych zabiegów, jak np. plastyka powiek. Do przeprowadzenia zabiegu w okolicach oka potrzebny jest niezwykle bezpieczny, delikatny i jednocześnie skuteczny preparat.

W odpowiedzi na te wymagania pojawił się Sunekos 200, dostarczający skórze nie tylko kwas hialuronowy, ale również, opatentowaną sekwencję 6 aminokwasów, które precyzyjnie pobudzają komórki do produkcji elastyny i kolagenu. Efektem zabiegu jest poprawa elastyczności i grubości skóry powiek oraz wzrost jej nawilżenia. Sunekos 200 doskonale radzi sobie również z niwelowaniem uporczywych cieni pod oczami, poprzez regenerację macierzy pozakomórkowej, w wyniku czego skóra zwiększa swoją grubość już po pierwszym zabiegu. – wyjaśnia dr Ewa Woźniak-Roszkowska z Centrum Okulistycznego Świat Oka w Warszawie i Gabinetu DrVincent w Piasecznie.




Kompleksowa terapia – zdaniem kosmetologa

– Jako kosmetolog i założycielka Instytutu Dermalogica bardzo starannie i rozważnie wprowadzam nowe technologie zarówno kosmetologiczne, jak i te medyczne, które najpierw konsultuję z lekarzami. Wybieram tylko te najwyższej jakości, poparte badaniami pod względem skuteczności i bezpieczeństwa. Takie kryteria spełniła terapia Sunekos®, którą dzięki współpracy z lekarzami mogłam zaoferować swoim pacjentom. Bardzo ucieszył mnie jednak fakt pojawienia się nowych produktów Sunekos® tj. Peelingu wykonywanego przed iniekcją oraz kremu Post Peel aplikowanego tuż po. Uzupełnieniem tej kompleksowej terapii jest suplementacja w formie Aminodrinków, dzięki której pacjent może kontynuować terapię w domu.

Takie 4-etapowe holistyczne podejście oferowane przez Sunekos® jeszcze bardziej zacieśniło moją współpracę z lekarzami, bo jako kosmetolog mogę wspomóc nieocenioną pracę specjalisty poprzez zadbanie o naskórek pacjenta, podczas gdy lekarz będzie leczył skórę właściwą. Bardzo wysoko oceniam skuteczność i innowacyjność nowego Peelingu Sunekos®, który dzięki swej delikatności pozwala, przy minimalnym złuszczeniu naskórka, przywrócić naturalną fizjologię skóry. Dzięki zawartym w nim składnikom (60% kwas glikolowy, NAG, NAC, chitosan i karnityna) działa sebolitycznie, odmładza i wyjątkowo dobrze radzi sobie z powierzchniowymi przebarwieniami skóry. –
opowiada kosmetolog Edyta Słupczewska z Instytutu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej DERMALOGICA w Koszalinie.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ