Przepis na udaną podróż? Zadbaj o wygodę!



Choć wakacyjny półmetek już za nami, sezon urlopowy trwa w najlepsze. Dla wielu z nas przerwa w pracy oznacza np. wakacje last minute, który potrafi przypaść nawet na przełom października i listopada. Niezależnie od tego kiedy i gdzie wybierasz się na dłuższy odpoczynek, podpowiadamy, jak się na niego przygotować, aby podróż była dla nas wygodna i przyniosła faktyczny relaks.

Po pierwsze: ergonomiczna walizka

W podróży staramy ograniczyć się ilość, wagę oraz rozmiar rzeczy, jednak w ostatecznym rozrachunku bagaż może okazać się nam cięższy, niż mogłoby się na początku wydawać. Chociaż torba podróżna zdawała się być poręczna, po pokonaniu kilkuset metrów ze sporym ciężarem na ramieniu możesz zacząć odczuwać niemały dyskomfort. Podobnie sprawa ma się ze zbyt dużą ilością toreb. Każda z nich może wydawać się lekka, jednak ich masa może być pokaźna.

Ciężko jest także zapanować nad tak liczną grupą bagażu, przez co nieopatrznie możesz zgubić jedną z toreb. W tym przypadku rekomendujemy wybór poręcznej walizki. Dzięki wbudowanym kółkom łatwiej będzie Ci ciągnąć za sobą ciężki bagaż, nie nadwyrężając przy tym kręgosłupa.

Niektóre posiadają również mechanizm umożliwiający zwiększenie pakowności walizki poprzez odpięcie jednego z zamków błyskawicznych. To sprawi Twój wyjazd wygodnym, ponieważ będziesz mógł zabrać podróżny zestaw najpotrzebniejszych rzeczy, zapewniając sobie przy tym komfort ich przewozu.

Po drugie: wygodna, pożywna przekąska

Podczas podróży, nieważne czy krótkiej, czy długiej i dalekiej, w każdej chwili może dopaść cię nagły głód. Niestety, w takich warunkach łatwo jest o namoknięcie przygotowanego prowiantu, ukruszenia czy zgniecenia. Mamy na to sposób. Przepis na idealną przekąskę w podróży to… orzechy!

Wybierz te w formie „na raz”, których porcja starcza idealnie na przekąszenie w trasie bez przejedzenia oraz poczucia niedosytu. Wypróbuj przekąski z linii Chwyć&Jedz od Bakalland, a w niej prażone, lekko solone orzechy, chrupiące nasiona i różnorodne mieszanki bakaliowe. Przy okazji dostarczysz sobie wielu witamin i minerałów, a Twój organizm podziękuje Ci za takie bogactwo wspaniałym samopoczuciem podczas podróży!




Po trzecie: włóż zawartość bagażu w mniejsze torby

Choć wszystkie butelki z kosmetykami są porządnie zakręcone, ubrania idealnie złożone, a buty schowane do przeznaczonej im kieszeni, nawet najtęższy umysł nie jest w stanie przewidzieć tego, co może stać się z bagażem w czasie podróży. Najlepiej jest zatem dmuchać na zimne i odpowiednio się spakować.

Kosmetyki, mimo że są schowane do kosmetyczki, włóż wcześniej do woreczka strunowego. Jeżeli samochód podskakując na wertepach spowoduje pęknięcie jednej z buteleczki, produkt nie będzie miał szansy przedostać się na resztę rzeczy. Ubrania zapakuj do foliowej torby wielorazowego użytku.

W razie deszczu, nawet jeżeli Twoja materiałowa walizka nieznacznie przemoknie, ubrania pozostaną nienaruszone. Podobnie zrób z butami. Jeżeli zaś przewozisz jedzenie, postaw na plastikowe pudełka, dzięki którym nie dojdzie do zgniecenia produktu, który również mógłby zabrudzić resztę bagażu.

Po czwarte: wybieraj uniwersalne opcje

W podróży liczy się zasada „im mniej, tym lepiej”. Zachęcamy jednak, by nie przesadzić w drugą stronę – nie rezygnuj z kurtki deszczowej czy kremu do opalania. Jeżeli jednak wyjeżdżasz na tydzień, nie pakuj do walizki siedmiu różnych zestawów ubrań. Wybierz takie, które możesz ze sobą zestawiać w dowolny sposób, a i tak będą wyglądały zjawiskowo .

Np. jeansy będą wyglądać świetnie zarówno w zestawieniu z elegancką bluzką, luźnym t-shirtem, wzorzystą koszulą, jak i… sztormiakiem, który ochroni Cię przed deszczem, w razie załamania pogody. Przemyśl zatem, czy potrzebujesz tych beżowych chinosów oraz dwóch par rybaczek. Podobnie sprawa ma się z kosmetykami. Jeżeli przez ten tydzień nie zastosujesz maski na włosy, świat się nie skończy, za to zaoszczędzisz mnóstwa miejsca w bagażu.

Wybieraj kosmetyki, które możesz wykorzystać na więcej niż jeden sposób, np. różowa pomadka sprawdzi się również jako róż, jeżeli rozetrzesz ją delikatnie na policzkach, a brązowy cień do powiek sprawdzi się również na brwiach. Jeżeli obciera Cię but, pomoże… dezodorant w sztyfcie, który zmniejszy siłę tarcia stopy o obuwie, nie ma zatem potrzeby, abyś zabierał ze sobą całą apteczkę preparatów zwalczających otarcia. Podobną zasadę zastosuj w przypadku innych produktów – przy okazji poćwiczysz kreatywne myślenie!

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ