Nieinwazyjna metoda korekty kształtu nosa



Magdalena Izabela Daszkiewicz – właścicielka sieci klinik medycyny estetycznej 5D Clinic, dietetyk, promotorka zdrowia, autorka rewelacyjnego programu odchudzającego i zmieniającego styl życia, prowadzi kanał na youtube Projekt 5D by Magda Daszkiewicz, na którym relacjonuje spektakularne metamorfozy swoich podopiecznych.

Marzysz o zmianie kształtu swojego nosa? Wygląda nieestetycznie, nie pasuje do całej twarzy, a może uległ zniekształceniu z powodu wypadku? Możesz poddać się jego korekcie i to bez użycia skalpela! Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego możliwa jest zmiana wyglądu nosa w 15-20 minut, a efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Jest to całkowicie prosta, bezpieczna i nieinwazyjna metoda, która pozwoli cieszyć się zgrabnym nosem.

W przypadkach takich jak: naturalnie zachwiane proporcje, garb nosa, widoczne ubytki i zakrzywienia, kwas hialuronowy sprawdzi się doskonale- nie tylko przy wypełnianiu zmarszczek. Bezpośrednio w korygowane miejsce wstrzykuje się żel z kwasem. Sam zabieg wykonuje się podobnie, jak przy użyciu tego preparatu w walce z oznakami starzenia na twarzy.

Po wstrzyknięciu substancji lekarz specjalista modeluje odpowiedni kształt, który dopasowuje się do krzywego nosa, dzięki czemu uzupełnia jego braki i w rezultacie otrzymuje się odpowiedni kształt i rozmiar. Metoda jest całkowicie bezbolesna dzięki wcześniejszemu użyciu kremu znieczulającego. Aby odpowiednio przygotować się do zabiegu, przez tydzień przed jego wykonaniem nie należy przyjmować leków przeciwkrzepliwych, rozrzedzających krew oraz przeciwzapalnych.




Po zastosowaniu preparatu, specjalista wykonuje masaż, aby pod skórą nie powstały grudki. Po zabiegu korekty nosa zaleca się unikanie promieniowania UVA i UVB, oraz unikania wysokiego wahania temperatury. Przez pierwsze 3-5 dni wokół nosa może pojawić się niewielki obrzęk lub siniak, jednak jest to tylko przejściowe.

Korekta utrzymuje się przez około 12- 18 miesięcy, po roku należy udać się na konsultację z lekarzem w celu ustalenia szczegółów uzupełnienia kwasu. Koszt zabiegu jest bardzo zróżnicowany, dolna granica zaczyna się już w okolicach 500 zł, natomiast górna sięga do 3500 zł. Należy pamiętać o tym, aby udać się do bezpiecznej oraz sprawdzonej kliniki.

Jeśli nos jest Twoim kompleksem, a boisz się, lub po prostu nie chcesz zdecydować się na chirurgiczną metodę zmiany jego kształtu- zabieg kwasem hialuronowym jest idealną metodą dla Ciebie. Jest bezpieczny, nieinwazyjny, czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki, a dodatkowo cena nie jest kosztowna, jak w przypadku operacji z użyciem skalpela.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ