Ujędrnianie, lifting i redukcja tkanki tłuszczowej – innowacyjna technika laserowa – rozmowa z ekspertem



Ujędrnianie, lifting i redukcja tkanki tłuszczowej – innowacyjna technika laserowa – rozmowa z ekspertem. Wypełnianie, naciąganie, nacinanie, odsysanie. Ból, konieczność znieczulenia, długi czas rekonwalescencji, konieczność powtórzenia zabiegu… To pierwsze skojarzenia związane z osiągnięciem efektu ujędrnienia, liftingu i redukcji tkanki tłuszczowej twarzy lub ciała.

A gdyby tak nie musieć nic wstrzykiwać ani inwazyjnie naruszać bariery skóry? Osiągnąć powyższe efekty w trakcie jednego, małoinwazyjnego zabiegu? Wyjść z gabinetu i wrócić do codziennych czynności jak gdyby nigdy nic? Od niedawna stało się to możliwe. Zapraszamy do rozmowy z ekspertem na temat zabiegu nowej generacji – Endolift.

Na czym polega innowacyjność Endolift?

– Obecnie medycyna anti-aging dysponuje wieloma sposobami powiększania, uwydatniania, czy wypełniania różnych obszarów. Wciąż jednak brakuje sposobów na skuteczną, bezpieczną i małoinwazyjną „redukcję” nadmiaru skóry, lifting i jednoczesne pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej zarówno na twarzy jak i ciele. W przypadku preparatów iniekcyjnych zawsze coś dostarczamy – objętość, substancje odżywcze, czynniki stymulacyjne. Jednak zawsze mamy do czynienia z dodaniem, wypełnieniem.

Tymczasem technologii, które pozwalają nam na skuteczną, małoinwazyjną redukcję objętości, czy obkurczenie tkanek jest niewiele a część dostępnych w medycynie estetycznej rozwiązań ma mało satysfakcjonującą efektywność. Dlatego tak ważna dla mnie była możliwość skorzystania z innowacyjnego rozwiązania pewnych określonych problemów związanych z procesem starzenia. Tylko kompleksowe połączenie efektywnych technologii redukujących objętość z technikami wypełniającymi pozwala skutecznie korygować niedoskonałości naszej skóry powstałe na skutek starzenia. ENDOLIFT daje mi właśnie możliwość redukowania i modelowania tych problematycznych obszarów – tłumaczy dr Riccardo Forte.

ENDOLIFT – sposób na idealną twarz i ciało

Jak wspomina dr Riccardo Forte – medycyna estetyczna oferuje nam wiele świetnych sposobów na dodanie objętości, natomiast sposobów na odejmowanie jest zdecydowanie mniej. Endolift to światłowodowa technologia laserowa, która pozwala jednocześnie liftingowa
dany obszar, jak i redukować nadmierną ilość tkanki tłuszczowej, jeśli jest taka potrzeba. Procedura medyczna ENDOLIFT wykonywana jest laserem diodowym o długości fali 1470 nm – LASEmaR 1500 L, włoskiej firmy Eufoton®. Laser emituje energię o długości fali 1470 nm, która pochłaniana jest zarówno przez wodę, jak i tkankę tłuszczową.

– W technologii ENDOLIFT używamy nowej generacji cienkich mikrowłókien światłowodowych. Dzięki temu docieramy z energią świetlną pod skórę, dokładnie tam, gdzie chcemy. Co więcej, nie musimy generować wysokiej energii świetlnej do osiągnięcia pożądanych efektów, ponieważ nie marnujemy jej na pokonanie bariery skórnej. Dlatego właściwie wykonany zabieg jest bardzo bezpieczny i minimalnie inwazyjny. Nie wymaga stosowania nawet lokalnego znieczulenia. Cała energia, którą generuje urządzenie, jest precyzyjnie wykorzystywana przez lekarza do osiągnięcia zamierzonych celów. Włókno mikro-optyczne jest wprowadzane pod skórę, jak bardzo cienka igła.

Dzięki temu lekarz oddziałuje zarówno na tkankę tłuszczową jak i na skórę, dzięki czemu możemy jednocześnie uzyskać redukcję objętości i napięcie skóry. Mechanizm działania zabiegu jest dwojaki. Z jednej strony redukujemy tkankę tłuszczową, dzięki termicznemu efektowi lipolitycznemu, z drugiej doprowadzamy do obkurczenia włókien kolagenowych i stymulujemy fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. – wyjaśnia dr Forte.




Dla kogo ENDOLIFT?

Endolift nie wymaga przygotowania do zabiegu ani znieczulenia, a do uzyskania pożądanych efektów wystarcza jeden zabieg – to bardzo dobra informacja. Endolift to idealna procedura dla bardzo zapracowanych i żyjących w ciągłym biegu osób, które nie mają cierpliwości do mało efektywnych zabiegów oraz czasu na kilkukrotne wizyty.

Zabieg ten jest skierowany do osób zmagających się nie tylko z problemem wiotkości, ale również lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej. – Najlepsze efekty można uzyskać u pacjentów w średnim wieku, którzy nie mają jeszcze bardzo silnie zaawansowanych procesów starzenia w postaci nasilonej wiotkości skóry i opadania tkanek.

Często jednak wykonujemy zabiegi u pacjentek, które myślą już o ingerencji chirurgicznej, jednak obawiają się jej lub mają przeciwwskazania do operacji – dodaje dr Riccardo Forte. ENDOLIFT dobrze sprawdzi się również u pacjentów, którzy zauważyli u siebie pierwsze objawy wiotkości skóry. Co istotne zlokalizowane nawet w najdelikatniejszych obszarach twarzy jak np. dolne powieki czy owal twarzy.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Procedura jest bardzo bezpieczna ze względu na wykorzystywanie stosunkowo niskich energii oraz nowej generacji bardzo cienkich włókien światłowodowych, które po wprowadzeniu w skórę nie pozostawiają śladu i są w stanie dotrzeć do wszystkich problematycznych okolic twarzy i ciała. Dolegliwości, których ewentualnie pacjent może się spodziewać to lekkie zaczerwienienia, siniaki, rodzaj delikatnego drętwienia po zabiegu, które ustępuje samoistnie użytku medycznego. Prawidłowe wykonanie zabiegu sprawia, że ewentualne dolegliwości są minimalne i szybko ustępują.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ