Turbonawilżanie i regeneracja w 3 krokach – czyli jak nie stracić blasku latem



Turbonawilżanie i regeneracja w 3 krokach – czyli jak nie stracić blasku latem. Aby skóra podczas wakacji nie straciła blasku, nie przybyło jej zmarszczek i przebarwień nie wystarczy używać kremów z filtrem i pić dużo wody. Do pielęgnacji skóry należy podejść holistycznie i opracować konkretny plan działania.

Najpierw przygotować i maksymalnie uodpornić ją na czynniki, które podczas urlopu wpływają na kondycję skóry (promieniowanie słoneczne, słona woda czy silny wiatr), następnie podczas wypoczynku wspierać ją od wewnątrz dostarczając odpowiednią ilość substancji odżywczych, a po powrocie zregenerować i odżywić. Podpowiadamy jak zrobić to krok po kroku przy pomocy oręża aminokwasów i kwasu hialuronowego.

Przygotowanie

Dobrze nawilżona skóra jest mniej podatna na procesy starzenia i działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Za jej stopień nawilżenia odpowiada kwas hialuronowy, który ma działanie higroskopijne i wiąże wodę w głębi skóry. Niestety wraz z wiekiem skóra traci zdolność wiązania wody przez co staje się sucha i podatna na zmarszczki.

Kosmetyki, które mają dostarczać substancje odżywcze i nawilżające nie do końca spełniają swoje zadanie, gdyż aby substancje te mogły zadziałać powinny dotrzeć na odpowiednią głębokość skóry, a zwykle ich cząsteczki są zbyt duże aby przeniknąć przez naskórek. W efekcie ‘odżywiona’ jest tylko wierzchnia warstwa skóry, która ulega szybkiemu złuszczaniu i… wracamy do punktu wyjścia. Aby efekt nie był powierzchowny i krótkotrwały należy odpowiedni koktajl odżywczy dostarczyć do głębokich warstw skóry.

Sunekos® to preparat do iniekcji śródskórnej zawierający opatentowaną sekwencję aminokwasów i nieusieciowany kwas hialuronowy, który dostarczany na odpowiednią głębokość w skórze nawilża ją zarówno powierzchownie – nadając gładkość i blask, jak i dogłębnie – chroniąc przed przedwczesnym starzeniem. A to tylko jeden z kierunków działania gamy Sunekos®.

Regeneracja

Przebywanie na słońcu poprawia nasz stan emocjonalny, ale niestety pogarsza kondycję naszej skóry. Promieniowanie UV niekorzystnie wpływa na fibroblasty, które odpowiadają za produkcje kolagenu i elastyny oraz bezpośrednio niszczy powyższe włókna. Wszystko to sprawia, że skóra nie dość, że traci swoją podstawę elastyczności oraz gęstości to jeszcze obniża swoje zdolności regeneracyjne.

Dlatego często po urlopie, kiedy chwilowy zachwyt pierwszą opalenizną mija, skóra staje się szara, zmęczona. Pojawiają się nowe zmarszczki lub pogłębiają te już istniejące i ogólnie rzecz ujmując zamiast promienistego, wypoczętego wyglądu po urlopie wyglądamy kilka lat starzej. I znów kosmetyki czy peelingi mogą nieco polepszyć stan skóry, ale tylko powierzchownie i tymczasowo. -Właśnie wtedy warto wybrać się na kolejny zabieg Sunekos, który oprócz wspomnianego wcześniej efektu nawilżenia pobudzi również skórę do regeneracji.

Sunekos oprócz kwasu hialuronowego zawiera sekwencję 6 wyselekcjonowanych aminokwasów (Glicyny, Lizyny, Proliny, Leucyny, Alaniny i Waliny) i to unikalne połączenie składników dostarczone na odpowiednią głębokość skóry stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny. Efekt to rozświetlenie, zagęszczenie skóry, poprawienie jej sprężystości, redukcja ilości i głębokości zmarszczek czyli dokładnie taki wygląd jakiego oczekujemy po udanym wypoczynku. Co ważne produkt jest tak bezpieczny, że można użyć go nawet na najdelikatniejsze okolice twarzy [np. okolica oka] i ciała. – podpowiada dr n. med. Małgorzata Wojnerowicz – Grajewska z NZOZ Lecznictwo Dermatologiczne w Poznaniu przy ul. Ziembickiej 1




Wspomaganie

Wykonanie zabiegów przed i po urlopie oraz zabezpieczanie skóry wysokimi filtrami nie zwalnia nas jednak z dodatkowej pielęgnacji w trakcie wypoczynku. Na szczęście może być ona prosta, przyjemna i nie wymagająca od nas dużego nakładu czasu i pracy. Sunekos stworzył specjalną pielęgnację „od wewnątrz” w postaci suplementu do picia Nutrakos Aminoshots, którą wystarczy wypić bezpośrednio z saszetki lub dolać do wody, o której regularnym piciu przecież pamiętamy! Nutrakos Aminoshots zawierają tę samą sekwencję sześciu aminokwasów co Sunekos iniekcje. Pobudzają one do działania fibroblasty oraz keratynocyty. Dzięki temu skóra jest doskonale odżywiona, włosy grubsze i mocniejsze, a paznokcie twardsze i bardziej odporne na złamania.

Holistyczne i mądrze zaplanowane podejście do letniej pielęgnacji skóry sprawi, że wakacyjne wojaże i słoneczna aura nie tylko odmłodzą i pobudzą naszego ducha, ale również przywrócą młodzieńczy blask naszej skórze i wypoczęty wygląd.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ