GENialne badania na Alzheimera



GENialne badania na Alzheimera . Badania genetyczne na Alzheimera to nie science fiction, a wczesna diagnoza może zwiększyć skuteczność leczenia. Nie czekaj. Zrób badania przesiewowe.

Dla wielu osób choroba Alzheimera oznacza wyrok, z którym trudno się pogodzić. Zmaga się z nią obecnie około 45 mln osób na całym świecie. Rozwój medycyny sprawił, że za pomocą badania genetycznego możemy określić potencjalne ryzyko zachorowania. Dla wielu ludzi to bezcenna informacja.

Zbadaj gen

Szybkie tempo życia, pęd za karierą żyjąc w pośpiechu nie mamy czasu zadbać o własne zdrowie. Oprócz czynników zewnętrznych (złe nawyki żywieniowe, brak ruchu) potencjalne niebezpieczeństwo zachorowania na Alzheimera może znajdować się także w naszych genach. Gen ApoE w nieodpowiedniej kombinacji (e4/e4) powoduje zwiększenie ryzyka zachorowania aż do dziesięciu razy!U grupy około dwóch procent chorych, Alzheimer zaczyna się przed 45 r.ż.

Dla ludzi w sile wieku, ze względu na objawy (m.in. zaburzenia pamięci, problemy z mówieniem i pisaniem, zaburzenia orientacji w miejscu i czasie), oznacza to koniec normalnego życia. Tym bardziej, że w przypadku tej odmiany choroby, postępuje ona dużo szybciej.

Diagnostyka

Współczesna medycyna nie potrafi na obecnym etapie wiedzy wyleczyć pacjenta z choroby Alzheimera. Ale podjęcie procesu leczenia u niektórych osób może spowodować spowolnienie jej rozwoju, a to ważna informacja, gdyż chorzy na Alzheimera żyją przeciętnie od 8 do 20 lat. Poprzez wczesne rozpoczęcie terapii lekowej można odroczyć pewne objawy choroby..

W zakresie diagnostyki Alzheimera medycyna oferuje nam szereg rozwiązań m.in. badanie krwi, test fluencji słownej. Jedną z najefektywniejszych metod określenia ryzyka zachorowania jest test genetyczny. Jeżeli chcemy sprawdzić, jakie występuje u nas potencjalne ryzyko zachorowania, jest to bardzo skuteczne rozwiązanie.




Dla kogo badanie genetyczne?

Badania przesiewowe są wskazane dla wszystkich, a w szczególności powinni wykonać je chorzy m.in. na cukrzycę i niedoczynność tarczycy, a także osoby palące tytoń oraz dzieci chorych na choroby otępienne. Dla wielu ludzi Alzheimer jest jak wyrok śmierci, jednakże dzięki określeniu potencjalnego ryzyka zachorowania, możemy odpowiednio wcześniej starać się zapobiec wystąpieniu choroby.

Kluczowe jest nieignorowanie swojego stanu zdrowia oraz możliwych zagrożeń. Należy pamiętać, że gdy objawy choroby stają się  widoczne i uciążliwe, jest już za późno. Choroba stanowi główną przyczynę śmierci w ponad połowie  przypadków. Niech te dane  przypomną nam o istotności zrobienia odpowiednich badań zawczasu.

Medicover Senior jest częścią Medicover – wiodącej międzynarodowej spółki świadczącej usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej od 1995 r. Firma powstała w 2014 roku jako odpowiedź na rosnącą potrzebę objęcia pacjentów powyżej 67 roku życia formami wsparcia, które wykraczają poza standardowe pakiety opieki medycznej.

Specjalizuje się w organizacji najwyższej jakości opieki domowej i stacjonarnej dla osób starszych. Firma oferuje klientom szeroki wachlarz usług opiekuńczych: opiekę domową (w tym pomoc asystentów i opiekunów osób starszych, fizjoterapeutów, pielęgniarek i lekarzy), opiekę dzienną (w szczególności dla osób niesamodzielnych, cierpiących na demencję i Alzheimera) oraz opiekę stacjonarną w Domu Opieki Józefina w Józefowie pod Warszawą, a także w Willi Wiosenna w Święcicach.

Medicover Senior opiera się na najlepszych międzynarodowych standardach i praktykach. Dom seniora Józefina jest pierwszym domem opieki w Polsce, który przeprowadził certyfikację zgodnie z wytycznymi Swedish Care International. Firma systematycznie poszerza naszą ofertę, szuka nowych rozwiązań w trosce o zdrowie, komfort oraz poczucie bezpieczeństwa seniorów i ich rodzin.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ