GENialne badania na Alzheimera



GENialne badania na Alzheimera . Badania genetyczne na Alzheimera to nie science fiction, a wczesna diagnoza może zwiększyć skuteczność leczenia. Nie czekaj. Zrób badania przesiewowe.

Dla wielu osób choroba Alzheimera oznacza wyrok, z którym trudno się pogodzić. Zmaga się z nią obecnie około 45 mln osób na całym świecie. Rozwój medycyny sprawił, że za pomocą badania genetycznego możemy określić potencjalne ryzyko zachorowania. Dla wielu ludzi to bezcenna informacja.

Zbadaj gen

Szybkie tempo życia, pęd za karierą żyjąc w pośpiechu nie mamy czasu zadbać o własne zdrowie. Oprócz czynników zewnętrznych (złe nawyki żywieniowe, brak ruchu) potencjalne niebezpieczeństwo zachorowania na Alzheimera może znajdować się także w naszych genach. Gen ApoE w nieodpowiedniej kombinacji (e4/e4) powoduje zwiększenie ryzyka zachorowania aż do dziesięciu razy!U grupy około dwóch procent chorych, Alzheimer zaczyna się przed 45 r.ż.

Dla ludzi w sile wieku, ze względu na objawy (m.in. zaburzenia pamięci, problemy z mówieniem i pisaniem, zaburzenia orientacji w miejscu i czasie), oznacza to koniec normalnego życia. Tym bardziej, że w przypadku tej odmiany choroby, postępuje ona dużo szybciej.

Diagnostyka

Współczesna medycyna nie potrafi na obecnym etapie wiedzy wyleczyć pacjenta z choroby Alzheimera. Ale podjęcie procesu leczenia u niektórych osób może spowodować spowolnienie jej rozwoju, a to ważna informacja, gdyż chorzy na Alzheimera żyją przeciętnie od 8 do 20 lat. Poprzez wczesne rozpoczęcie terapii lekowej można odroczyć pewne objawy choroby..

W zakresie diagnostyki Alzheimera medycyna oferuje nam szereg rozwiązań m.in. badanie krwi, test fluencji słownej. Jedną z najefektywniejszych metod określenia ryzyka zachorowania jest test genetyczny. Jeżeli chcemy sprawdzić, jakie występuje u nas potencjalne ryzyko zachorowania, jest to bardzo skuteczne rozwiązanie.




Dla kogo badanie genetyczne?

Badania przesiewowe są wskazane dla wszystkich, a w szczególności powinni wykonać je chorzy m.in. na cukrzycę i niedoczynność tarczycy, a także osoby palące tytoń oraz dzieci chorych na choroby otępienne. Dla wielu ludzi Alzheimer jest jak wyrok śmierci, jednakże dzięki określeniu potencjalnego ryzyka zachorowania, możemy odpowiednio wcześniej starać się zapobiec wystąpieniu choroby.

Kluczowe jest nieignorowanie swojego stanu zdrowia oraz możliwych zagrożeń. Należy pamiętać, że gdy objawy choroby stają się  widoczne i uciążliwe, jest już za późno. Choroba stanowi główną przyczynę śmierci w ponad połowie  przypadków. Niech te dane  przypomną nam o istotności zrobienia odpowiednich badań zawczasu.

Medicover Senior jest częścią Medicover – wiodącej międzynarodowej spółki świadczącej usługi z zakresu opieki zdrowotnej oraz diagnostycznej od 1995 r. Firma powstała w 2014 roku jako odpowiedź na rosnącą potrzebę objęcia pacjentów powyżej 67 roku życia formami wsparcia, które wykraczają poza standardowe pakiety opieki medycznej.

Specjalizuje się w organizacji najwyższej jakości opieki domowej i stacjonarnej dla osób starszych. Firma oferuje klientom szeroki wachlarz usług opiekuńczych: opiekę domową (w tym pomoc asystentów i opiekunów osób starszych, fizjoterapeutów, pielęgniarek i lekarzy), opiekę dzienną (w szczególności dla osób niesamodzielnych, cierpiących na demencję i Alzheimera) oraz opiekę stacjonarną w Domu Opieki Józefina w Józefowie pod Warszawą, a także w Willi Wiosenna w Święcicach.

Medicover Senior opiera się na najlepszych międzynarodowych standardach i praktykach. Dom seniora Józefina jest pierwszym domem opieki w Polsce, który przeprowadził certyfikację zgodnie z wytycznymi Swedish Care International. Firma systematycznie poszerza naszą ofertę, szuka nowych rozwiązań w trosce o zdrowie, komfort oraz poczucie bezpieczeństwa seniorów i ich rodzin.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ