Depilacja laserowa w lato? Tak jest to możliwe!



Depilacja laserowa w lato? Tak jest to możliwe! Marzenie o gładkiej skórze odkładasz na jesień? Nie musisz tego robić! Na świecie depilacja laserowa jest dostępna przez cały rok! Dlaczego tak jest? Czy zakaz depilacji latem to mit? Czy depilacja w okresie wakacyjnym jest bezpieczna? Na te i inne pytania odpowiada dr Radosław Rzepnikowski z Gabinetu Medycyny Estetycznej FabSkin w Warszawie.

Na Florydzie, w Kalifornii i teraz…w Warszawie! Depilacja laserowa dostępna przez cały rok!

„W naszej klinice od lat edukujemy naszych pacjentów, że myślenie o zakazie depilacji laserowej wiosną i latem to mit zakorzeniony od lat w naszym społeczeństwie. W innych częściach świata np.:  na Florydzie, w Kalifornii, w USA – gdzie słońce świeci prawie przez cały rok depilacja laserowa jest zabiegiem całorocznym – wykonywanym standardowo i nikogo nie dziwi fakt wykonywania go w czerwcu, lipcu czy sierpniu. Fototypy Polek i Polaków są niskie, przez co nie istnieje praktycznie możliwość powstania ewentualnych przebarwień. Chcemy też podkreślić, że nie ma znaczenia jakie miejsce depilujemy laserem Vectus. Możemy zdecydować się na depilację laserową latem np: pach, nóg, ud, bikini, pleców itd. Ważne jest aby po zabiegu chronić skórę przed słońcem przez 2 kolejne dni i spokojnie możemy jechać z Warszawy na nasze wymarzone wakacje z aksamitnie gładką skórą – co zapewne będzie dostrzeżone na plaży czy w basenie” – podkreśla dr Rzepnikowski.

Nowoczesna technologia gwarancją doboru indywidualnych parametrów zabiegu depilacji laserowej  w lato!

Warto wiedzieć, że światło lasera Vectus działa na melaninę, barwnik znajdujący się we włosach. Ta sama substancja występuje jednak w skórze. Im bardziej jesteśmy opaleni, tym mamy jej więcej. Czy w takiej sytuacji osoby o naturalnym ciemnym kolorze skóry nie mogą wykonywać depilacji?

„Oczywiście, że mogą – laser Vectus umożliwia dostosowanie parametrów zabiegu do odcienia skóry. Dodatkowo, urządzenie wyposażone jest w czytnik SkinTel™, który bada poziom aktywnej melaniny w skórze pacjenta i na tej podstawie dobiera indywidualne parametry zabiegu, wykluczając ryzyko termicznego poparzenia” – wyjaśnia dr Rzepnikowski.




Bezbolesna i bezpieczna depilacja laserowa w lipcu i sierpniu

Pamiętajmy, że wbudowany system chłodzenia sprawia, że zabieg laserwej depilacji Vectus jest praktycznie bezbolesny a jego certyfikat FDA gwarantuje całkowite bezpieczeństwo. Wielką zaletą jest jego bezkonkurencyjna szybkość, ponieważ Vectus usuwa wiele cebulek włosów jednocześnie, a nie pojedynczo jak ma to miejsce w przypadku wielu innych technologii laserowych.

Jak często należy powtarzać zabieg laserowej depilacji latem?

W zależności od partii ciała, na której wykonywany jest zabieg usuwania włosków, depilację laserową powtarzamy kilkakrotnie (3-6 razy). Każdy kolejny zabieg depilacji jest bardziej efektywny, gdyż działamy już na wcześniej osłabionych włoskach. Najtrudniej usunąć włoski, w których znajduję się mniejsza ilość melaniny (miedziane, jasny blond).

Zabieg laseroterapii Vectus Palomar powtarzamy na konkretne partie skóry:

– Nogi, co 8-10 tygodni
– Pachy, co 4-6 tygodni
– Bikini, co 4-6 tygodni
– Plecy, co 8-10 tygodni
– Pośladki, co 8-10 tygodni
– Przedramiona, co 4-6 tygodni
– Okolice twarzy, co 4-6 tygodni
– Dłonie, co 4-6 tygodni

Instrukcja obsługi malkontenta – jak nie dać się jesienno-zimowej chandrze

Spadek energii, obniżony nastrój, senność – to tylko kilka charakterystycznych objawów, które często pojawiają się na przełomie jesieni i zimy.…
CZYTAJ

Nie daj się zimie – zatroszcz się o dłonie 
z nowym kremem do rąk z serii Epoch od Nu Skin®

Zima to trudny czas dla naszych dłoni. Mróz, wiatr, różnice temperatur i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach powodują, że skóra…
CZYTAJ

OnlyBio otworzyła strefę fryzjerską w Be Happy Museum w Warszawie 
i Krakowie

Gdzie marzenia stają się rzeczywistością? Gdzie możemy poczuć się jak w świecie szczęścia i iluzji? Na kulturalnej mapie Warszawy i…
CZYTAJ

Nagłe Zatrzymanie Krążenia – śmiertelne niebezpieczeństwo. Jakie mogą być przyczyny? Kto jest narażony? Jak działać w krytycznej chwili?

Szacuje się, że każdego dnia w Polsce aż 90 osób traci życie z powodu nagłego zatrzymania krążenia (NZK). Na temat…
CZYTAJ

Mapa do lepszej przyszłości

Jak grupa rodziców tworzy system wsparcia dla ukraińskich dzieci z niepełnosprawnościami i ich bliskich, pomagając im odnaleźć się w Polsce.…
CZYTAJ

Niedobory witamin i minerałów

Czy odpowiednio dużo przebywałeś na słońcu? Czy wystarczająco korzystałeś z dobrodziejstw sezonowych warzyw i owoców? Słońce stymuluje produkcję witaminy D,…
CZYTAJ

Czy można pozbyć się blizny? Rodzaje blizn i sposoby ich leczenia

Blizny są powszechnym problemem skórnym, który będąc defektem wizualnym może wpływać na poczucie pewności siebie, ale często także wiązać się…
CZYTAJ

Rehabilitacja onkologiczna – istotny etap powrotu do zdrowia

Leczenie nowotworowe niesie ze sobą znaczne obciążenia dla organizmu pacjenta, porównywalne do intensywnego wysiłku fizycznego, towarzyszącego maratonowi. Proces terapeutyczny jest…
CZYTAJ

Ponad 60% Polek nie monitoruje swojego cyklu menstruacyjnego. Co to oznacza dla ich zdrowia?

– Aż 40% polskich kobiet nie zna dokładnej daty rozpoczęcia ostatniej miesiączki, a 63% w ogóle nie monitoruje swojego cyklu…
CZYTAJ

Na co zwrócić uwagę przy wyborze metody spowalniania progresji krótkowzroczności u dzieci?

Nawet połowa światowej populacji do 2050 roku będzie zmagała się z krótkowzrocznością – wadą wzroku, która w skrajnych przypadkach może…
CZYTAJ

Proteiny i wysoka jakość odżywcza. Specyfika suplementów diety

Dwie trzecie młodych Polaków uznaje swoje nawyki żywieniowe za zdrowe, a jednocześnie tylko co czwarty Polak odżywia się zgodnie z…
CZYTAJ

Rozmowa z Dr Franciszkiem Strzałkowskim, założycielem Kliniki Strzałkowski

DR FRANCISZEK STRZAŁKOWSKI - po powrocie z zagranicy 5 lat temu , założył Klinikę Strzałkowski. Lekarz medycyny estetycznej, anestezjolog, członek…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Instrukcja obsługi malkontenta – jak nie dać się jesienno-zimowej chandrze

Spadek energii, obniżony nastrój, senność – to tylko kilka charakterystycznych objawów, które…
CZYTAJ

Nagłe Zatrzymanie Krążenia – śmiertelne niebezpieczeństwo. Jakie mogą być przyczyny? Kto jest narażony? Jak działać w krytycznej chwili?

Szacuje się, że każdego dnia w Polsce aż 90 osób traci życie…
CZYTAJ

Niedobory witamin i minerałów

Czy odpowiednio dużo przebywałeś na słońcu? Czy wystarczająco korzystałeś z dobrodziejstw sezonowych…
CZYTAJ

Rehabilitacja onkologiczna – istotny etap powrotu do zdrowia

Leczenie nowotworowe niesie ze sobą znaczne obciążenia dla organizmu pacjenta, porównywalne do…
CZYTAJ

Ponad 60% Polek nie monitoruje swojego cyklu menstruacyjnego. Co to oznacza dla ich zdrowia?

– Aż 40% polskich kobiet nie zna dokładnej daty rozpoczęcia ostatniej miesiączki,…
CZYTAJ