Depilacja laserowa w lato? Tak jest to możliwe!



Depilacja laserowa w lato? Tak jest to możliwe! Marzenie o gładkiej skórze odkładasz na jesień? Nie musisz tego robić! Na świecie depilacja laserowa jest dostępna przez cały rok! Dlaczego tak jest? Czy zakaz depilacji latem to mit? Czy depilacja w okresie wakacyjnym jest bezpieczna? Na te i inne pytania odpowiada dr Radosław Rzepnikowski z Gabinetu Medycyny Estetycznej FabSkin w Warszawie.

Na Florydzie, w Kalifornii i teraz…w Warszawie! Depilacja laserowa dostępna przez cały rok!

„W naszej klinice od lat edukujemy naszych pacjentów, że myślenie o zakazie depilacji laserowej wiosną i latem to mit zakorzeniony od lat w naszym społeczeństwie. W innych częściach świata np.:  na Florydzie, w Kalifornii, w USA – gdzie słońce świeci prawie przez cały rok depilacja laserowa jest zabiegiem całorocznym – wykonywanym standardowo i nikogo nie dziwi fakt wykonywania go w czerwcu, lipcu czy sierpniu. Fototypy Polek i Polaków są niskie, przez co nie istnieje praktycznie możliwość powstania ewentualnych przebarwień. Chcemy też podkreślić, że nie ma znaczenia jakie miejsce depilujemy laserem Vectus. Możemy zdecydować się na depilację laserową latem np: pach, nóg, ud, bikini, pleców itd. Ważne jest aby po zabiegu chronić skórę przed słońcem przez 2 kolejne dni i spokojnie możemy jechać z Warszawy na nasze wymarzone wakacje z aksamitnie gładką skórą – co zapewne będzie dostrzeżone na plaży czy w basenie” – podkreśla dr Rzepnikowski.

Nowoczesna technologia gwarancją doboru indywidualnych parametrów zabiegu depilacji laserowej  w lato!

Warto wiedzieć, że światło lasera Vectus działa na melaninę, barwnik znajdujący się we włosach. Ta sama substancja występuje jednak w skórze. Im bardziej jesteśmy opaleni, tym mamy jej więcej. Czy w takiej sytuacji osoby o naturalnym ciemnym kolorze skóry nie mogą wykonywać depilacji?

„Oczywiście, że mogą – laser Vectus umożliwia dostosowanie parametrów zabiegu do odcienia skóry. Dodatkowo, urządzenie wyposażone jest w czytnik SkinTel™, który bada poziom aktywnej melaniny w skórze pacjenta i na tej podstawie dobiera indywidualne parametry zabiegu, wykluczając ryzyko termicznego poparzenia” – wyjaśnia dr Rzepnikowski.




Bezbolesna i bezpieczna depilacja laserowa w lipcu i sierpniu

Pamiętajmy, że wbudowany system chłodzenia sprawia, że zabieg laserwej depilacji Vectus jest praktycznie bezbolesny a jego certyfikat FDA gwarantuje całkowite bezpieczeństwo. Wielką zaletą jest jego bezkonkurencyjna szybkość, ponieważ Vectus usuwa wiele cebulek włosów jednocześnie, a nie pojedynczo jak ma to miejsce w przypadku wielu innych technologii laserowych.

Jak często należy powtarzać zabieg laserowej depilacji latem?

W zależności od partii ciała, na której wykonywany jest zabieg usuwania włosków, depilację laserową powtarzamy kilkakrotnie (3-6 razy). Każdy kolejny zabieg depilacji jest bardziej efektywny, gdyż działamy już na wcześniej osłabionych włoskach. Najtrudniej usunąć włoski, w których znajduję się mniejsza ilość melaniny (miedziane, jasny blond).

Zabieg laseroterapii Vectus Palomar powtarzamy na konkretne partie skóry:

– Nogi, co 8-10 tygodni
– Pachy, co 4-6 tygodni
– Bikini, co 4-6 tygodni
– Plecy, co 8-10 tygodni
– Pośladki, co 8-10 tygodni
– Przedramiona, co 4-6 tygodni
– Okolice twarzy, co 4-6 tygodni
– Dłonie, co 4-6 tygodni

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ

Wpływ urbanizacji na wrażliwość miast wobec zmian klimatu. 
Przykład województwa śląskiego

31 października obchodzony jest Światowy Dzień Miast. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Act Local to Go Global”,…
CZYTAJ

Jakie znaczenie ma wsparcie dietetyczne w terapii onkologicznej? Lekarz onkolog odpowiada

Według Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce ponad 1,31 miliona osób zmaga się z chorobą onkologiczną, a rocznie diagnozuje się ponad…
CZYTAJ

Intensywny trening i wymagania organizmu

Osoby prowadzące aktywny tryb życia często stają przed wyzwaniem związanym z utrzymaniem odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych w organizmie.…
CZYTAJ

Nie-zwykły ból głowy, czyli 5 mitów na temat migreny

Migrena to jedna z najbardziej powszechnych, a jednocześnie najmniej zrozumianych chorób neurologicznych. Wciąż powielane na jej temat mity utrudniają pacjentom…
CZYTAJ

Rowerzysta z zawałem serca w górach trafił do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej. Jego stan jest stabilny.

24 października do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, American Heart of Poland w Bielsku-Białej trafił pacjent z podejrzeniem zawału serca. Mężczyzna został…
CZYTAJ

Jesień w odcieniach ziemi – torebki PANNA w najmodniejszych kolorach sezonu

Tegoroczne jesienne trendy to triumf naturalnych, stonowanych barw, które od lat królują w modzie jako symbol elegancji i harmonii z…
CZYTAJ

Jesień a ryzyko zawału serca

Jesień to pora roku, która przynosi nie tylko piękne, złociste krajobrazy, ale niestety także podwyższone ryzyko zdrowotne. Według kardiologów, w…
CZYTAJ

Odpowiadamy na 5 pytań o witaminę D – co musisz wiedzieć przed zimą?

Suplementacja witaminy D jesienią i zimą to temat, który co roku budzi wiele pytań u pacjentów. Czy rzeczywiście warto ją…
CZYTAJ

Dziurawiec, pokrzywa i skrzyp polny Popularne zioła wsparciem dla kobiecej urody

Zioła od wieków stanowią naturalne wsparcie dla zdrowia i urody, a ich działanie jest szczególnie cenione w fitoterapii kobiecej. Rosemary…
CZYTAJ

Żywność do odpadów? To odpada!

Światowy Dzień Żywności (ang. World Food Day) obchodzony jest co roku 16 października. Został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych do…
CZYTAJ

Bezpieczne przechowywanie leków w domu: najlepsze praktyki

Niewłaściwe trzymanie leków w domu może prowadzić do poważnych zagrożeń zdrowotnych, o czym wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy. Farmaceutyki,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i…
CZYTAJ

Jakie znaczenie ma wsparcie dietetyczne w terapii onkologicznej? Lekarz onkolog odpowiada

Według Krajowego Rejestru Nowotworów w Polsce ponad 1,31 miliona osób zmaga się…
CZYTAJ

Nie-zwykły ból głowy, czyli 5 mitów na temat migreny

Migrena to jedna z najbardziej powszechnych, a jednocześnie najmniej zrozumianych chorób neurologicznych.…
CZYTAJ

Rowerzysta z zawałem serca w górach trafił do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Bielsku-Białej. Jego stan jest stabilny.

24 października do Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, American Heart of Poland w Bielsku-Białej…
CZYTAJ

Jesień a ryzyko zawału serca

Jesień to pora roku, która przynosi nie tylko piękne, złociste krajobrazy, ale…
CZYTAJ