Zabiegi medycyny estetycznej a słońce – czy to bezpieczne?



Zabiegi medycyny estetycznej a słońce – czy to bezpieczne? Piękna pogoda i wakacyjny nastrój (który z resztą udzielił się już chyba wszystkim) sprawiają, że chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu i wygrzewamy się w ciepłych promieniach słońca. Wiele kobiet zastanawia się czy latem powinno wykonywać się jakiekolwiek zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Razem z ekspertem – dr Elżbietą Młyńską-Krajewską, Dyrektorem Medycznym Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzej Krajewski w Kołobrzegu – wyjaśniamy jakie zabiegi możemy bezpiecznie wykonywać latem.

Na początku musimy wspomnieć o tym, że latem powinnyśmy dbać o skórę jeszcze bardziej niż zwykle – i od zewnątrz, i od wewnątrz. Powtórzymy znowu, że bardzo istotne jest picie odpowiedniej ilości wody, która zapewni nie tylko prawidłowe funkcjonowanie organizmu, ale również poprawi wygląd skóry, ujędrni ją i sprawi, że cellulit będzie mniej widoczny. Warto również łykać kwasy omega -3, -6 i -9. Te pomagają „złagodzić” negatywne skutki lata i odżywiają skórę, przywracają jej prawidłową gęstość, a także zapobiegają powstawaniu zmarszczek.

Medycyna estetyczna latem? Tak, choć nie wszystkie zabiegi

Latem powinnyśmy odpuścić depilację laserową i zabiegi złuszczające z wykorzystaniem kwasów. Nie oznacza to jednak, że gabinety medycyny estetycznej powinnyśmy omijać szeroki łukiem. Co więcej – poszczególne zabiegi sprawdzą się teraz LEPIEJ. Niektóre z nich mogą okazać się idealnym zwieńczeniem urlopu, a dokładniej ulgą i regeneracją zmęczonej słońcem skóry, a niektóre dobrym przygotowaniem do kontaktu ze słońcem. Na które warto więc zwrócić uwagę?

Hydracure

Można, a nawet powinno się wykonywać zabiegi dogłębnie nawilżające skórę, która latem jest szczególnie narażona na przesuszenia. Te kryterium spełnia np. Hydracure, który wykorzystuje formuły oparte na kwasie hialuronowym, wulkanicznej wodzie termalnej, mikrogąbkach z ceramidami i kwasem mlekowym oraz naturalnych emolientach.

– Taki zestaw składników, na których opiera się preparat, pozwala na odświeżenie, nadanie delikatności, a przede wszystkim silnie nawadnia oraz czyni skórę bardziej podatną na wchłanianie – mówi dr Elżbieta Młyńska-Krajewska, Dyrektor Medyczny Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzej Krajewski w Kołobrzegu. Zabieg polecany jest w okresie nasilonego stresu, w podróżach, dla ochrony przed sezonowymi zmianami klimatycznymi, szczególnie latem i po lecie.

Mezoterapia

Mezoterapia jest metodą terapeutyczną, która przynosi wręcz natychmiastowe rezultaty. Polega ona na podawaniu drogą iniekcji substancji czynnych w głąb skóry w celu poprawienia jej metabolizmu, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz prawidłowego odżywiania i nawilżenia skóry.

– Ta metoda cieszy się ogromną popularnością, ponieważ śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty w korekcji zmarszczek, a także poprawia kondycję włosów i gładkość skóry ciała, co wpływa na doskonałe samopoczucie i pewność siebie –
mówi dr Młyńska-Krajewska.

– Co szczególnie istotne latem, dzięki mezoterapii możemy również ograniczyć pojawianie się tzw. „zmarszczek wakacyjnych”, czyli drobnych, gęsto usianych bruzd wokół oczu i na policzkach, które są wynikiem odwodnienia skóry pod wpływem kontaktu ze słońcem – tłumaczy. Zabieg można wykonywać o każdej porze roku, ale latem przez kilka dni bezpośrednio po nim należy ograniczyć ekspozycję na słońce.




Sunekos®

Szczególnym rodzajem mezoterapii jest innowacyjny zabieg rewitalizujący Sunekos®. Używany do iniekcji produkt jest połączeniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów, które skutecznie pobudza fibroblasty do tworzenia nowych włókien kolagenu i elastyny.

– Z uwagi na to, że Sunekos® występuje w dwóch liniach, może być stosowany jako nawilżenie i przeciwdziałanie zmarszczkom już od 25. roku życia. U pacjentów z bardzo głębokimi zmarszczkami i utratą objętości na początku podaje się Sunekos® 1200, a następnie w odstępie 1-2 dni od zabiegu rozpoczyna standardową procedurę Sunekos® 200, która obejmuje 3-4 zabiegi co 7-10 dni. Co ważne, nie ma przeciwwskazań do wykonywania go latem. Wręcz przeciwnie, preparat polecam jako formę nawilżenia w trakcie wakacji i po nich – mówi dr Młyńska-Krajewska.

Bardzo subtelny i naturalny efekt wolumetryczny widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na kolejne efekty rozświetlenia skóry, wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia należy poczekać – pierwsze widoczne są po ok. 10 dniach, a ostateczne utrzymują się ponad 6 miesięcy.

Idealnym uzupełnieniem zabiegu będzie suplement diety Nutrakos Aminoshots. Dzięki dopracowanemu składowi dzień po dniu stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, wspomagając regenerację tkanki łącznej. Nutrakos nie tylko poprawia elastyczność skóry i utrzymuje ją w dobrej kondycji ale również wzmacnia włosy i paznokcie. Precyzyjna formuła aminokwasów gwarantuje błyskawiczne wchłanianie, natychmiastową i całkowitą biodostępność i odżywianie skóry.

Zabiegi latem – tak czy nie?

Krótko podsumowując – z dobrodziejstwa medycyny estetycznej jak najbardziej możemy korzystać latem, jednak warto pamiętać, że nie każdy zabieg można wtedy wykonać. Laser i kwasy zostawiamy na jesień i zimę, skupiamy się za to na odżywieniu i nawilżeniu skóry oraz jej odbudowie. Warto wybrać się na konsultację i zaufać specjaliście, który dobierze idealnie dopasowany do potrzeb skóry zabieg.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ