3 rzeczy, o których musisz pamiętać, aby zabiegi medycyny przynosiły efekt – rozmowa z ekspertem



3 rzeczy, o których musisz pamiętać, aby zabiegi medycyny przynosiły efekt – rozmowa z ekspertem. Młody wygląd skóry to efekt nie tylko starannej pielęgnacji, ale i odżywiania jej od wewnątrz i zewnątrz. Teraz, kiedy jest to już dość oczywiste, widać, jak popularność zdobywają zabiegi iniekcyjne. Co należy o nich wiedzieć? – opowiada dr Edyta Adamczyk-Kutera, lekarz medycyny estetycznej.

Od lat tysiące kobiet i mężczyzn na całym świecie zastanawiają się, jak odmłodzić skórę, a przynajmniej spowolnić jej nieuchronne starzenie się. Dziś na ten temat wiemy zdecydowanie więcej niż dwie dekady temu, dlatego i chętniej decydujemy się na zabiegi estetyczne. Z pewnych rzeczy należy sobie jednak zdawać sprawę jeszcze przed poddaniem się jakiejkolwiek terapii, jak choćby z tego, że zabiegi estetyczne przynoszą najlepsze efekty, jeśli zadbamy o odpowiednie wsparcie całego organizmu.

– Badanie poziomu stresu oksydacyjnego, procesów glikacji oraz metylacji, a więc mechanizmów odpowiadających za tempo starzenia, następnie wdrożenie odpowiednich strategii dietetycznych, suplementacji , dostosowanej indywidualnie aktywności fizycznej są w stanie spowolnić proces starzenia – przekonuje dr Edyta Adamczyk-Kutera, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Life w Warszawie. Z pomocą naszego eksperta odpowiadamy na pytanie, jaki jest sekret odpowiedniego wykonywania zabiegów medycyny estetycznej.

dr Edyta Adamczyk-Kutera

Komórki skóry należy odżywiać

Co robić, aby zabiegi medycyny estetycznej rzeczywiście przynosiły efekt? Po pierwsze – pamiętać o tym, że starzenie rozpoczyna się na poziomie komórki, dlatego działaniem komplementarnym jest dostarczenie wsparcia dla całego organizmu. Oczywiście nie można zapominać tu również o pielęgnacji. Jak tłumaczy dr Edyta Adamczyk-Kutera, dostarczenie bezpośrednio do skóry odpowiednich substancji będzie poprawiało jej wygląd i funkcje.

– Poprawę jakości i wyglądu skóry możemy osiągnąć podając techniką mezoterapii, opatentowaną formułę zawierającą określone aminokwasy w odpowiednich stężeniach oraz kwas hialuronowy, czyli Sunekos. Na rynku znajduje się duży wybór preparatów, jednak skuteczność nielicznych udokumentowana jest badaniami. Dobrze udokumentowane badaniami dowody skuteczności Sunekos były powodem wyboru właśnie tego preparatu dla moich pacjentów – mówi dr Edyta Adamczyk-Kutera.




Najlepsze efekty daje seria zabiegów

W ocenie naszego eksperta preparat Sunekos jest przyjazny zarówno dla lekarza – jest łatwy w przygotowaniu i podczas podawania, jak i dla pacjenta – nie przysparza nieprzyjemnych odczuć.

– Zabieg nie zajmuje zbyt dużo czasu, a pacjent po krótkim czasie wraca do codziennej aktywności. Z korzyści jakie oferuje nam Sunekos chętnie korzystają zarówno panie, jak i panowie – przekonuje dr Edyta Adamczyk-Kutera.

Tutaj, podobnie jak w przypadku większości zabiegów estetycznych, zamierzone rezultaty otrzymuje się przeważnie po wykonaniu kilku powtórzeń. Jak tłumaczy lekarz, najlepsze efekty uzyskujemy wykonując serię 3-4 zabiegów, w zależności od indywidualnych potrzeb. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, natomiast po drugim są już wyraźne.

Nic nie zastąpi terapii łączonej

Faktem jest, że zabieg Sunekos sprawdza się jako procedura służąca tak poprawie jakości i wyglądu skóry twarzy, szyi i innych okolic ciała, jak i w terapii blizn oraz trudno gojących się ran. W medycynie estetycznej najwięcej oczekuje się jednak po terapiach łączonych.

– Według mnie najlepsze efekty osiągamy w protokołach łączonych. Chętnie do terapii włączam Linerase, czyli atelokalagen. Atelokolagen znany jest i wykorzystywany w medycynie od lat, w różnych wskazaniach, od 2015 roku jest dostępny do podawania bezpośrednio do skóry. Oba preparaty możemy stosować całorocznie – mówi ekspert.

Tutaj warto jeszcze wrócić do punktu wyjścia, a mianowicie odżywiania organizmu również od wewnątrz. Jak się okazuje, efekty terapii, także tej z wykorzystaniem preparatu Sunekos, można zintensyfikować stosując suplementację doustną, opatentowaną formułę w formie nutridrinków Nutrakos Aminoshots zawierających tę samą opatentowaną formułę aminokwasów co Iniekcje Sunekos.

Dzięki dopracowanemu składowi dzień po dniu stymuluje on produkcję kolagenu i elastyny, wspomagając regenerację tkanki łącznej. Nutrakos nie tylko poprawia elastyczność skóry i utrzymuje ją w dobrej kondycji ale również wzmacnia włosy i paznokcie.


dr Edyta Adamczyk-Kutera

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ