3 rzeczy, o których musisz pamiętać, aby zabiegi medycyny przynosiły efekt – rozmowa z ekspertem



3 rzeczy, o których musisz pamiętać, aby zabiegi medycyny przynosiły efekt – rozmowa z ekspertem. Młody wygląd skóry to efekt nie tylko starannej pielęgnacji, ale i odżywiania jej od wewnątrz i zewnątrz. Teraz, kiedy jest to już dość oczywiste, widać, jak popularność zdobywają zabiegi iniekcyjne. Co należy o nich wiedzieć? – opowiada dr Edyta Adamczyk-Kutera, lekarz medycyny estetycznej.

Od lat tysiące kobiet i mężczyzn na całym świecie zastanawiają się, jak odmłodzić skórę, a przynajmniej spowolnić jej nieuchronne starzenie się. Dziś na ten temat wiemy zdecydowanie więcej niż dwie dekady temu, dlatego i chętniej decydujemy się na zabiegi estetyczne. Z pewnych rzeczy należy sobie jednak zdawać sprawę jeszcze przed poddaniem się jakiejkolwiek terapii, jak choćby z tego, że zabiegi estetyczne przynoszą najlepsze efekty, jeśli zadbamy o odpowiednie wsparcie całego organizmu.

– Badanie poziomu stresu oksydacyjnego, procesów glikacji oraz metylacji, a więc mechanizmów odpowiadających za tempo starzenia, następnie wdrożenie odpowiednich strategii dietetycznych, suplementacji , dostosowanej indywidualnie aktywności fizycznej są w stanie spowolnić proces starzenia – przekonuje dr Edyta Adamczyk-Kutera, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Life w Warszawie. Z pomocą naszego eksperta odpowiadamy na pytanie, jaki jest sekret odpowiedniego wykonywania zabiegów medycyny estetycznej.

dr Edyta Adamczyk-Kutera

Komórki skóry należy odżywiać

Co robić, aby zabiegi medycyny estetycznej rzeczywiście przynosiły efekt? Po pierwsze – pamiętać o tym, że starzenie rozpoczyna się na poziomie komórki, dlatego działaniem komplementarnym jest dostarczenie wsparcia dla całego organizmu. Oczywiście nie można zapominać tu również o pielęgnacji. Jak tłumaczy dr Edyta Adamczyk-Kutera, dostarczenie bezpośrednio do skóry odpowiednich substancji będzie poprawiało jej wygląd i funkcje.

– Poprawę jakości i wyglądu skóry możemy osiągnąć podając techniką mezoterapii, opatentowaną formułę zawierającą określone aminokwasy w odpowiednich stężeniach oraz kwas hialuronowy, czyli Sunekos. Na rynku znajduje się duży wybór preparatów, jednak skuteczność nielicznych udokumentowana jest badaniami. Dobrze udokumentowane badaniami dowody skuteczności Sunekos były powodem wyboru właśnie tego preparatu dla moich pacjentów – mówi dr Edyta Adamczyk-Kutera.




Najlepsze efekty daje seria zabiegów

W ocenie naszego eksperta preparat Sunekos jest przyjazny zarówno dla lekarza – jest łatwy w przygotowaniu i podczas podawania, jak i dla pacjenta – nie przysparza nieprzyjemnych odczuć.

– Zabieg nie zajmuje zbyt dużo czasu, a pacjent po krótkim czasie wraca do codziennej aktywności. Z korzyści jakie oferuje nam Sunekos chętnie korzystają zarówno panie, jak i panowie – przekonuje dr Edyta Adamczyk-Kutera.

Tutaj, podobnie jak w przypadku większości zabiegów estetycznych, zamierzone rezultaty otrzymuje się przeważnie po wykonaniu kilku powtórzeń. Jak tłumaczy lekarz, najlepsze efekty uzyskujemy wykonując serię 3-4 zabiegów, w zależności od indywidualnych potrzeb. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, natomiast po drugim są już wyraźne.

Nic nie zastąpi terapii łączonej

Faktem jest, że zabieg Sunekos sprawdza się jako procedura służąca tak poprawie jakości i wyglądu skóry twarzy, szyi i innych okolic ciała, jak i w terapii blizn oraz trudno gojących się ran. W medycynie estetycznej najwięcej oczekuje się jednak po terapiach łączonych.

– Według mnie najlepsze efekty osiągamy w protokołach łączonych. Chętnie do terapii włączam Linerase, czyli atelokalagen. Atelokolagen znany jest i wykorzystywany w medycynie od lat, w różnych wskazaniach, od 2015 roku jest dostępny do podawania bezpośrednio do skóry. Oba preparaty możemy stosować całorocznie – mówi ekspert.

Tutaj warto jeszcze wrócić do punktu wyjścia, a mianowicie odżywiania organizmu również od wewnątrz. Jak się okazuje, efekty terapii, także tej z wykorzystaniem preparatu Sunekos, można zintensyfikować stosując suplementację doustną, opatentowaną formułę w formie nutridrinków Nutrakos Aminoshots zawierających tę samą opatentowaną formułę aminokwasów co Iniekcje Sunekos.

Dzięki dopracowanemu składowi dzień po dniu stymuluje on produkcję kolagenu i elastyny, wspomagając regenerację tkanki łącznej. Nutrakos nie tylko poprawia elastyczność skóry i utrzymuje ją w dobrej kondycji ale również wzmacnia włosy i paznokcie.


dr Edyta Adamczyk-Kutera

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ