Z piękną sylwetką w sezon bikini



Z piękną sylwetką w sezon bikini. Kiedy zbliża się lato, wychodzimy z założenia, że na zmiany jest już zbyt późno. Wczesną wiosną o istnieniu cellulitu jakby nie pamiętamy, przypominając sobie o nim dopiero na początku sezonu bikini. Czas położyć temu kres i rozpocząć walkę o piękną sylwetkę już teraz!

Większość z nas uważa, że walka z cellulitem jest skazana na porażkę. Inne podzielają przekonanie, że jedynym sposobem na zredukowanie pomarańczowej skórki jest długotrwała dieta ze skomplikowanymi terapiami łączącymi przeróżne zabiegi. Tymczasem dzięki nowym technologiom można nie tylko pokonać cellulit, ale i przy okazji wyszczuplić sylwetkę oraz ujędrnić skórę. Mowa tu również o zmianach spowodowanych postępującą z wiekiem utratą kolagenu.

Cellulit – skąd się bierze?

Cellulit spowodowany jest nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, a także zmianami w tkance łącznej skóry. Grudki tłuszczu modelują pomiędzy sobą puste przestrzenie, w których zbiera się limfa oraz produkty przemiany materii. W tym miejscu pojawia się obrzęk prowadzący do pogorszenia mikrokrążenia. Następuje włóknienie przegród między komórkami tłuszczowymi co w efekcie daje obraz powierzchni skóry porównywany wyglądem do materaca lub skórki pomarańczowej.

Do przyczyn powstawania tzw. „pomarańczowej skórki” zalicza się przede wszystkim:

– Brak aktywności fizycznej i siedzący tryb życia,

– Nieodpowiednia dieta,
– Czynniki genetyczne,
– Zmiany hormonalne,
– Alkohol i papierosy.




Cellulit – masz wrażenie, że ciągle z nim przegrywasz…

A gdyby tak o nim zapomnieć? Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe, a świetna sylwetka na sezon bikini nie musi pozostać niespełnionym marzeniem. Rozwiązaniem są innowacyjne zabiegi estetyczne, które działają nie tylko skutecznie, ale też kompleksowo. Jedną z rekomendowanych metod walki z cellulitem jest światowy hit i najnowocześniejszy na rynku zabieg urządzeniem Onda.

– Onda wykorzystuje technologię unikalnych mikrofal Coolwaves™, które docierają do tkanki tłuszczowej, precyzyjnie działając na membrany komórek tłuszczowych, powodując ich rozbicie i usunięcie z organizmu. Technologia ogranicza ryzyko naruszenia okolicznych tkanek. Urządzenie wykorzystuje ponadto zintegrowany system chłodzenia kontaktowego, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo przeprowadzanego zabiegu – mówi dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic w Warszawie.

W czasie zabiegu lekarz może posługiwać się głowicą głębokiego działania, zalecaną do redukcji tkanki tłuszczowej oraz głębokiego cellulitu. W lżejszych przypadkach do osiągnięcia znakomitych efektów wystarczy użycie głowicy płytkiego działania, która zmniejsza powierzchowny cellulit oraz doskonale ujędrnia skórę. Głowice w połączeniu z systemem Coolwaves™ sprawiają, że jedna technologia pozwala uporać się z aż kilkoma mankamentami sylwetki.

Onda na każdą okoliczność

Wśród głównych wskazań do wykonania zabiegu Onda wymienia się więc nie tylko redukcję cellulitu (i to w każdym stadium!), ale i ujędrnianie skóry oraz redukcję tkanki tłuszczowej, czyli wyszczuplanie i modelowanie sylwetki. Tak kompleksowe działanie jest wyjściem naprzeciw pacjentkom w różnych sytuacjach.

Wszak problematyczny jest nie tylko cellulit, ale też lokalnie zgromadzona tkanka tłuszczowa oporna na ćwiczenia czy wiotka po ciąży bądź odchudzaniu skóra. A w końcu każda kobieta chce się czuć na plaży piękna. Wszechstronność zabiegu Onda (technologia daje dobre efekty ujędrniania i modelowania nie tylko brzucha i ud, ale też pośladków, ramion i pleców) to nie jedyna jego zaleta.

Nie mniej ważny jest fakt, że nie wyłącza on z aktywności zawodowej, dlatego serię można rozpocząć w dowolnej chwili. Efekty widoczne są już po jednym powtórzeniu chociaż cała seria składa się z ok.4 zabiegów wykonywanych co 2-3 tygodnie. Każdy z nich, w zależności od potrzeb, trwa 10-40 minut.

Dobra rutyna, micele i odpowiednie pH Co warto wiedzieć o demakijażu wrażliwej cery?

Początek wiosny to czas, kiedy chcemy wyglądać olśniewająco. To właśnie teraz układamy beauty-plany, sięgamy po nowe składniki aktywne i włączamy…
CZYTAJ

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą do jednych z najczęstszych alergenów w Polsce. Zakład…
CZYTAJ

Moc antyoksydacji i anti-agingu Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to niekwestionowany król antyoksydacji, który swoją multifunkcjonalnością podbija świat beauty. Regeneruje skórę, zapobiega fotostarzeniu i działa anti-agingowo. Od…
CZYTAJ

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii

Zupa krem z zielonego groszku i cukinii. Zielona moc warzyw! Pełna świeżości i aksamitnej konsystencji zupa z groszku i cukinii…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella pertussis. Charakteryzuje się intensywnym, przerywanym kaszlem, który trwa…
CZYTAJ

Jakość powietrza a czystość ulic: wpływ otoczenia miejskiego na zdrowie publiczne

Jakość powietrza stała się jednym z najważniejszych rozważanych zagadnień z zakresu zdrowia publicznego w XXI wieku. W miarę jak świadomość…
CZYTAJ

Otyłość – poważny problem współczesnego społeczeństwa. Czy można zapobiec tej chorobie?

4 marca przypada Światowy Dzień Otyłości. To schorzenie jest jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych, przed którymi stoi dzisiejsze społeczeństwo. Otyłość…
CZYTAJ

4 mity na temat otyłości. Sprawdź, czy znasz je wszystkie

Otyłość to choroba obarczona wieloma mitami, które często prowadzą do błędnych przekonań i stygmatyzacji. Czy rzeczywiście jest wyłącznie kwestią genów?…
CZYTAJ

Nawilżenie, antyoksydacja i odmłodzenie 3 potrzeby cery w oczekiwaniu na wiosnę

Koniec zimy to moment, w którym najbardziej pragniemy nowości w beauty-rutynie. Obserwujemy kondycję skóry, robimy podsumowania, ustalamy kosmetyczne strategie. Przygotowujemy…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych trendów ostatnich lat. Choć jeszcze niedawno była to…
CZYTAJ

Temperatura powietrza a jego jakość

W ostatnich dniach w Polsce odnotowano znaczne spadki temperatur, a miejscami nawet rekordowo niskie wartości. Inwersje temperatury, niskie prędkości wiatru…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by zwrócić uwagę na nowoczesne i alternatywne metody wspierania…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Wiosna to czas alergii. Sprawdź, co pyli w Twojej okolicy

Rozpoczął się sezon pylenia olchy i brzozy – roślin, których pyłki należą…
CZYTAJ

Krztusiec – co warto wiedzieć? Nie myl go z przeziębieniem

Krztusiec, znany również jako "kaszel 100-dniowy", to choroba wywołana przez bakterię Bordetella…
CZYTAJ

Morsowanie – jak zacząć i kto nie powinien zanurzać się w lodowatej wodzie? Wszystko, co trzeba wiedzieć przed pierwszą zimową kąpielą

Morsowanie, czyli zanurzanie się w zimnej wodzie, stało się jednym z popularniejszych…
CZYTAJ

Jak kontakt ze zwierzętami wspiera zdrowie psychiczne?

Światowy Dzień Walki z Depresją, obchodzony 23 lutego, to doskonała okazja, by…
CZYTAJ

Bezpieczne sporty zimowe – o czym pamiętać, by uniknąć kontuzji i cieszyć się dobrą kondycją?

Aktywność fizyczna to podstawowy element profilaktyki zdrowotnej. Sporty zimowe to doskonały sposób…
CZYTAJ