Pośladki idealne na sezon bikini? Mamy na to sposób!



Pośladki idealne na sezon bikini? Mamy na to sposób! Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny, zatem warto już dziś pomyśleć o atrakcyjnym wyglądzie pośladków, zwłaszcza w stroju bikini! Smukłe ciało i jędrne pośladki to marzenie prawie każdej kobiety, szczególnie latem, kiedy warunki pogodowe sprzyjają eksponowaniu ciała.

Siedzący tryb życia i znikoma aktywność fizyczna to jedne z problemów współczesnego świata. Przyczyniają się one do zmiany kształtu pośladków – stają się one płaskie, wiotkie i dodatkowo pokryte cellulitem.

– Mięśnie pośladkowe to tak naprawdę grupa trzech masywnych mięśni, spośród których wyróżniamy: mięsień pośladkowy wielki, średni oraz mały. Rozpoczynają się one na kości biodrowej, kończąc swój przebieg na kości udowej . Mięsnie te dodatkowo pokrywa warstwa tkanki tłuszczowej, która często może rozkładać się w nierównomierny sposób. – tłumaczy mgr Anna Zamielska, fizjoterapeuta z Centrum Rehabilitacji Activ.

Modelowanie pośladków

Podczas modelowania sylwetki, a zwłaszcza pośladków ważne jest przede wszystkim wzmacnianie mięśni i redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej.

– W celu wymodelowania pośladków szczególnie rekomenduję zwiększenie aktywności fizycznej. Na ich wygląd wpływa zwłaszcza jazda na rowerze, marsze, bieganie, pływanie żabką lub kraulem czy taniec. Wszystkie te aktywności pomagają zarówno spalić tkankę tłuszczową oraz wzmocnić mięśnie. Podczas treningów zalecam również wykonywanie różnego rodzaju przysiadów lub wypadów, które dodatkowo rozbudowują mięśnie pośladkowe i ujędrniają skórę – w rozmowie tłumaczy Anna Zamielska.

Niestety zdarza się, że mimo diety oraz regularnej aktywności fizycznej trudno jest pozbyć się nieestetycznego problemu w postaci cellulitu.

– Na szczęście istnieją opatentowane technologie, które pozwalają wygrać walkę z niechcianą „skórką pomarańczową” i złogami tłuszczowymi – tłumaczy Anna Zamielska z Centrum Rehabilitacji Activ. – Technologia Indiba umożliwia również ujędrnienie i podniesienie pośladków.




Przebieg i efekty zabiegu

Potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi technologia, działająca w sposób zgodny z fizjologią człowieka, napędza biostymulację i odnowę tkanek na poziomie komórkowym.

Urządzenie Indiba wykorzystuje działanie fal radiowych o stałej częstotliwości 448 kHz, która stymuluje równowagę potencjału elektrycznego tkanek.

– Efektywne wyszczuplanie i modelowanie sylwetki, w szczególności ramion, brzucha, bioder, pośladków i ud oraz niwelowanie cellulitu to jedne z efektów działania terapii Indiba, na którym najbardziej zależy większości pacjentek – mówi Anna Zamielska. – Indiba sprawdza się świetnie również m.in. w celu redukcji drugiego podbródka, zmarszczek oraz leczenia trądziku – dodaje terapeuta technologii Indiba.

Zabieg polega na opracowywaniu obszaru zabiegowego dwoma głowicami urządzenia: elektrodą kondensacyjną oraz elektrodą rezystywną. Ta pierwsza działa na tkanki miękkie, głównie na mięśniową i łączną, w tym tłuszczową. Druga oddziałuje na kości, ścięgna i więzadła.

Widoczne efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu! W celu osiągnięcia trwałych rezultatów zalecam wykonanie ok. 6 serii. Zabieg Indiba nie pozostawia obrzęku i można powtarzać go nawet codziennie, co sprawia, że realizacja marzenia o szczupłej sylwetce przybliża się jeszcze bardziej!

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ