Pośladki idealne na sezon bikini? Mamy na to sposób!



Pośladki idealne na sezon bikini? Mamy na to sposób! Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny, zatem warto już dziś pomyśleć o atrakcyjnym wyglądzie pośladków, zwłaszcza w stroju bikini! Smukłe ciało i jędrne pośladki to marzenie prawie każdej kobiety, szczególnie latem, kiedy warunki pogodowe sprzyjają eksponowaniu ciała.

Siedzący tryb życia i znikoma aktywność fizyczna to jedne z problemów współczesnego świata. Przyczyniają się one do zmiany kształtu pośladków – stają się one płaskie, wiotkie i dodatkowo pokryte cellulitem.

– Mięśnie pośladkowe to tak naprawdę grupa trzech masywnych mięśni, spośród których wyróżniamy: mięsień pośladkowy wielki, średni oraz mały. Rozpoczynają się one na kości biodrowej, kończąc swój przebieg na kości udowej . Mięsnie te dodatkowo pokrywa warstwa tkanki tłuszczowej, która często może rozkładać się w nierównomierny sposób. – tłumaczy mgr Anna Zamielska, fizjoterapeuta z Centrum Rehabilitacji Activ.

Modelowanie pośladków

Podczas modelowania sylwetki, a zwłaszcza pośladków ważne jest przede wszystkim wzmacnianie mięśni i redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej.

– W celu wymodelowania pośladków szczególnie rekomenduję zwiększenie aktywności fizycznej. Na ich wygląd wpływa zwłaszcza jazda na rowerze, marsze, bieganie, pływanie żabką lub kraulem czy taniec. Wszystkie te aktywności pomagają zarówno spalić tkankę tłuszczową oraz wzmocnić mięśnie. Podczas treningów zalecam również wykonywanie różnego rodzaju przysiadów lub wypadów, które dodatkowo rozbudowują mięśnie pośladkowe i ujędrniają skórę – w rozmowie tłumaczy Anna Zamielska.

Niestety zdarza się, że mimo diety oraz regularnej aktywności fizycznej trudno jest pozbyć się nieestetycznego problemu w postaci cellulitu.

– Na szczęście istnieją opatentowane technologie, które pozwalają wygrać walkę z niechcianą „skórką pomarańczową” i złogami tłuszczowymi – tłumaczy Anna Zamielska z Centrum Rehabilitacji Activ. – Technologia Indiba umożliwia również ujędrnienie i podniesienie pośladków.




Przebieg i efekty zabiegu

Potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi technologia, działająca w sposób zgodny z fizjologią człowieka, napędza biostymulację i odnowę tkanek na poziomie komórkowym.

Urządzenie Indiba wykorzystuje działanie fal radiowych o stałej częstotliwości 448 kHz, która stymuluje równowagę potencjału elektrycznego tkanek.

– Efektywne wyszczuplanie i modelowanie sylwetki, w szczególności ramion, brzucha, bioder, pośladków i ud oraz niwelowanie cellulitu to jedne z efektów działania terapii Indiba, na którym najbardziej zależy większości pacjentek – mówi Anna Zamielska. – Indiba sprawdza się świetnie również m.in. w celu redukcji drugiego podbródka, zmarszczek oraz leczenia trądziku – dodaje terapeuta technologii Indiba.

Zabieg polega na opracowywaniu obszaru zabiegowego dwoma głowicami urządzenia: elektrodą kondensacyjną oraz elektrodą rezystywną. Ta pierwsza działa na tkanki miękkie, głównie na mięśniową i łączną, w tym tłuszczową. Druga oddziałuje na kości, ścięgna i więzadła.

Widoczne efekty pojawiają się już po pierwszym zabiegu! W celu osiągnięcia trwałych rezultatów zalecam wykonanie ok. 6 serii. Zabieg Indiba nie pozostawia obrzęku i można powtarzać go nawet codziennie, co sprawia, że realizacja marzenia o szczupłej sylwetce przybliża się jeszcze bardziej!

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ