Inteligentne implanty – koniec z kompromisami!



Inteligentne implanty – koniec z kompromisami! Powiększanie piersi to jedna z najpopularniejszych operacji plastycznych. Na drodze od pierwszej wizyty w gabinecie lekarskim do efektu końcowego, pacjentki muszą podjąć szereg ważnych decyzji, które wcale nie są łatwe. Chirurdzy oferują wiele możliwości związanych z przebiegiem operacji, wyborem technik zabiegowych oraz rodzaju i wielkości implantów. Dla pacjentek najistotniejszy jest wynik końcowy, który w dużym stopniu uzależniony jest od rodzaju implantu.

Czym wypełniane są implanty?

Implanty piersi wypełniane są zazwyczaj jednym z dwóch najpopularniejszych rodzajów wypełnienia: roztworem soli fizjologicznej lub żelem silikonowym. Te pierwsze wprowadzane są do loży puste a następnie, napełniane roztworem soli fizjologicznej.

– Ich wprowadzenie zwykle wymaga mniejszego nacięcia skóry niż przy implantach silikonowych, ale posiadają one pewne minusy – tłumaczy Dr n med. Kamil Pietrasik, specjalista chirurgii plastycznej z wieloletnim doświadczeniem.

– Ze względu na rodzaj środka wypełniającego, grubość i konsystencję ściany implantu konsystencja piersi po ich powiększeniu daleka jest od naturalnej. Ponadto, implanty te częściej mogą fałdować się (rippling), powodując widoczne marszczenie się skóry w górnej części gruczołu. Implanty wypełnione solą fizjologiczną częściej ulegają rozszczelnieniu w związku z czym efekt powiększenia piersi przy ich użyciu może nie być trwały.

Drugi rodzaj wypełnienia, czyli żel silikonowy stosowany jest w implantach nowszej generacji. Zachowuje on wysoki stopień stabilności formy. – Według większości pacjentek ten rodzaj wypełnienia w dotyku daje wrażenie najbardziej zbliżone do naturalnych piersi – mówi dr Kamil Pietrasik.

Kształt a efekt

Implanty piersi różnią się kształtem i objętością. Ze względu na kształt można je podzielić na okrągłe i anatomiczne. . Modele okrągłe wykorzystywane są zwykle w celu zwiększenia pełności w górnej części piersi, a tzw. anatomiczne używane są w celu odwzorowania naturalnego kształtu biustu.

– Wiele pacjentek decyduje się na implanty okrągłe, jednak nie są one zadowalające dla wszystkich, ze względu na mniej naturalny kształt piersi po ich wprowadzeniu – tłumaczy dr Kamil Pietrasik. – Kształt piersi może odbiegać od naturalnego (większa pełność w górnym biegunie piersi) co przez niektóre pacjentki jest pożądane, gdyż imituje efekt stosowania biustonosza typu push-up.

Dla pacjentek chcących posiadać piersi naturalnego kształtu (tj. połowa kropli) rozwiązaniem mogą być implanty anatomiczne. Niestety w tym przypadku istnieje ryzyko obrócenia się implanty (ok 10%), co powoduje zmianę kształtu piersi i w konsekwencji konieczność ponownej operacji.




Innowacja i koniec kompromisów!

– Wieloletnie badania i testy zaowocowały powstaniem nowej 6 generacji implantów – mówi Dr Kamil Pietrasik. – Implanty Motiva Ergonomix® to przełom w chirurgii plastycznej. To pierwsze implanty, które zachowują się jak naturalne piersi. W pozycji leżącej, punkt projekcji znajduje się w centralnej części implantu, a gdy pacjentka stoi, przenosi się on do dolnej części, imitując zachowanie naturalnych piersi –
tłumaczy ekspert.

Dzięki zastosowaniu zasad ergonomii i specjalnej technologii TrueTissue Technology®, implanty Motiva Ergonomix® pozwalają na uzyskanie nie tylko naturalnego wyglądu piersi ale także konsystencji. Są w 100% wypełnione żelem silikonowym, zamkniętym w elastycznej powłoce elastomerowej, który w „inteligentny” sposób przemieszcza się w obrębie implantu, zmieniając punkt projekcji dzięki działaniu grawitacji, dostosowując się do pozycji pacjentki. Ponieważ są to implanty o podstawie okrągłej ich ewentualna rotacja/obrócenie nie zmieni kształtu piersi a więc nie będzie wymagała ponownej operacji.

Implanty Ergonomix spełniają wieloletnie marzenia chirurgów zajmujących się operacjami piersi o okrągłych implantach anatomicznych.

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ