Ciąża to wyjątkowy czas. Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo Twoje i Twojego maluszka!



Ciąża jest niezwykle pięknym i wyjątkowym okresem w życiu każdej kobiety. Przyszłe mamy ze szczególną troską wsłuchują się w sygnały płynące z organizmu. Jednym z najważniejszych aspektów w tym okresie jest zdrowie intymne. Infekcje narządów rodnych nie tylko łączą się z dużym dyskomfortem przyszłej mamy, ale, co ważniejsze, mogą stać się zagrożeniem dla dziecka. Pamiętaj ciąża to nie czas, aby ryzykować. Postaw na odpowiednią profilaktykę i zadbaj o komfort i bezpieczeństwo Twoje i Twojego maluszka.

Dlaczego infekcje intymne w ciąży są niebezpieczne?

Uporczywy świąd, ból, nietypowe upławy…to typowe objawy groźnych infekcji, które wpływają na przebieg ciąży i porodu. Nieleczone zakażenia bakteryjne czy grzybicze mogą być przyczyną poronień, przedwczesnego pęknięcia pęcherza płodowego i przedterminowego porodu, a także mogą przyczynić się do urodzenia dziecka o niskiej masie urodzeniowej. Ponadto nieleczone infekcje mogą powodować przedostanie się do organizmu dziecka, szkodliwych drobnoustrojów, co może nieść za sobą groźne powikłania dla maluszka. Należy więc obserwować swoje ciało, by rozpoznać pierwsze symptomy infekcji.

Kobiety ciężarne częściej narażone są na grzybicze zakażenia pochwy, a ich głównymi objawami są swędzenie, pieczenie pochwy i sromu oraz białe serowate upławy nieposiadające przykrego zapachu. Infekcje bakteryjne pojawiają się rzadziej, a ich objawy to: upławy z nieprzyjemnym „rybim” zapachem, świąd i pieczenie.

Jak zapobiegać infekcjom miejsc intymnym?

Na czas ciąży (chodź warto rozważyć to na co dzień) zamień syntetyczną bieliznę na bawełnianą, zrezygnuj z mocno dolegających, obcisłych spodni i leginsów jak również unikaj spodni od piżamy – miejscom intymnym należy zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza.
Również bardzo ważna jest higiena intymna.

Należy myć się od przodu do tyłu, co zapobiega przenoszeniu bakterii z odbytu do pochwy. Nie używaj gąbek ani myjek, są siedliskiem bakterii i grzybów. Korzystaj z wkładek higienicznych z rozsądkiem, mogą ograniczać dostęp powietrza. Pamiętaj, że nadmierna higiena może wypłukiwać naturalną florę bakteryjną, dlatego nie zaleca się podmywania częściej niż 2 razy dziennie.

Podczas infekcji intymnych w trakcie ciąży, wskazana jest konsultacja lekarska. W celu złagodzenia dolegliwości związanych z zapaleniem miejsc intymnych możesz zastosować zewnętrznie preparat Tantum Rosa. Jest to lek, dostępny w aptece bez recepty, który wykazuje aktywność miejscową, więc w minimalnym stopniu wchłania się do krwioobiegu nie wywołując istotnego działania ogólnego.

Dlatego jest to bezpieczny lek dla kobiet w ciąży i karmiących, jak również skuteczny produkt, który działa doraźnie i leczy objawy infekcji intymnych: ból, świąd, pieczenie, upławy, obrzęk. Tantum Rosa w swoim składzie zawiera chlorowodorek benzydaminy, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające jak również antyseptyczne.




Dlatego Tantum Rosa ma szerokie zastosowanie w ginekologii i położnictwie i doskonale sprawdzi się w pierwszych dniach po porodzie drogami natury, kiedy możesz odczuwać bolesność krocza, zwłaszcza gdy krocze było nacinane lub pękło. Tantum Rosa (proszek do rozpuszczenia w wodzie) stosowany zewnętrznie w okresie połogu szybko i wyraźnie zmniejsza nasilenie bólu, świądu, pieczenia i obrzęku. A Ty możesz zapomnieć o dyskomforcie i cieszyć się pierwszymi wspólnymi chwilami ze swoim maleństwem.

Infekcja intymna, ból krocza w połogu? Wybierz Tantum Rosa! Dlaczego?

1. Użycie Tantum Rosa jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy jedną saszetkę Tantum Rosa rozpuścić w 0,5 litra (2 szklanki) przegotowanej i ostudzonej wody. Z tak przygotowanym roztworem możesz przystąpić do przemywania okolic intymnych (np. nad sedesem, w wannie lub pod prysznicem).
2. Tantum Rosa jest przebadanym i skutecznym lekiem, nie kosmetykiem.
3. Tantum Rosa jest lekiem bezpiecznym dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

TANTUM ROSA, 53,2 mg/g, proszek do sporządzania roztworu dopochwowego. 1 g proszku zawiera 53,2 mg/g benzydaminy chlorowodorku (Benzydamini hydrochloridum). 1 saszetka (9,4 g) zawiera 500 mg benzydaminy chlorowodorku.

Wskazania do stosowania: Leczenie dolegliwości i objawów (ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w: przebiegu zapalenia sromu i pochwy, przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii, profilaktyce przed- i pooperacyjnej w ginekologii, połogu.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wchodzącą w jego skład. Podmiot odpowiedzialny: Aziende Chimiche Riunite Angelini Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Angelini Pharma Sp. z o.o, OTC – Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ