Ciąża to wyjątkowy czas. Zadbaj o komfort i bezpieczeństwo Twoje i Twojego maluszka!



Ciąża jest niezwykle pięknym i wyjątkowym okresem w życiu każdej kobiety. Przyszłe mamy ze szczególną troską wsłuchują się w sygnały płynące z organizmu. Jednym z najważniejszych aspektów w tym okresie jest zdrowie intymne. Infekcje narządów rodnych nie tylko łączą się z dużym dyskomfortem przyszłej mamy, ale, co ważniejsze, mogą stać się zagrożeniem dla dziecka. Pamiętaj ciąża to nie czas, aby ryzykować. Postaw na odpowiednią profilaktykę i zadbaj o komfort i bezpieczeństwo Twoje i Twojego maluszka.

Dlaczego infekcje intymne w ciąży są niebezpieczne?

Uporczywy świąd, ból, nietypowe upławy…to typowe objawy groźnych infekcji, które wpływają na przebieg ciąży i porodu. Nieleczone zakażenia bakteryjne czy grzybicze mogą być przyczyną poronień, przedwczesnego pęknięcia pęcherza płodowego i przedterminowego porodu, a także mogą przyczynić się do urodzenia dziecka o niskiej masie urodzeniowej. Ponadto nieleczone infekcje mogą powodować przedostanie się do organizmu dziecka, szkodliwych drobnoustrojów, co może nieść za sobą groźne powikłania dla maluszka. Należy więc obserwować swoje ciało, by rozpoznać pierwsze symptomy infekcji.

Kobiety ciężarne częściej narażone są na grzybicze zakażenia pochwy, a ich głównymi objawami są swędzenie, pieczenie pochwy i sromu oraz białe serowate upławy nieposiadające przykrego zapachu. Infekcje bakteryjne pojawiają się rzadziej, a ich objawy to: upławy z nieprzyjemnym „rybim” zapachem, świąd i pieczenie.

Jak zapobiegać infekcjom miejsc intymnym?

Na czas ciąży (chodź warto rozważyć to na co dzień) zamień syntetyczną bieliznę na bawełnianą, zrezygnuj z mocno dolegających, obcisłych spodni i leginsów jak również unikaj spodni od piżamy – miejscom intymnym należy zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza.
Również bardzo ważna jest higiena intymna.

Należy myć się od przodu do tyłu, co zapobiega przenoszeniu bakterii z odbytu do pochwy. Nie używaj gąbek ani myjek, są siedliskiem bakterii i grzybów. Korzystaj z wkładek higienicznych z rozsądkiem, mogą ograniczać dostęp powietrza. Pamiętaj, że nadmierna higiena może wypłukiwać naturalną florę bakteryjną, dlatego nie zaleca się podmywania częściej niż 2 razy dziennie.

Podczas infekcji intymnych w trakcie ciąży, wskazana jest konsultacja lekarska. W celu złagodzenia dolegliwości związanych z zapaleniem miejsc intymnych możesz zastosować zewnętrznie preparat Tantum Rosa. Jest to lek, dostępny w aptece bez recepty, który wykazuje aktywność miejscową, więc w minimalnym stopniu wchłania się do krwioobiegu nie wywołując istotnego działania ogólnego.

Dlatego jest to bezpieczny lek dla kobiet w ciąży i karmiących, jak również skuteczny produkt, który działa doraźnie i leczy objawy infekcji intymnych: ból, świąd, pieczenie, upławy, obrzęk. Tantum Rosa w swoim składzie zawiera chlorowodorek benzydaminy, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające jak również antyseptyczne.




Dlatego Tantum Rosa ma szerokie zastosowanie w ginekologii i położnictwie i doskonale sprawdzi się w pierwszych dniach po porodzie drogami natury, kiedy możesz odczuwać bolesność krocza, zwłaszcza gdy krocze było nacinane lub pękło. Tantum Rosa (proszek do rozpuszczenia w wodzie) stosowany zewnętrznie w okresie połogu szybko i wyraźnie zmniejsza nasilenie bólu, świądu, pieczenia i obrzęku. A Ty możesz zapomnieć o dyskomforcie i cieszyć się pierwszymi wspólnymi chwilami ze swoim maleństwem.

Infekcja intymna, ból krocza w połogu? Wybierz Tantum Rosa! Dlaczego?

1. Użycie Tantum Rosa jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy jedną saszetkę Tantum Rosa rozpuścić w 0,5 litra (2 szklanki) przegotowanej i ostudzonej wody. Z tak przygotowanym roztworem możesz przystąpić do przemywania okolic intymnych (np. nad sedesem, w wannie lub pod prysznicem).
2. Tantum Rosa jest przebadanym i skutecznym lekiem, nie kosmetykiem.
3. Tantum Rosa jest lekiem bezpiecznym dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

TANTUM ROSA, 53,2 mg/g, proszek do sporządzania roztworu dopochwowego. 1 g proszku zawiera 53,2 mg/g benzydaminy chlorowodorku (Benzydamini hydrochloridum). 1 saszetka (9,4 g) zawiera 500 mg benzydaminy chlorowodorku.

Wskazania do stosowania: Leczenie dolegliwości i objawów (ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w: przebiegu zapalenia sromu i pochwy, przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii, profilaktyce przed- i pooperacyjnej w ginekologii, połogu.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wchodzącą w jego skład. Podmiot odpowiedzialny: Aziende Chimiche Riunite Angelini Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Angelini Pharma Sp. z o.o, OTC – Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ