Talia osy od zaraz



Talia osy od zaraz. Żyjemy w świecie uwikłań w ideały rodem z social mediów, a jednym z gorętszych trendów jeżeli chodzi o ciało (jakkolwiek absurdalnie to brzmi) jest, obok kształtnych pośladków, czy powiększonych ust, talia osy. Niestety, często mimo ćwiczeń czy zbilansowanej diety, nierealna do osiągnięcia dla wielu kobiet, choćby ze względu na genetykę, budowę czy przebytą ciążę. Czy jest na to sposób?

Talia osy i figura klepsydry to marzenie wielu kobiet. Jest to jednak część ciała, gdzie wyjątkowo odkłada się tkanka tłuszczowa. W jeszcze gorszej sytuacji są panie, które natura obdarowała figurą w kształcie jabłka. Osiągnięcie zgrabnej talii, czy też jej wymodelowanie, to niełatwe zadanie. Jeśli brzuch jest mało jędrny, a tkanki tłuszczowej jest dużo, nie będzie on wyglądał atrakcyjnie. Luźna skóra stanowiąca pozostałość po odchudzaniu także wygląda nieestetycznie, a wizualnie, pod ubraniem prezentuje się zupełnie jak nadprogramowe kilogramy.

Oczywiście, zdrowa dieta i wysiłek fizyczny są niezbędne i mogą dużo pomóc, jednak nie poradzą sobie z wiotką skórą i budową. Problematyczne są także znane wszystkim „boczki”, które bezwstydnie „wylewają się” spod ubrań w najmniej oczekiwanym momencie.Dlaczego w ogóle wyraźne wcięcie w pasie jest tak atrakcyjne i pozostaje w sferze marzeń wielu kobiet (i mężczyzn)? Talia jest najlepszym wskaźnikiem funkcjonowania hormonów.

Gdy poziom hormonów męskich jest zbyt wysoki, organizm zaczyna gromadzić tłuszcz w okolicy brzucha, a nie bioder. Dodatkowo, badania nad płodnością wykazały, że kobiety ze szczupłą talią łatwiej zachodzą w ciążę (w ich organizmie jest wyższe stężenie estrogenu). Dlatego właśnie takie kobiety wydają się mężczyznom bardziej atrakcyjne (podświadomie wyczuwają, że taka partnerka jest płodna). Co ciekawe, wąska talia w większym stopniu decyduje o atrakcyjności niż biust.

Jak ją uzyskać? Z pomocą jak zawsze przychodzi medycyna estetyczna. Jeżeli próbowałaś już kosmetycznych zabiegów, takich jak kriolipoliza czy endermologia i nie widziałaś satysfakcjonujących efektów, albo boisz się pójść pod nóż (i bardzo słusznie!) i poddać się liposukcji, jest jeszcze jeden zabieg, który bez reszty rozprawi się z problemem uporczywych boczków. To lipoliza. Lipoliza iniekcyjna to bezinwazyjna, bo nieoperacyjna, metoda usuwania tłuszczu z określonych partii ciała.

Polega ona na podaniu preparatów (wyciągu z soi: fosfatydylocholiny i soli żółciowej: deoksycholatu) do tkanki tłuszczowej metodą intradermoterapii. Preparat rozpuszcza komórki tłuszczowe, które są zastępowane tkanką włóknistą, co powoduje obkurczenie się skóry w obrębie ostrzykniętego obszaru. Następnie zbędny tłuszcz jest transportowany do wątroby i usuwany w procesach metabolicznych.

Pierwotnie, miała być alternatywą dla liposukcji i być stosowana w celu modelowania sylwetki. Jednak szybko okazało się, że roztwór fosfatydylocholiny, wstrzykiwany podczas zabiegu, pozwala pozbyć się nie tylko tzw. boczków i innych fałdek odpornych na diety i ćwiczenia, lecz także tłuszczu z podwójnego podbródka i z worków pod oczami.




Lipoliza iniekcyjna to zabiegu mający na celu rozpuszczenie tkanki tłuszczowej wewnątrz ciała. W przeciwieństwie do liposukcji nie pozostawia zniekształceń na skórze, a ryzyko jakichkolwiek powikłań jest minimalne. Pozwala ona na stracenie już po jednym zabiegu 4 cm w obwodzie, co znacznie poprawia sylwetkę wizualnie. Warto wykonać 1-2 zabiegów, w zależności od ilości tkanki tłuszczowej i indywidualnych potrzeb pacjentki.

Co dalej? Dla wzmocnienia efektu i ujędrnienia skóry po zabiegu zalecany jest masaż manualny. Jeżeli natomiast twoje zbyt małe wcięcie w talii jest spowodowane nadmiarem skóry, polecane są zabiegi dodające jej gęstości, jak Ulverin, czyli konturowanie ciała metodą HIFU czy znana i ceniona karboksyterapia.

Lek. med. Urszula Brumer

Informacje o ekspertce:

Urszula Brumer jest lekarką medycyny estetycznej, właścicielką kliniki Medycyna Młodości, która kocha swój zawód. Po drugie kobietą, która doskonale rozumie inne kobiety oraz ich potrzeby. Jest autorką wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Jej klinika specjalizuje się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ