Zrzucamy szaliki czyli łabędzia szyja na wiosnę



Nadeszły upragnione słoneczne dni. Powoli żegnamy się z golfami i ciepłymi szalikami oplatającymi naszą szyję. Choć jeszcze przez jakiś czas będziemy ją osłaniać to już niedługo nadejdzie czas głębszych dekoltów i sukienek na ramiączkach. Niestety najczęściej dopiero wiosną przypominamy sobie o pielęgnacji szyi i zauważamy, że jej wygląd nie spełnia naszych oczekiwań. Często w porównaniu do zadbanej twarzy szyja wygląda o kilka lat starzej. Na szczęście medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna mają do zaoferowania szeroki wachlarz zabiegów, które mogą przywrócić szyi młodzieńczy wygląd.

Już od 25 roku życia skóra zaczyna tracić kolagen i rozpoczyna się proces jej starzenia. Wtedy pojawiają się pierwsze zmarszczki, następuje utrata elastyczności, a grawitacja sprawia, że skóra staje się coraz bardziej wiotka i obwisła. Szyja jest obszarem ciała wyjątkowo narażonym na proces starzenia. Wpływa na to fakt, że jest cienka, ma mało tkanki tłuszczowej i niewielką ilość gruczołów łojowych, przez to szybko się wysusza i traci swoją elastyczność.

Problem zmarszczek na szyi pogłębia fakt, że żyjemy w erze smartfonów, z których nieustannie korzystamy pochylając głowę w dół. W efekcie pierwsze objawy starzenia się skóra szyi obserwujemy w coraz młodszym wieku. Warto zatem zadbać o szyję w ramach profilaktyki anti-aging.

Jak zatrzymać młodość

Proces starzenia się skóry szyi można opóźnić nawet o kilka lat. Wystarczy zadziałać jak najszybciej – wraz z pojawieniem się pierwszych objawów utraty elastyczności i młodzieńczego wyglądu. Zabiegiem, który można stosować profilaktycznie już od 25 roku życia w celu utrzymania prawidłowego poziomu kolagenu i uzupełnienia jego niedoborów jest zabieg atelokolagenem III generacji Linerase, który otworzył nowe możliwości w odbudowie sprężystości i jędrności skóry.

– Zabieg można wykonać w gabinecie medycyny estetycznej, terapia nie wywołuje skutków ubocznych a procedura jest małoinwazyjna, dzięki czemu nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Atelokolagen Linerase wprowadzony śródskórnie techniką iniekcji, stymuluje produkcję nowych fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym młodszego wyglądu, a także niweluje zmarszczki. Zapewnia naturalną regenerację i przywraca skórze jej naturalną strukturę poprzez odtworzenie włókien kolagenowych oraz pobudzenie do produkcji nowego – opowiada dr Elżbieta Młyńska-Krajewska.

Jak cofnąć pierwsze oznaki starzenia

W procesie starzenia się, oprócz spadku elastyczności związanej ze zmniejszeniem ilości włókien kolagenu oraz elastyny, dodatkowo zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, a mięśnie twarzy stają się słabsze. Skutkiem tego jest pojawienie się zmarszczek grawitacyjnych oraz zauważalne zmiany w napięciu skóry szyi. Jej smukły kształt można odzyskać dzięki nieoperacyjnemu liftingowi całkowicie wchłanialnymi nićmi Silhouette.

– Nici niwelują problem wiotkiej i obwisłej skóry. Oprócz fizycznego jej podciągania, w miejscu zakotwiczenia stymulują skórę do wzrostu tkanki i produkcji nowego kolagenu co dodatkowo wzmacnia efekt zabiegu. Proces dalszego podnoszenia się tkanek i napinania skóry trwa przez rok, a efekt liftingu utrzymuje się przez ok. 5 lat – mówi dr Andrzej Krajewski z Kliniki Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej Krajewski w Kołobrzegu.




Jak pozbyć się opadającej skóry

Jeśli oznaki starzenia się skóry szyi są wyraźnie widoczne ani medycyna estetyczna ani mniej inwazyjne metody chirurgiczne nie są w stanie poradzić sobie z nadmiarem opadającej skóry warto oddać się w ręce doświadczonego chirurga plastyka w celu wykonania liftingu szyi. Ta metoda sprawdzi się również u osób, które odbyły intensywny proces odchudzania i w krótkim czasie pozbyły się zbędnych kilogramów, a skóra nie była w stanie odzyskać swojej dawnej sprężystości.

Choć zabieg jest inwazyjny i na efekt trzeba poczekać do całkowitego wygojenia efekt sprawia, że pacjenci, którymi najczęściej są kobiety, często doświadczają przemiany wewnętrznej. Czują się młodsze, pewniejsze siebie i nie czują obciążenia w postaci kompleksu wieku. Po wykonaniu zabiegu wyraz twarzy ulega pozytywnej metamorfozie, podobnie jak samopoczucie pacjenta.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ