Schudłam i co dalej? Prosty sposób na wymodelowanie sylwetki



Schudłam i co dalej? Prosty sposób na wymodelowanie sylwetki. Intensywne diety odchudzające, utrata zbędnych kilogramów przy sporej nadwadze czy wreszcie zrzucenie nadprogramowych kilogramów po ciąży przeważnie oznaczają sukces, jednak czasem jest on umiarkowany. Powód? Pozostałością może stać się luźna, wiotka skóra, której nie da się pozbyć na własną rękę. Jak bezboleśnie ją zredukować, korzystając z technologii stosowanych w medycynie estetycznej? Najnowsze rozwiązanie wskazuje dr Roman Prończuk, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej z kliniki Mediderm.

Przeważnie jedynym wyzwaniem wydaje się redukcja tkanki tłuszczowej, tymczasem nie gwarantuje ona pełni sukcesu. Dlaczego wygląd skóry po zrzuceniu kilogramów tak często pozostawia wiele do życzenia?

Włókna kolagenowe i elastynowe, które odpowiadają za napięcie i sprężystość skóry, uległy wcześniej rozciągnięciu. Przy niewielkim spadku wagi nie ma to znaczenia, ale już przy większym – owszem. Nie da się ich zmusić do skrócenia bez stymulowania procesów naprawczych, które dodatkowo pobudzają tworzenie się nowego kolagenu. Na tym właśnie prostym mechanizmie bazują zabiegi napinające, które często z powodzeniem zastępują bardziej inwazyjne, stosowane przez lata procedury.

W jaki sposób, bez ingerencji chirurgicznej, można napiąć skórę, która stała się wiotka wskutek odchudzania?

Najlepsze efekty dają zabiegi stymulujące procesy naprawcze, a więc te, które tworzą kontrolowane mikrouszkodzenia tkanek. Wówczas rozpoczyna się proces odbudowy i zastępowania uszkodzonych komórek nowymi. Taki rezultat dają m.in. lasery frakcyjne, które podgrzewają obecną w komórkach wodę i doprowadzają do jej odparowania. Mikroskopijne ubytki mobilizują tkanki do odbudowy, w tym do produkcji kolagenu. Obecnie w tym celu coraz częściej stosuje się technologię HIFU, czyli skoncentrowanych fal ultradźwiękowych.

Jakie możliwości daje technologia HIFU w sytuacji, kiedy chcemy wykorzystać ją po utracie zbędnych kilogramów?

Podobnie jak wspomniane lasery frakcyjne powoduje ona efekt termiczny w skórze. Kontrolowane uszkodzenia tkanek wywołuje ona przez tworzenie punktów koagulacji na różnych poziomach skóry. Selektywne podgrzewanie tkanek umożliwia także dotarcie do tkanki tłuszczowej, dlatego w trakcie jednego zabiegu można nie tylko napiąć skórę, ale i delikatnie wymodelować sylwetkę, szczególnie w okolicach brzucha i ud. Między innymi z tego powodu technologia HIFU znajduje zastosowanie podczas zabiegów modelowania sylwetki po przebytej ciąży.




Czym na tle innych urządzeń wyróżnia się właśnie Ultraskin II Absolute?

To urządzenie nowej generacji, które bazuje na skupionej wiązce fali ultradźwiękowej. Poszczególne kartridże umożliwiają dodatkowo niezwykle precyzyjne dopasowanie impulsów. Dzięki temu łatwiej kontrolować tak przebieg zabiegu, jak i jego skutki. Zabieg urządzeniem Ultraskin II Absolute daje efekt napięcia skóry bezpośrednio po jego zakończeniu i to bez konieczności zachowania okresu rekonwalescencji. Co ma duże znaczenie dla wielu pacjentów, można go wykonywać przez cały rok, nawet latem, kiedy raczej nie ma się ochoty na osłanianie ciała przed słońcem. Zabieg jest bowiem nie tylko bezbolesny, ale i pozwala osiągnąć świetne rezultaty bez uszkadzania naskórka.

Jak długo trzeba czekać na efekty zabiegu przeprowadzonego urządzeniem Ultraskin II Absolute?

Pierwsze efekty widoczne są już po jednym zabiegu. Mówimy tu jednak o tworzeniu się nowych włókien kolagenowych, co stanowi już proces trwający do trzech miesięcy. Dlatego docelowe rezultaty otrzymuje się po tym czasie, ale cierpliwość zostanie nagrodzona, ponieważ efekty leczenia Ultraskin II Absolute utrzymują się nawet dwa lata.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ