Schudłam i co dalej? Prosty sposób na wymodelowanie sylwetki



Schudłam i co dalej? Prosty sposób na wymodelowanie sylwetki. Intensywne diety odchudzające, utrata zbędnych kilogramów przy sporej nadwadze czy wreszcie zrzucenie nadprogramowych kilogramów po ciąży przeważnie oznaczają sukces, jednak czasem jest on umiarkowany. Powód? Pozostałością może stać się luźna, wiotka skóra, której nie da się pozbyć na własną rękę. Jak bezboleśnie ją zredukować, korzystając z technologii stosowanych w medycynie estetycznej? Najnowsze rozwiązanie wskazuje dr Roman Prończuk, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej z kliniki Mediderm.

Przeważnie jedynym wyzwaniem wydaje się redukcja tkanki tłuszczowej, tymczasem nie gwarantuje ona pełni sukcesu. Dlaczego wygląd skóry po zrzuceniu kilogramów tak często pozostawia wiele do życzenia?

Włókna kolagenowe i elastynowe, które odpowiadają za napięcie i sprężystość skóry, uległy wcześniej rozciągnięciu. Przy niewielkim spadku wagi nie ma to znaczenia, ale już przy większym – owszem. Nie da się ich zmusić do skrócenia bez stymulowania procesów naprawczych, które dodatkowo pobudzają tworzenie się nowego kolagenu. Na tym właśnie prostym mechanizmie bazują zabiegi napinające, które często z powodzeniem zastępują bardziej inwazyjne, stosowane przez lata procedury.

W jaki sposób, bez ingerencji chirurgicznej, można napiąć skórę, która stała się wiotka wskutek odchudzania?

Najlepsze efekty dają zabiegi stymulujące procesy naprawcze, a więc te, które tworzą kontrolowane mikrouszkodzenia tkanek. Wówczas rozpoczyna się proces odbudowy i zastępowania uszkodzonych komórek nowymi. Taki rezultat dają m.in. lasery frakcyjne, które podgrzewają obecną w komórkach wodę i doprowadzają do jej odparowania. Mikroskopijne ubytki mobilizują tkanki do odbudowy, w tym do produkcji kolagenu. Obecnie w tym celu coraz częściej stosuje się technologię HIFU, czyli skoncentrowanych fal ultradźwiękowych.

Jakie możliwości daje technologia HIFU w sytuacji, kiedy chcemy wykorzystać ją po utracie zbędnych kilogramów?

Podobnie jak wspomniane lasery frakcyjne powoduje ona efekt termiczny w skórze. Kontrolowane uszkodzenia tkanek wywołuje ona przez tworzenie punktów koagulacji na różnych poziomach skóry. Selektywne podgrzewanie tkanek umożliwia także dotarcie do tkanki tłuszczowej, dlatego w trakcie jednego zabiegu można nie tylko napiąć skórę, ale i delikatnie wymodelować sylwetkę, szczególnie w okolicach brzucha i ud. Między innymi z tego powodu technologia HIFU znajduje zastosowanie podczas zabiegów modelowania sylwetki po przebytej ciąży.




Czym na tle innych urządzeń wyróżnia się właśnie Ultraskin II Absolute?

To urządzenie nowej generacji, które bazuje na skupionej wiązce fali ultradźwiękowej. Poszczególne kartridże umożliwiają dodatkowo niezwykle precyzyjne dopasowanie impulsów. Dzięki temu łatwiej kontrolować tak przebieg zabiegu, jak i jego skutki. Zabieg urządzeniem Ultraskin II Absolute daje efekt napięcia skóry bezpośrednio po jego zakończeniu i to bez konieczności zachowania okresu rekonwalescencji. Co ma duże znaczenie dla wielu pacjentów, można go wykonywać przez cały rok, nawet latem, kiedy raczej nie ma się ochoty na osłanianie ciała przed słońcem. Zabieg jest bowiem nie tylko bezbolesny, ale i pozwala osiągnąć świetne rezultaty bez uszkadzania naskórka.

Jak długo trzeba czekać na efekty zabiegu przeprowadzonego urządzeniem Ultraskin II Absolute?

Pierwsze efekty widoczne są już po jednym zabiegu. Mówimy tu jednak o tworzeniu się nowych włókien kolagenowych, co stanowi już proces trwający do trzech miesięcy. Dlatego docelowe rezultaty otrzymuje się po tym czasie, ale cierpliwość zostanie nagrodzona, ponieważ efekty leczenia Ultraskin II Absolute utrzymują się nawet dwa lata.

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ