Zwalcz wiosenne przesilenie. Propozycje bakaliowych przekąsek



Zwalcz wiosenne przesilenie. Propozycje bakaliowych przekąsek. Zmęczenie, znużenie, brak energii, to typowe objawy wiosennego przesilenia. Jak przetrwać ostatnie dni przed wybuchem prawdziwej wiosny i z pozytywnym nastawieniem wejść w ten czas? Przede wszystkim zadbaj o swój organizm i dostarcz mu zastrzyku energii w postaci cennych składników odżywczych i witamin. Jesteś gotowy do walki z wiosennym przesileniem? Podpowiadamy, jak to zrobić.

Zimą czas wolny wolimy spędzać w domu z kubkiem herbaty niż na zewnątrz. Zamiast dietetycznej sałatki wybieramy ciepły posiłek, w którym warzywa i owoce są tylko dodatkiem. W efekcie brakuje nam słońca, witamin i minerałów. Kiedy na wiosnę natura budzi się do życia, a termometry pokazują dodatnie temperatury, to najlepszy moment dla nas, aby nabrać pozytywnej energii.

Dietetycy zalecają zmianę nawyków żywieniowych. To pozwoli nam przetrwać wiosenne przesilenie. Jedzenie dobrze zbilansowanych posiłków oraz odpowiednio dobrane przekąski, spowodują że nie będziemy odczuwać znużenia i zmęczenia. Wręcz przeciwnie zyskamy więcej energii i będziemy bardziej aktywni – nawet jeśli aura za oknem nie będzie temu sprzyjać.

Częstsze posiłki i sięganie po przekąski sprawiają, że unikamy napadów „wilczego głodu” i nie zjadamy więcej niż potrzebuje nasz organizm. Mądre zaplanowanie przekąsek pozwala także zachować pełną koncentrację przez cały dzień, bez popołudniowego spadku nastroju spowodowanego wahaniem poziomu cukru we krwi. Jak znaleźć czas i pomysły na dodatkowe posiłki w wersji mini?

Z pomocą przychodzą nam bakalie w poręcznych opakowaniach, które możemy mieć zawsze przy sobie w torebce, samochodzie czy plecaku i wybierać spośród naszych ulubionych smaków – suszonych owoców (np. żurawiny) i różnych gatunków orzechów (np. migdałów, nerkowców czy orzechów włoskich) oraz ziaren i pestek (np. słonecznika, dyni, kukurydzy).




Wyjdź na spacer

Przede wszystkim wyjdź na powietrze. W ten sposób dotlenimy organizm i wzmocnimy odporność. Dlatego zamiast odpoczynku przed telewizorem, wyjdźmy na spacer do parku. Po wielogodzinnej pracy przy biurku, poczujemy się bardziej zrelaksowani. Zyskamy sporą dawkę endorfin i naładujemy się pozytywną energią. Po powrocie możemy się wzmocnić garścią ulubionej bakaliowej przekąski.

Orzechy, pestki i ziarna – bogactwo w garści!

Orzechy np. migdały, włoskie czy laskowe lub nerkowce, są znakomitym pomysłem na szybką i pożywną przekąskę. To prawdziwe skarby natury, zawierające dobre tłuszcze, witaminy i minerały, a także białko. Garść chrupiących orzechów zaspokoi pierwszy głód i pozwoli dotrwać do kolejnego posiłku.

Doceń pestki dyni – to bogactwo kwasu foliowego, którego szczególnie brakuje kobietom. Ziarno słonecznika to natomiast znakomite źródło witamin z grupy B. Pamiętaj, aby w oczekiwaniu na wiosnę mieć je zawsze przy sobie w torebce lub plecaku w formie „na raz” np. Chwyć&Jedz od Bakalland.

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ