Zwalcz wiosenne przesilenie. Propozycje bakaliowych przekąsek



Zwalcz wiosenne przesilenie. Propozycje bakaliowych przekąsek. Zmęczenie, znużenie, brak energii, to typowe objawy wiosennego przesilenia. Jak przetrwać ostatnie dni przed wybuchem prawdziwej wiosny i z pozytywnym nastawieniem wejść w ten czas? Przede wszystkim zadbaj o swój organizm i dostarcz mu zastrzyku energii w postaci cennych składników odżywczych i witamin. Jesteś gotowy do walki z wiosennym przesileniem? Podpowiadamy, jak to zrobić.

Zimą czas wolny wolimy spędzać w domu z kubkiem herbaty niż na zewnątrz. Zamiast dietetycznej sałatki wybieramy ciepły posiłek, w którym warzywa i owoce są tylko dodatkiem. W efekcie brakuje nam słońca, witamin i minerałów. Kiedy na wiosnę natura budzi się do życia, a termometry pokazują dodatnie temperatury, to najlepszy moment dla nas, aby nabrać pozytywnej energii.

Dietetycy zalecają zmianę nawyków żywieniowych. To pozwoli nam przetrwać wiosenne przesilenie. Jedzenie dobrze zbilansowanych posiłków oraz odpowiednio dobrane przekąski, spowodują że nie będziemy odczuwać znużenia i zmęczenia. Wręcz przeciwnie zyskamy więcej energii i będziemy bardziej aktywni – nawet jeśli aura za oknem nie będzie temu sprzyjać.

Częstsze posiłki i sięganie po przekąski sprawiają, że unikamy napadów „wilczego głodu” i nie zjadamy więcej niż potrzebuje nasz organizm. Mądre zaplanowanie przekąsek pozwala także zachować pełną koncentrację przez cały dzień, bez popołudniowego spadku nastroju spowodowanego wahaniem poziomu cukru we krwi. Jak znaleźć czas i pomysły na dodatkowe posiłki w wersji mini?

Z pomocą przychodzą nam bakalie w poręcznych opakowaniach, które możemy mieć zawsze przy sobie w torebce, samochodzie czy plecaku i wybierać spośród naszych ulubionych smaków – suszonych owoców (np. żurawiny) i różnych gatunków orzechów (np. migdałów, nerkowców czy orzechów włoskich) oraz ziaren i pestek (np. słonecznika, dyni, kukurydzy).




Wyjdź na spacer

Przede wszystkim wyjdź na powietrze. W ten sposób dotlenimy organizm i wzmocnimy odporność. Dlatego zamiast odpoczynku przed telewizorem, wyjdźmy na spacer do parku. Po wielogodzinnej pracy przy biurku, poczujemy się bardziej zrelaksowani. Zyskamy sporą dawkę endorfin i naładujemy się pozytywną energią. Po powrocie możemy się wzmocnić garścią ulubionej bakaliowej przekąski.

Orzechy, pestki i ziarna – bogactwo w garści!

Orzechy np. migdały, włoskie czy laskowe lub nerkowce, są znakomitym pomysłem na szybką i pożywną przekąskę. To prawdziwe skarby natury, zawierające dobre tłuszcze, witaminy i minerały, a także białko. Garść chrupiących orzechów zaspokoi pierwszy głód i pozwoli dotrwać do kolejnego posiłku.

Doceń pestki dyni – to bogactwo kwasu foliowego, którego szczególnie brakuje kobietom. Ziarno słonecznika to natomiast znakomite źródło witamin z grupy B. Pamiętaj, aby w oczekiwaniu na wiosnę mieć je zawsze przy sobie w torebce lub plecaku w formie „na raz” np. Chwyć&Jedz od Bakalland.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ