Młodzieńczy wygląd wiosną – jak zabieg Sunekos działa na skórę 25+ i 50+?



Młodzieńczy wygląd wiosną – jak zabieg Sunekos działa na skórę 25+ i 50+? Wiosną wszystko budzi się do życia, niestety nie można tego powiedzieć o skórze, która pod koniec zimy przeważnie wymaga regeneracji. Efekt odświeżenia skóry gwarantują na szczęście liczne zabiegi estetyczne, w tym iniekcje preparatu Sunekos.

Zabiegi iniekcyjne nie bez powodu uchodzą za najskuteczniejszy sposób na pozimową regenerację skóry. Dzięki mikronakłuciom stymulują one procesy naprawcze, a zawarte w preparatach składniki aktywne sprzyjają tak odświeżeniu cery, jak i redukcji przebarwień czy wygładzeniu zmarszczek. Ich właściwości sprawiają, że iniekcje, także wspomnianego już produktu Sunekos, są idealne dla kobiet w każdym wieku. Mogą one bowiem działać zarówno profilaktycznie, jak i odmładzająco.

– Unikalność preparatów Sunekos wynika z połączenia nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów, które stymulują fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Dopasowując plan zabiegowy do oczekiwań pacjentki, można zadbać tak o nawilżenie i rozświetlenie skóry, jak i o zniwelowanie zmarszczek oraz poprawę owalu twarzy – wyjaśnia dr Anna Wójcik – Maciejewicz z kliniki Medicus Self we Wrocławiu.

Sunekos dla kobiet 25+

O tym, że skóra zaczyna się starzeć już po przekroczeniu 25. roku życia, słyszała chyba większość z nas. Stopniowo spadający poziom kolagenu w skórze powoduje utratę jędrności. W tym przypadku wskazane jest działanie prewencyjne z wykorzystaniem preparatu Sunekos 200 przeznaczonego dla młodszych pacjentek. Iniekcja Sunekos 200 zapewnia delikatny efekt napięcia skóry, a także jej rozświetlenia, szczególnie wskazanego na początku wiosny.

– Sunekos 200 nadaje się do zastosowania w przypadku skóry wymagającej regeneracji, z płytkimi zmarszczkami, a także oznakami zmęczenia wokół oczu. Jego iniekcja, z uwagi na obecność kwasu hialuronowego, pomaga ponadto zadbać o dogłębne nawilżenie skóry, o którym bardzo często zapominamy. Warto mieć na uwadze, że nawilżona skóra wygląda po prostu młodziej i bardziej promiennie oraz jest bardziej odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych – podkreśla dr Anna Wójcik – Maciejewicz.




Sunekos kontra zmarszczki

Sunekos krótko po wprowadzeniu na rynek stał się także idealną metodą na poprawę kondycji skóry, która spędza sen z powiek kobietom w okresie menopauzy. W tym czasie niestety znacznie szybciej traci ona sprężystość i staje się sucha. Delikatne zmarszczki zaczynają być bardziej widoczne, dlatego tak ważne jest, aby ten proces zatrzymać. Aby wesprzeć skórę 50+, stosuje się Sunekos 1200, czyli preparat z kwasem hialuronowym o wyższej masie cząsteczkowej.

Sunekos 1200 poprzez intensywniejsze działanie radzi sobie nawet z głębokimi zmarszczkami oraz utratą objętości skóry. – Kilka dni po podaniu preparatu rozpoczynam serię 3-4 zabiegów z wykorzystaniem Sunekos 200. W ten sposób udaje się zagwarantować efekt wolumetryczny i wygładzenia oraz rozjaśnienia skóry, który utrzymuje się przez co najmniej 6 miesięcy – dodaje dr Anna Wójcik – Maciejewicz.

Przełom zimy i wiosny jest również doskonałym momentem na wykonanie profesjonalnego peelingu. Opracowany przez Sunekos Trophic Peeling 60% z kwasem glikolowym pozwoli zredukować przebarwienia, zmiany trądzikowe, łojotok, a nawet zmarszczki.


dr Anna Wójcik – Maciejewicz z kliniki Medicus Self we Wrocławiu

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ