Młodzieńczy wygląd wiosną – jak zabieg Sunekos działa na skórę 25+ i 50+?



Młodzieńczy wygląd wiosną – jak zabieg Sunekos działa na skórę 25+ i 50+? Wiosną wszystko budzi się do życia, niestety nie można tego powiedzieć o skórze, która pod koniec zimy przeważnie wymaga regeneracji. Efekt odświeżenia skóry gwarantują na szczęście liczne zabiegi estetyczne, w tym iniekcje preparatu Sunekos.

Zabiegi iniekcyjne nie bez powodu uchodzą za najskuteczniejszy sposób na pozimową regenerację skóry. Dzięki mikronakłuciom stymulują one procesy naprawcze, a zawarte w preparatach składniki aktywne sprzyjają tak odświeżeniu cery, jak i redukcji przebarwień czy wygładzeniu zmarszczek. Ich właściwości sprawiają, że iniekcje, także wspomnianego już produktu Sunekos, są idealne dla kobiet w każdym wieku. Mogą one bowiem działać zarówno profilaktycznie, jak i odmładzająco.

– Unikalność preparatów Sunekos wynika z połączenia nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów, które stymulują fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Dopasowując plan zabiegowy do oczekiwań pacjentki, można zadbać tak o nawilżenie i rozświetlenie skóry, jak i o zniwelowanie zmarszczek oraz poprawę owalu twarzy – wyjaśnia dr Anna Wójcik – Maciejewicz z kliniki Medicus Self we Wrocławiu.

Sunekos dla kobiet 25+

O tym, że skóra zaczyna się starzeć już po przekroczeniu 25. roku życia, słyszała chyba większość z nas. Stopniowo spadający poziom kolagenu w skórze powoduje utratę jędrności. W tym przypadku wskazane jest działanie prewencyjne z wykorzystaniem preparatu Sunekos 200 przeznaczonego dla młodszych pacjentek. Iniekcja Sunekos 200 zapewnia delikatny efekt napięcia skóry, a także jej rozświetlenia, szczególnie wskazanego na początku wiosny.

– Sunekos 200 nadaje się do zastosowania w przypadku skóry wymagającej regeneracji, z płytkimi zmarszczkami, a także oznakami zmęczenia wokół oczu. Jego iniekcja, z uwagi na obecność kwasu hialuronowego, pomaga ponadto zadbać o dogłębne nawilżenie skóry, o którym bardzo często zapominamy. Warto mieć na uwadze, że nawilżona skóra wygląda po prostu młodziej i bardziej promiennie oraz jest bardziej odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych – podkreśla dr Anna Wójcik – Maciejewicz.




Sunekos kontra zmarszczki

Sunekos krótko po wprowadzeniu na rynek stał się także idealną metodą na poprawę kondycji skóry, która spędza sen z powiek kobietom w okresie menopauzy. W tym czasie niestety znacznie szybciej traci ona sprężystość i staje się sucha. Delikatne zmarszczki zaczynają być bardziej widoczne, dlatego tak ważne jest, aby ten proces zatrzymać. Aby wesprzeć skórę 50+, stosuje się Sunekos 1200, czyli preparat z kwasem hialuronowym o wyższej masie cząsteczkowej.

Sunekos 1200 poprzez intensywniejsze działanie radzi sobie nawet z głębokimi zmarszczkami oraz utratą objętości skóry. – Kilka dni po podaniu preparatu rozpoczynam serię 3-4 zabiegów z wykorzystaniem Sunekos 200. W ten sposób udaje się zagwarantować efekt wolumetryczny i wygładzenia oraz rozjaśnienia skóry, który utrzymuje się przez co najmniej 6 miesięcy – dodaje dr Anna Wójcik – Maciejewicz.

Przełom zimy i wiosny jest również doskonałym momentem na wykonanie profesjonalnego peelingu. Opracowany przez Sunekos Trophic Peeling 60% z kwasem glikolowym pozwoli zredukować przebarwienia, zmiany trądzikowe, łojotok, a nawet zmarszczki.


dr Anna Wójcik – Maciejewicz z kliniki Medicus Self we Wrocławiu

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ