Pozbądź się drugiego podbródka!
Pozbądź się drugiego podbródka! Drugi podbródek to utrapienie niejednego pacjenta gabinetów medycyny estetycznej, który mimo wszelkich starań nie zdołał opanować defektu na własną rękę. Problem, choć ma on niewątpliwie związek ze starzeniem się komórek, dokucza zresztą coraz młodszym osobom.
Zimą można ukryć go golfem lub szalem, latem – jedynie apaszką. To marne pocieszenie, zwłaszcza, że znane sztuczki makijażowe są tutaj skazane na porażkę. Podwójny podbródek należy z pewnością do tych defektów estetycznych, które czym prędzej chciałoby się usunąć. Jeszcze kilka lat temu dokuczał on głównie osobom starszym czy pacjentom zmagającym się z nadprogramowymi kilogramami. Dziś zmagają się z nim nawet osoby młode, które nawet nie myślą o wygładzaniu zmarszczek.
Esemesowa szyja?
Ciężko ukryć, że jednym z powodów, dla których tak wielu pacjentów pyta o usuwanie podwójnego podbródka, jest zbyt częste korzystanie ze smartfona. Długie pochylanie się nad telefonem skraca mięśnie szyi i powoduje opadanie dolnej szczęki. Samo marszczenie się skóry na szyi powoduje zresztą tworzenie się nieestetycznego fałdu, który wygląda nie inaczej, jak właśnie drugi podbródek. Jako że zjawisko zaczęło stawać się coraz częstsze, zaczęło się mówić o tzw. esemesowej szyi, która do gabinetów medycyny estetycznej prowadzi nawet osoby po 20. czy 30. roku życia.
Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście umiar w korzystaniu ze smartfona oraz przyjmowanie właściwej pozycji podczas używania urządzeń mobilnych. Trzymanie ich na wysokości wzroku zamiast pochylania się nad telefonem zapobiegnie przynajmniej pogłębianiu się problemu, a to już bardzo dużo. Ogromny wpływ na kondycję mięśni i skóry szyi ma także aktywność fizyczna.
Pomocne są ćwiczenia odciążające kręgosłup, a także te rodzaje aktywności, które sprzyjają utrzymywaniu właściwej postawy, czyli np. pływanie. Dlaczego to takie ważne, aby działać też profilaktycznie? Otóż im szybciej nastąpi reakcja, tym łatwiej nie tylko skorygować podwójny podbródek, ale także go zlikwidować.
Z czasem coraz gorzej
Jako wyznacznik starzenia się traktuje się głównie zmarszczki, jednak upływający czas pozostawia na naszym ciele również inne ślady, także w okolicach szyi. Wraz z wiekiem cofa się niestety kość żuchwy, dochodzi do zanikania mięśni, a skóra zaczyna wiotczeć. To główny powód powstawania podwójnego podbródka, występujący jednak częściej niż wspomniane wyżej efekty nadużywania smartfona.
Winne całej sytuacji może być także gromadzenie się w tym obszarze tkanki tłuszczowej. Nie znaczy to wcale, że jedyne, co można zrobić, to zaakceptować defekt, ponieważ medycyna estetyczna od jakiegoś czasu doskonale radzi sobie także z podwójnym podbródkiem.
Aby pozbyć się podwójnego podbródka, należy przeważnie usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej oraz napiąć lub też zlikwidować wiotką skórę. Dobrym początkiem terapii jest lipoliza iniekcyjna, która przy dwóch do trzech powtórzeń pozwala pozbyć się zbędnego tłuszczu. Niekiedy wystarczające jest użycie nici liftingujących, które podciągną skórę czyniąc tzw. drugi podbródek mniej widocznym.
Czasem pozbycie się problemu wymaga głębszego działania w postaci terapii łączonej. Alternatywą dla takiego rozwiązania jest zastosowanie wszechstronnej technologii HIFU, a więc na przykład zabiegu urządzeniem Ultraskin II Absolute.
HIFU vs. podwójny podbródek
W większości przypadków, za które odpowiada luźna skóra w okolicach podbródka, zupełnie wystarczający jest zabieg napinający. Z dobrymi rezultatami wykorzystuje się tutaj technologię HIFU, czyli skoncentrowanych ultradźwięków wywołujących efekt termiczny w skórze. Właśnie na niej bazuje urządzenie Ultraskin II Absolute, wykorzystywane nie tylko do modelowania sylwetki, ale i do bezoperacyjnego liftingu twarzy.
Co istotne, jest ono przy tym niesamowicie silne i precyzyjne, a zamierzony efekt pozwala osiągnąć bez przerywania ciągłości naskórka, dlatego pacjent nie musi później przechodzić rekonwalescencji.
– HIFU to nic innego, jak wykorzystywanie skoncentrowanych fal ultradźwiękowych do wytworzenia punktów koagulacji na określonych głębokościach skóry. W ten sposób wywołuje się kontrolowane uszkodzenia tkanek i stymuluje procesy naprawcze prowadzące do skracania się włókien kolagenowych oraz produkcji nowego kolagenu. Przebudowa skóry po zabiegu urządzeniem Ultraskin II Absolute jest stopniowa i trwa do 2-3 miesięcy. Jej napięcie przekłada się nie tylko na wygładzenie zmarszczek, ale również właśnie na redukcję podwójnego podbródka – mówi dr Roman Prończuk, dermatolog i lekarz medycyny estetycznej z kliniki Mediderm.
Ultraskin II Absolute dzięki możliwości wykorzystania kartridża 13 mm w razie konieczności pozwala też na redukcję tkanki tłuszczowej. Zaawansowana technologia i to, w jaki sposób energia cieplna stymuluje wytwarzanie nowego kolagenu, daje w przypadku HIFU efekt wow.
Nie dość, że znaczna poprawa następuje już po jednym zabiegu, to jeszcze trwający do trzech miesięcy proces przebudowy gwarantuje, że uzyskany efekt będzie nie tylko naturalny, ale i długotrwały, utrzymujący się aż do dwóch lat.