Nadchodzi wiosna! Pomyśl o swojej skórze



Nadchodzi wiosna! Pomyśl o swojej skórze. Zima z całą pewnością nie jest ulubioną porą roku naszej skóry. Mroźne powietrze, smog, różnica temperatur, ogrzewanie i suche powietrze w domach sprawiają, że może stać się przesuszona, szara. Całe szczęście jest mnóstwo zabiegów medycyny estetycznej, które pomogą nawilżyć i zregenerować skórę po zimie. Dr Elżbieta Młyńska-Krajewska podpowiada, na które z nich warto zwrócić uwagę.

Hydracure, czyli solidna dawka nawilżenia

Hydracure jest nieinwazyjnym zabiegiem, który działa na skórze cuda. Formuła preparatu wykorzystywanego w zabiegu oparta jest na kwasie hialuronowym, wulkanicznej wodzie termalnej, mikrogąbkach z ceramidami i kwasem mlekowym oraz naturalnych emolientach.

– Taki zestaw składników, na których opiera się preparat, pozwala na odświeżenie, nadanie delikatności, a przede wszystkim silnie nawadnia oraz czyni skórę bardziej podatną na wchłanianie – mówi dr Elżbieta Młyńska-Krajewska.

Zabieg ten sprawdza się zarówno w przypadku osób młodych, jak i dojrzałych. Ma za zadanie przywrócić skórze jej własne zdolności zatrzymywania wody. Skóra „budzi się” i staje się bardziej podatna na wchłanianie. Pozwala zmniejszyć oznaki starzenia się charakterystyczne dla skóry odwodnionej. A dodatkowo odświeża i dodaje delikatności.

Hydracure może być również traktowany jako „zabieg bankietowy”, który warto zastosować przed wielkim wyjściem. Dla utrzymania skóry w dobrej kondycji warto co jakiś czas go powtarzać.

Sunekos – wspomaganie naturalnej regeneracji skóry

Sunekos to kolejny zabieg, za który podziękuje nam skóra. Połączenie kwasu hialuronowego i aminokwasów, w tym glicyny, proliny, lizyny i leucyny, stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej, a konkretniej – wytwarzanie elastyny oraz kolagenu.

– Zabieg działa wielokierunkowo, ponieważ jednocześnie nawilża, wygładza zmarszczki i zapewnia efekty wolumetryczne. Sunekos® sprawdza się przy tym w rewitalizacji nie tylko twarzy, ale i szyi, dekoltu, dłoni, ramion, skóry pod kolanami oraz po wewnętrznej stronie ud. Preparat jest zresztą na tyle delikatny, że można go wykorzystać nawet do redukcji cieni pod oczami – tłumaczy dr Elżbieta Młyńska-Krajewska.




Korzyści płynących z zabiegu jest mnóstwo. Sunekos zapobiega powstawaniu „kurzych łapek” i pierwszych zmarszczek na czole i szyi, poprawia elastyczności skóry, daje naturalny efekt wypełniający, a także zapewnia długo utrzymujące się nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry.

A może mezoterapia?

Mezoterapia jest jednym z najbardziej lubianych zabiegów mających na celu dogłębne nawilżenie i odżywienie skóry. Polega na podawaniu drogą iniekcji (zastrzyków) substancji czynnych w głąb skóry w celu poprawienia jej metabolizmu oraz stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Rezultaty mezoterapii widoczne są natychmiast.

– Ta metoda cieszy się ogromną popularnością, ponieważ śródskórne wprowadzenie substancji aktywnych gwarantuje szybkie i widoczne efekty w korekcji zmarszczek, co wpływa na doskonałe samopoczucie i pewność siebie – mówi dr Młyńska-Krajewska.

Warto wspomnieć, że mezoterapia przynosi najlepszy efekt wtedy, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Najlepsze rezultaty uzyskuje się po 3 lub 4 zabiegach wykonywanych co 3 – 4 tygodnie.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ