Wyciskanie soków – zalety



Wyciskanie soków – zalety. W dzisiejszym świecie większość kupnych produktów jest marnej jakości. Producenci dodają do nich przeróżne konserwanty, które niekorzystnie wpływają na ludzki organizm. W takiej sytuacji lepiej samodzielnie przygotowywać posiłki w domu.

Bardzo ważną sferą naszego żywienia jest picie napojów. Można tutaj wyróżnić kilka rodzajów trybu życia – pierwszy z nich stosują ludzie, którzy w ogóle nie dbają o swoje zdrowie. Piją oni słodzone napoje oraz te bardzo niezdrowe, typu kola.

Zawierają one mnóstwo konserwantów i ulepszaczy. Ich smak, choć niektórym smakuje, jest sztuczny i pozbawiony jakichkolwiek naturalnych walorów. Druga grupa osób już bardziej się kontroluje – te osoby zwracają uwagę na to, by kupowane przez nich soki były rzeczywiście sokami, a nie napojami. Są też tacy, którzy piją tylko i wyłącznie wodę twierdząc, że jakikolwiek cukier jest dla nich szkodliwy. Nie warto jednak popadać w aż takie skrajności. Najlepiej wypośrodkować swój styl odżywiania, wspomagając się naturalnymi sokami – takimi pozyskiwanymi wprost z owoców. Idealne będą do tego wyciskarki wolnoobrotowe.

Wyciskarki wolnoobrotowe – czym są i jak ich używać ?

Wyciskarki wolnoobrotowe to wspaniały wynalazek, który pozwala nam na łatwe i szybkie pozyskiwanie soków z owoców, bez utraty cennego miąższu. To niezwykle ważne, bo to właśnie w nim znajduje się mnóstwo cennych dla nas składników. Niestety tańsze modele wyciskarek pozbawiają owoc miąższu, pozostawiając tylko rzadki sok, a z niego nie uzyskamy już tyle witamin, co z całego owocu.

Warto więc zainwestować w nieco droższą wyciskarkę typu wolnoobrotowego. Wzorowe modele takich urządzeń możemy znaleźć na przykład na stronie jednego z producentów: hurompolska.pl




Wyciskanie soków – zalety

Samodzielne przygotowywanie soków w domu niesie za sobą niemal same zalety. Możemy wybrać owoc, który najbardziej nam odpowiada. Soki z pomarańczy, czy mandarynek są przeważnie bardzo słodkie i będą znakomite dla dzieci. Jeżeli lubimy bardziej kwaskowe aromaty, wybierzmy jabłka o specjalnych odmianach. Sok przygotowany za pomocą wyciskarki wolnoobrotowej jest gęsty i sycący.

Może w znakomity sposób służyć jako dodatek do śniadania. Najlepiej jednak owoce spożywać między posiłkami – wtedy to nasz żołądek najlepiej je trawi, ponieważ nie przeszkadzają mu żadne inne pokarmy.

Owoce, a zwłaszcza soki są bardzo lekkostrawne i szybko przechodzą przez nasz układ trawienny. Dostarczają przy tym mnóstwa witamin, niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu. Szklanka soku to porcja zdrowia na co dzień.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ