Wyciskanie soków – zalety



Wyciskanie soków – zalety. W dzisiejszym świecie większość kupnych produktów jest marnej jakości. Producenci dodają do nich przeróżne konserwanty, które niekorzystnie wpływają na ludzki organizm. W takiej sytuacji lepiej samodzielnie przygotowywać posiłki w domu.

Bardzo ważną sferą naszego żywienia jest picie napojów. Można tutaj wyróżnić kilka rodzajów trybu życia – pierwszy z nich stosują ludzie, którzy w ogóle nie dbają o swoje zdrowie. Piją oni słodzone napoje oraz te bardzo niezdrowe, typu kola.

Zawierają one mnóstwo konserwantów i ulepszaczy. Ich smak, choć niektórym smakuje, jest sztuczny i pozbawiony jakichkolwiek naturalnych walorów. Druga grupa osób już bardziej się kontroluje – te osoby zwracają uwagę na to, by kupowane przez nich soki były rzeczywiście sokami, a nie napojami. Są też tacy, którzy piją tylko i wyłącznie wodę twierdząc, że jakikolwiek cukier jest dla nich szkodliwy. Nie warto jednak popadać w aż takie skrajności. Najlepiej wypośrodkować swój styl odżywiania, wspomagając się naturalnymi sokami – takimi pozyskiwanymi wprost z owoców. Idealne będą do tego wyciskarki wolnoobrotowe.

Wyciskarki wolnoobrotowe – czym są i jak ich używać ?

Wyciskarki wolnoobrotowe to wspaniały wynalazek, który pozwala nam na łatwe i szybkie pozyskiwanie soków z owoców, bez utraty cennego miąższu. To niezwykle ważne, bo to właśnie w nim znajduje się mnóstwo cennych dla nas składników. Niestety tańsze modele wyciskarek pozbawiają owoc miąższu, pozostawiając tylko rzadki sok, a z niego nie uzyskamy już tyle witamin, co z całego owocu.

Warto więc zainwestować w nieco droższą wyciskarkę typu wolnoobrotowego. Wzorowe modele takich urządzeń możemy znaleźć na przykład na stronie jednego z producentów: hurompolska.pl




Wyciskanie soków – zalety

Samodzielne przygotowywanie soków w domu niesie za sobą niemal same zalety. Możemy wybrać owoc, który najbardziej nam odpowiada. Soki z pomarańczy, czy mandarynek są przeważnie bardzo słodkie i będą znakomite dla dzieci. Jeżeli lubimy bardziej kwaskowe aromaty, wybierzmy jabłka o specjalnych odmianach. Sok przygotowany za pomocą wyciskarki wolnoobrotowej jest gęsty i sycący.

Może w znakomity sposób służyć jako dodatek do śniadania. Najlepiej jednak owoce spożywać między posiłkami – wtedy to nasz żołądek najlepiej je trawi, ponieważ nie przeszkadzają mu żadne inne pokarmy.

Owoce, a zwłaszcza soki są bardzo lekkostrawne i szybko przechodzą przez nasz układ trawienny. Dostarczają przy tym mnóstwa witamin, niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu. Szklanka soku to porcja zdrowia na co dzień.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ