Pielęgnacja włosów po zimie – Cudowny eliksir na piękne włosy



Pielęgnacja włosów po zimie – Cudowny eliksir na piękne włosy. Mróz. Wiatr. Szalik i czapka. Nagłe zmiany temperatur. Wszystko to sprawia, że kondycja włosów wiosną nie zachwyca. Zimą są one narażone na mnóstwo niesprzyjających warunków. Jak pielęgnować włosy po zimie?

Kiedy słońce będzie świecić mocniej, a my schowamy ciepłe kurtki, czapki i szale w głąb szafy, wówczas chcemy pokazać swoje piękne włosy. Ale czy po zimie, na pewno są one w dobrej kondycji? Włosy elektryzujące się, przesuszone, matowe, pozbawione blasku i objętości, z rozdwojonymi końcówkami, wymagają troskliwej regeneracji.

Należy ją rozpocząć od podcięcia zniszczonych końcówek. Następnie zmieniamy dietę na bardziej wiosenną. Czyli wypełnioną warzywami, rybami, owocami, kaszami, nabiałem i pełnoziarnistymi zbożami. Wiosną pijmy więcej wody, ograniczmy słodycze oraz używki. Dieta zasobna w witaminy, mikroelementy i minerały pozytywnie wpłynie na kondycję włosów. Dla zdrowych i mocnych włosów niezbędny jest cynk, krzem, wapń, kwas foliowy, kwas pantotenowy oraz witaminy z grupy B.

Naturalny rytuały pielęgnacyjne do włosów

Po zimie musisz przywrócić optymalne nawilżenie i sprężystość włosów. Wzmocnić je, uzupełnić niezbędne dla zdrowia i kondycji witaminy, minerały i lipidy. Stwórz swój własny rytuał wiosennej pielęgnacji włosów.

Naturalny szampon do włosów o dobrym składzie

Po zimie wybierz do codziennego mycia swoich włosów delikatny szampon, pozbawiony substancji chemicznych. Wybierz taki, który delikatnie oczyści skórę głowy i włosy z zanieczyszczeń i nadmiaru toksyn. Na przykład szampon do włosów marki Kumazu to kosmetyk, którego receptura została nasycona ziołami i ekstraktami roślinnymi. Preparat koi skórę głowy, reguluje wydzielanie sebum, intensywnie nawilża włosy, ale także chroni przed przetłuszczaniem czy hamuje ich wypadanie. Pozostawia zrewitalizowane i odżywione kosmyki. Dzięki niemu zapomnisz o swędzącej, podrażnionej skórze głowy i przesuszonych włosach.

W wiosennej pielęgnacji włosów zrezygnuj z szamponów, które zawierają szkodliwe substancje. Nie kupuj szamponów z olejami mineralnymi, silikonami, sztucznymi zapachami i barwnikami, parabenami, SLS, ALS, SLES oraz PEG.

Naturalna odżywka do włosów wypełniona ekstraktami z ziół

Po umyciu włosów w delikatnym szamponie warto skorzystać z dobroczynnych właściwości odżywki Kumazu. Jej receptura została wypełniona olejkami owocowymi z pestek malin, z nasion czarnej porzeczki oraz truskawki. Co ciekawe innowacyjną odżywkę do włosów można stosować na dwa sposoby – ze spłukiwaniem oraz bez spłukiwania.

Kosmetyk nie obciąża włosów, bo zawiera jedynie naturalne składniki. Zapobiega puszeniu się i elektryzowaniu włosów. Rewitalizuje je, wzmacnia i dodaje im blasku. Nie obciąża włosów ze względu na brak szkodliwych konserwantów i silikonów, a dodatkowo zapewnia ochronę przed uszkodzeniami podczas zabiegów kosmetycznych.

Cudowny eliksir na piękne włosy

Eliksir do włosów marki Kumazu to absolutny must-have, jeśli chodzi o kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Kosmetyk koi skórę głowy, niweluje łupież oraz pobudza włosy do wzrostu, wzmacnia je i zapobiega ich wypadaniu oraz przesuszaniu. Wystarczy spryskać nim skórę głowy, a następnie przez 5 minut wykonywać intensywny masaż. A po upływie 30 minut umyć głowę szamponem Kumazu.




Nasycone ceramidami serum do rozdwojonych końcówek włosów

Dawniej do naprawy zniszczonych końcówek włosów stosowano oleje. Marka Kumazu zainspirowana ich działaniem stworzyła niesamowity kosmetyk naprawczy, który stanowi kurację dla zniszczonych końcówek włosów. Jest to ceramidowe serum Kumazu, które powstało z połączenia olejku z opuncji, witaminy E, kwasu hialuronowego oraz roślinnej gliceryny.

Kosmetyk warto regularnie aplikować na końcówki włosów. Naturalne ceramidy w nim zawarte odbudowują uszkodzenia, silnie odżywiają kosmyki oraz poprawiają ich nawilżenie. Kosmetyk wzmacnia, zapobiega kruszeniu się, rozdwajaniu i łamaniu końcówek oraz zabezpiecza je przed uszkodzeniami.

Systematyczność w naturalnej pielęgnacji włosów

Jeśli do tej pory stosowałaś tradycyjne kosmetyki do pielęgnacji włosów, to możesz zauważyć pewną dziwną prawidłowość. Otóż popularne, często reklamowane w telewizji preparaty do włosów, w swoich recepturach mają syntetyczne silikony. To właśnie one maskują złą kondycję włosów. Wygładzając je i zmiękczając już po pierwszym użyciu.

Jeśli przyzwyczaiłaś swoje włosy do takiego traktowania, to wybierając naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów, musisz zachować cierpliwość i przygotować się do tego, że na efekty należy poczekać. Z marką Kumazu Twoje włosy staną się naturalnie piękne, odżywione, zrewitalizowane i wypielęgnowane. Warto jej zaufać!

Produktów szukajcie na kumazu.pl

Renata Zielezińska/ I.D. Media

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ