4 kroki do pięknej, zadbanej, młodej skóry



4 kroki do pięknej, zadbanej, młodej skóry. Pielęgnacja skóry problematycznej, a nawet cery normalnej, lecz już starzejącej się, stanowi wyzwanie dla każdej kobiety. Poszukiwanie kosmetyków idealnych potrafi zająć sporo czasu, a ich stosowanie często i tak nie przynosi oczekiwanych efektów, jeśli pielęgnacji domowej nie połączy się z odpowiednią suplementacją czy wsparciem zabiegami estetycznymi.

Stosowanie kremów odżywczych, nawilżających, przeciwzmarszczkowych czy filtrów przeciwsłonecznych to często kropla w morzu potrzeb. Aby spowolnić proces starzenia i zachować piękną, zdrową, wypoczętą młodą skórę jak najdłużej, należy dbać i odżywiać ją zarówno od zewnątrz i wewnątrz. Zmiany hormonalne, długotrwały stres, niezdrowe nawyki żywieniowe prowadzą do licznych objawów skórnych, włączając w to nasilenie trądziku pospolitego czy różowatego, powstawanie przebarwień jak i nadmiernej suchości, która może wywoływać trudne do pielęgnacji stany zapalne.

Inną problematyczną kwestią, która dokucza nam szczególnie zimą i tuż po niej, jest nieustanne narażenie na działanie toksyn. Niezwykle ważna jest w tym czasie zarówno zdrowa dieta, jak i właściwa pielęgnacja skóry – ponieważ część z toksyn zanieczyszcza nasz organizm, a część atakuje naszą skórę z zewnątrz. Smog, spaliny, a także powietrze z ogrzewanych pomieszczeń to czynniki znacznie pogarszające stan naszej cery. Tymczasem zanieczyszczone środowisko, wysokotłuszczowa dieta, barwniki, konserwanty zawarte w jedzeniu oraz używki osłabiają naturalne zdolności organizmu do eliminowania toksyn. Czym może to skutkować dla skóry?

Nadmiar wolnych rodników, którym sprzyjają zarówno zanieczyszczenia powietrza, jak i stany zapalne w organizmie, prowadzi do szybszego wiotczenia skóry tzn. utraty, obecnego w skórze, kolagenu i elastyny. Pierwsze zmarszczki, czasem delikatne, ale jednak obecne, zauważają u siebie nawet kobiety po 30. roku życia. Właśnie pojawianiu się takich nieoczekiwanych oznak starzenia ma zapobiec profesjonalna pielęgnacja w gabinecie połączona z odpowiednią suplementacją i stosowaniem skutecznych kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Jak skutecznie łączyć ze sobą wszystkie te rzeczy w kompleksowy rytuał pielęgnacyjny bez konieczności wyłączania się z codziennych aktywności?

ZABIEGI W GABINECIE

Krok 1. Specjalistyczny Peeling

Aby umożliwić składnikom aktywnym dotarcie w głąb skóry, w pierwszej kolejności warto pozbyć się zrogowaciałych komórek naskórka i wykonać peeling. Większość profesjonalnych peelingów (wykonywanych w gabinetach) powoduje nadmierne złuszczanie warstwy rogowej, powodując niezbyt estetyczny wygląd naszej skóry przez co najmniej kilka dni.

Sunekos Trophic Peeling 60% – dzięki unikalnej recepturze, w skład , której wchodzi, oprócz 60% kwasu glikolowego, chitosan i N-acetylocysteina, pozwala pobudzać wymianę naskórka przy minimalnym lub zerowym złuszczaniu. Sunekos Trophic Peeling 60% skutecznie ułatwia leczenie przebarwień oraz zmian potrądzikowych, ujednolica koloryt skóry, redukuje łojotok oraz spłyca zmarszczki, wykazując tym samym działanie odmładzające.

Krok 2. Rewitalizacja skóry w gabinecie

Utrzymanie dobrej kondycji i młodego wyglądu naszej skóry potrzebuje profesjonalnego wsparcia. Niewątpliwie służą mu zabiegi iniekcyjne, także te nowej generacji, jak iniekcje Sunekos. – Podanie preparatu Sunekos nawilża głębokie i powierzchowne warstwy skóry, usuwa zmarszczki, redukuje cienie pod oczami, czyli innymi słowy, nie tylko zapobiega starzeniu skóry, ale i przywraca jej młody wygląd. Co ważne, po zabiegu skóra wygląda naturalnie. To jeden z nielicznych preparatów, który można stosować w okolice górnej i dolnej powieki bez obawy o obrzęki które występują po preparatach zawierających duże ilości kwasu hialuronowego. – podkreśla dr Lucyna Woliczko, specjalista dermatologii i wenerologii, specjalista medycyny estetycznej pracująca z pacjentami w Prywatnej Specjalistycznej Praktyce Lekarskiej w Krakowie przy ul. Lubomirskiego 49/1.

Iniekcje Sunekos można przeprowadzić z użyciem jednego z dwóch produktów: Sunekos® 200 i Sunekos® 1200. W zależności od oceny kondycji skóry pacjenta lekarz zaproponuje właściwy protokół leczenia oraz pielęgnacji domowej. Sunekos 200 idealnie rewitalizuje skórę, szczególnie tę delikatną w okolicach oczu.

Właściwie dobrana sekwencja 6 aminokwasów, wchodzących w skład preparatów Sunekos, pobudza syntezę elastyny i kolagenu. W ten sposób zabieg wygładza płytkie zmarszczki, rozświetla skórę, a w szczególności zapewnia jej dogłębne nawilżenie. Sunekos® 1200 polecany jest dla pacjentów, którzy wymagają w pierwszej kolejności silniejszej stymulacji (rodzaj rusztowania), która następnie będzie kontynuowana Sunekos 200. Zabieg Sunekos 1200 powoduje efekt wolumetryczny, widoczny już po pierwszej sesji.




KONTYNUACJA W DOMU

Krok 3. Pielęgnacja od wewnątrz

Koncepcja Sunekos posłużyła do opracowania produktów przeznaczonych do zastosowania profesjonalnego i ogólnego, dostępnych w postaci dwóch różnych linii i marek:

Sunekos – wyłącznie do użytku profesjonalnego oraz Nutrakos – do użytku ogólnego.

W pierwszej kolejności dopełnieniem zabiegów profesjonalnych jest suplementacja Nutrakos Aminoshot. Forma doustna zawierająca aminokwasy pobudzające fibroblasty do produkcji włókien kolagenu i elastyny. Jednym słowem, wspiera w celowany sposób organizm od wewnątrz.

– Jest to preparat do codziennego stosowania – suplementacji, który poprzez dostarczanie potrzebnych włóknom elastyny i kolagenu, egzogennych i endogennych aminokwasów, doskonale odżywia zarówno skórę, włosy i paznokcie. Już po miesiącu stosowania uzupełnia on pierwsze niedobory aminokwasów w organizmie, dlatego, by wzmocnić i utrzymać efekty terapii, zaleca się jego stosowanie także po zabiegach estetycznych minimum przez okres 3 miesięcy.– mówi dr Lucyna Woliczko, specjalista dermatologii i wenerologii, specjalista medycyny estetycznej z Kliniki Bona Dea w Krakowie.

Krok 4. Przemyślana pielęgnacja domowa

Marka Sunekos, korzystając z własnych badań oraz doświadczenia, poszerzyła swoją linię o pełną gamę produktów Nutrakos – do stosowania domowego. Bazę, oprócz produktów iniekcyjnych, tworzą preparaty do aplikacji po zabiegach estetycznych. Po peelingu zaleca się stosowanie Sunekos Post Peeling Cream – kremu nawilżającego i łagodzącego podrażnienia z kwasem hialuronowym, witaminą E, koenzymem Q10, ceramidami, pantenolem oraz filtrem SPF 15. Linię Sunekos do użytku profesjonalnego tworzy też krem po laseroterapii Sunekos Post Laser Cream.

Nutrakos, linia kosmetyków do użytku ogólnego, w pełni odpowiada na potrzeby każdego typu skóry, szczególnie tej poddanej zabiegom profesjonalnym. Wykorzystuje ona moc kwasu hialuronowego i aminokwasów, szczególnie w produktach przeciwstarzeniowych do twarzy, w tym również pod oczy. Jest to pełna gama produktów, która obejmuje krem do twarzy Nutrakos Anti-Age Face Cream SPF 15, serum przeciwstarzeniowe Nutrakos Intensive Anti-Age Serum, żel pod oczy Nutrakos Eye Contour Gel, krem do ciała Nutrakos Rejuvenating Body Cream z masłem shea oraz przeciwzmarszczkową maseczkę do twarzy Nutrakos Anti-wrinkle Face Mask z kompleksem kwasów owocowych.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ