Pewny sposób na pękające naczynka



Pękające naczynka na nosie, rumień po trądziku czy przebarwienia dają o sobie znać szczególnie zimą, kiedy narażone na niskie temperatury i suche powietrze potrafią znienacka stać się o wiele bardziej widoczne. Aby temu zaradzić, często nie wystarczy stosowanie kremów ani łykanie tabletek z witaminą C.

Choć uchodzą one za zmorę kobiet po 50-tce, w rzeczywistości pękające naczynka mogą pojawić się w każdym wieku. Jest to problem złożony, a walki z nim nie ułatwiają na pewno obecne warunki atmosferyczne. Naczynia krwionośne rozszerzają się bowiem nie tylko pod wpływem stresu, alkoholu czy pikantnych potraw, ale i w wyniku nagłych zmian temperatury, o które zimą przecież nietrudno. Mroźne powietrze, jakie uderza nas po wyjściu na zewnątrz, w połączeniu z wiatrem i uciążliwymi zanieczyszczeniami powietrza są dla skóry mało łaskawe.

Pękające naczynka pojawiają się najczęściej na nosie, ale problem może objąć także brodę, policzki, a niekiedy i szyję oraz dekolt. Wówczas trudno o ukrycie zmian korektorem. Dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej nie jest to jednak konieczne. Jesienią i zimą śmiało można poddać się zabiegom laserowym, które problem rozwiązują często już za pierwszym podejściem.

Żółty laser na naczynka

Pajączki w okolicy nosa, policzków i brody, naczyniaki starcze i rubinowe czy plamy naczyniowe typu czerwonego wina – to zaledwie kilka z wielu wskazań do poddania się zabiegowi wykonanemu laserem naczyniowym. Śmiało można do nich zaliczyć nawet trudny do usunięcia rumień po trądziku, który potrafi utrzymywać się na skórze przez długi czas. W redukcji wszystkich wspomnianych zmian kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego lasera.

Lasery naczyniowe dostępne są praktycznie we wszystkich gabinetach medycyny estetycznej. Jednak czy wszystkie działają tak samo? Odkąd w ręce lekarzy trafił nowoczesny laser QuadroStar Pro Yellow, z pewnością nie. Nie bez powodu traktuje się go jako rewolucję w laserowym zamykaniu naczyń. Jest to bowiem pierwszy na świecie żółty laser dermatologiczny ze skanerem frakcyjnym, o niespotykanej dotąd skuteczności, połączonej z nie mniej istotnymi kwestiami bezpieczeństwa.




Czas na QuadroStar Pro Yellow

Laser QuadroStar Pro Yellow już jakiś czas temu okrzyknięto rewolucją w laserowym zamykaniu naczynek i stało się tak nie bez powodu. Otóż absorpcja żółtego światła przez hemoglobinę jest tu aż o 40% wyższa niż w przypadku popularnych na rynku i częściej stosowanych laserów „zielonych”. Jest to zarazem technologia bezpieczniejsza, ponieważ żółta długość fali jest słabiej pochłaniana przez melaninę, dzięki czemu ryzyko działań niepożądanych jest minimalne. Urządzenie cechuje się także większą precyzją.

– Głowica lasera QuadroStar Pro Yellow jest niezwykle precyzyjna, dlatego emitowane przez nią żółte światło trafia nawet do trudno dostępnych zmian. Ogromną zaletą urządzenia jest też skaner frakcyjny z systemem chłodzenia, który umożliwia leczenie rumienia oraz przebarwień. Przeważnie, kiedy mamy do czynienia z pojedynczym naczynkiem wymagającym zamknięcia, w zupełności wystarczający jest jeden zabieg. Kolejnych powtórzeń wymagają właściwie jedynie zmiany rozległe – mówi dr Krzysztof Kaczyński, lekarz medycyny estetycznej z Kaczyńscy Clinic.

Leczenie laserem QuadroStar Pro Yellow nie pozostawia śladów między innymi dlatego, że w porównaniu do innych urządzeń do zamykania naczyń krwionośnych, wymaga zastosowania niższych mocy. Dzięki temu zabieg może dawać taki sam efekt, jak podobne procedury i być przy tym mniej uciążliwym dla pacjenta. Ewentualne skutki uboczne w postaci rumienia, obrzęku czy pęcherzyków znikają po maksymalnie dwóch dobach, dlatego pacjent może praktycznie od razu powrócić do swoich codziennych zajęć.

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ

Wiosenny detoks – hit czy mit?

Wiosną wielu pacjentów szuka porady dietetycznej, często pytając o detoks. – To rzeczywiście popularny temat o tej porze roku –…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza…
CZYTAJ