Czy keratynowe prostowanie włosów jest niebezpieczne dla zdrowia?



Keratynowe prostowanie włosów to technika, która przeznaczona jest dla kobiet, które nie chcą już dłużej męczyć się z kręconymi, łamliwymi od przeprowadzania różnych zabiegów włosami. Włosy przestaną się elektryzować, puszyć i można też będzie znacznie szybciej i łatwiej wysuszyć je tuż po samym umyciu.

Czy ten zabieg jest skomplikowany i niebezpieczny?

Keratyna do prostowania włosów jest produktem sprawdzonym, a samo przeprowadzenie metody nie jest specjalnie skomplikowane. Żeby uzyskać jeszcze lepsze efekty można zakupić kompleksowy zestaw przeznaczony do keratynowego prostowania włosów w profesjonalnym sklepie fryzjerskim np. fryzomania.pl. Finalnie, można będzie cieszyć się prostymi i lśniącymi włosami na dłużej.

Warto zaznaczyć, że podczas keratynowego prostowania struktura włosów nie zostanie w żaden sposób naruszona. Cała procedura opiera się na tym, że ciepło, które wydobywa się z żelazka fryzjerskiego powoduje, iż łuski włosa ulegają odchyleniu. Keratynowy budulec może wtedy bez problemu wniknąć w strukturę włosa, dokładnie wypełniając wszystkie ubytki. Łuski następnie zamykają się, co powoduje, że budowa włosów odbywa się maksymalnie. Keratynowe prostowanie włosów nie należy jednak do zabiegów przyjemnych, chociażby pod względem wydzielanego się zapachu.

W trakcie przeprowadzania zabiegu oczy mogą łzawić. W związku z tym, warto będzie mieć założoną specjalną maseczkę ochronną. Przy zabiegu tym należy też postępować zgodnie z instrukcją, by nie było mowy o jakichkolwiek pomyłkach. Trzeba używać preparatów wyłącznie wysokiej jakości. Natomiast, sam zabieg nie jest niebezpieczny.

Zabieg opierający się na keratynie, naturalnym budulcu włosa

Formuła zabiegu opiera się na keratynie, czyli białku odpowiedzialnym za naturalny budulec włosa. W trakcie zabiegu wmasowuje się we włosy keratynę, która nie ingeruje w strukturę włosa, jak ma to miejsce podczas innych zabiegów, na przykład przy użyciu prostownicy. Keratyna spowoduje wygładzenie włosa oraz pozwala utrwalić na dłużej taki efekt.

Zabieg ten w dodatku odbudowuje włosy, przez co stają się one bardziej lśniące, zdrowe, mniej łamliwe. Zabieg keratynowego prostowania najlepiej będzie wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Wówczas przez kilka godzin będziemy pod okiem doświadczonego fryzjera, by później jak najdłużej cieszyć się wspaniałymi efektami. Nawet przez parę miesięcy nie będzie trzeba troszczyć się o prostowanie włosów.




Aktualnie poszczególne produkty można również zakupić np. tu fryzomania.pl/category/keratynowe-prostowanie-wlosow i zabieg taki przeprowadzić w domu. Wystarczy zakupić profesjonalny zestaw, w skład którego wchodzą:

– keratyna,
– szampon i
– odżywka.

Polecamy:

Należy postępować tak, jak jest to opisane na produktach. Absolutnie nie można też zapominać o pielęgnacji włosów tuż po wykonanym zabiegu prostowania.

Keratyna to substancja, o której jest coraz głośniej. Zwolenniczki zdrowych, lśniących i prostych włosów zabiegają o zabiegi przy użyciu tego składnika. To, jak prezentują się włosy po zabiegu jest godne podziwu. A najważniejsze jest to, że cały zabieg jest bezpieczny dla zdrowia oraz dla struktury włosów. Trzeba jedynie korzystać z produktów wysokiej jakości.

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić…
CZYTAJ