Czy keratynowe prostowanie włosów jest niebezpieczne dla zdrowia?



Keratynowe prostowanie włosów to technika, która przeznaczona jest dla kobiet, które nie chcą już dłużej męczyć się z kręconymi, łamliwymi od przeprowadzania różnych zabiegów włosami. Włosy przestaną się elektryzować, puszyć i można też będzie znacznie szybciej i łatwiej wysuszyć je tuż po samym umyciu.

Czy ten zabieg jest skomplikowany i niebezpieczny?

Keratyna do prostowania włosów jest produktem sprawdzonym, a samo przeprowadzenie metody nie jest specjalnie skomplikowane. Żeby uzyskać jeszcze lepsze efekty można zakupić kompleksowy zestaw przeznaczony do keratynowego prostowania włosów w profesjonalnym sklepie fryzjerskim np. fryzomania.pl. Finalnie, można będzie cieszyć się prostymi i lśniącymi włosami na dłużej.

Warto zaznaczyć, że podczas keratynowego prostowania struktura włosów nie zostanie w żaden sposób naruszona. Cała procedura opiera się na tym, że ciepło, które wydobywa się z żelazka fryzjerskiego powoduje, iż łuski włosa ulegają odchyleniu. Keratynowy budulec może wtedy bez problemu wniknąć w strukturę włosa, dokładnie wypełniając wszystkie ubytki. Łuski następnie zamykają się, co powoduje, że budowa włosów odbywa się maksymalnie. Keratynowe prostowanie włosów nie należy jednak do zabiegów przyjemnych, chociażby pod względem wydzielanego się zapachu.

W trakcie przeprowadzania zabiegu oczy mogą łzawić. W związku z tym, warto będzie mieć założoną specjalną maseczkę ochronną. Przy zabiegu tym należy też postępować zgodnie z instrukcją, by nie było mowy o jakichkolwiek pomyłkach. Trzeba używać preparatów wyłącznie wysokiej jakości. Natomiast, sam zabieg nie jest niebezpieczny.

Zabieg opierający się na keratynie, naturalnym budulcu włosa

Formuła zabiegu opiera się na keratynie, czyli białku odpowiedzialnym za naturalny budulec włosa. W trakcie zabiegu wmasowuje się we włosy keratynę, która nie ingeruje w strukturę włosa, jak ma to miejsce podczas innych zabiegów, na przykład przy użyciu prostownicy. Keratyna spowoduje wygładzenie włosa oraz pozwala utrwalić na dłużej taki efekt.

Zabieg ten w dodatku odbudowuje włosy, przez co stają się one bardziej lśniące, zdrowe, mniej łamliwe. Zabieg keratynowego prostowania najlepiej będzie wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Wówczas przez kilka godzin będziemy pod okiem doświadczonego fryzjera, by później jak najdłużej cieszyć się wspaniałymi efektami. Nawet przez parę miesięcy nie będzie trzeba troszczyć się o prostowanie włosów.




Aktualnie poszczególne produkty można również zakupić np. tu fryzomania.pl/category/keratynowe-prostowanie-wlosow i zabieg taki przeprowadzić w domu. Wystarczy zakupić profesjonalny zestaw, w skład którego wchodzą:

– keratyna,
– szampon i
– odżywka.

Polecamy:

Należy postępować tak, jak jest to opisane na produktach. Absolutnie nie można też zapominać o pielęgnacji włosów tuż po wykonanym zabiegu prostowania.

Keratyna to substancja, o której jest coraz głośniej. Zwolenniczki zdrowych, lśniących i prostych włosów zabiegają o zabiegi przy użyciu tego składnika. To, jak prezentują się włosy po zabiegu jest godne podziwu. A najważniejsze jest to, że cały zabieg jest bezpieczny dla zdrowia oraz dla struktury włosów. Trzeba jedynie korzystać z produktów wysokiej jakości.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ