Czy keratynowe prostowanie włosów jest niebezpieczne dla zdrowia?



Keratynowe prostowanie włosów to technika, która przeznaczona jest dla kobiet, które nie chcą już dłużej męczyć się z kręconymi, łamliwymi od przeprowadzania różnych zabiegów włosami. Włosy przestaną się elektryzować, puszyć i można też będzie znacznie szybciej i łatwiej wysuszyć je tuż po samym umyciu.

Czy ten zabieg jest skomplikowany i niebezpieczny?

Keratyna do prostowania włosów jest produktem sprawdzonym, a samo przeprowadzenie metody nie jest specjalnie skomplikowane. Żeby uzyskać jeszcze lepsze efekty można zakupić kompleksowy zestaw przeznaczony do keratynowego prostowania włosów w profesjonalnym sklepie fryzjerskim np. fryzomania.pl. Finalnie, można będzie cieszyć się prostymi i lśniącymi włosami na dłużej.

Warto zaznaczyć, że podczas keratynowego prostowania struktura włosów nie zostanie w żaden sposób naruszona. Cała procedura opiera się na tym, że ciepło, które wydobywa się z żelazka fryzjerskiego powoduje, iż łuski włosa ulegają odchyleniu. Keratynowy budulec może wtedy bez problemu wniknąć w strukturę włosa, dokładnie wypełniając wszystkie ubytki. Łuski następnie zamykają się, co powoduje, że budowa włosów odbywa się maksymalnie. Keratynowe prostowanie włosów nie należy jednak do zabiegów przyjemnych, chociażby pod względem wydzielanego się zapachu.

W trakcie przeprowadzania zabiegu oczy mogą łzawić. W związku z tym, warto będzie mieć założoną specjalną maseczkę ochronną. Przy zabiegu tym należy też postępować zgodnie z instrukcją, by nie było mowy o jakichkolwiek pomyłkach. Trzeba używać preparatów wyłącznie wysokiej jakości. Natomiast, sam zabieg nie jest niebezpieczny.

Zabieg opierający się na keratynie, naturalnym budulcu włosa

Formuła zabiegu opiera się na keratynie, czyli białku odpowiedzialnym za naturalny budulec włosa. W trakcie zabiegu wmasowuje się we włosy keratynę, która nie ingeruje w strukturę włosa, jak ma to miejsce podczas innych zabiegów, na przykład przy użyciu prostownicy. Keratyna spowoduje wygładzenie włosa oraz pozwala utrwalić na dłużej taki efekt.

Zabieg ten w dodatku odbudowuje włosy, przez co stają się one bardziej lśniące, zdrowe, mniej łamliwe. Zabieg keratynowego prostowania najlepiej będzie wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Wówczas przez kilka godzin będziemy pod okiem doświadczonego fryzjera, by później jak najdłużej cieszyć się wspaniałymi efektami. Nawet przez parę miesięcy nie będzie trzeba troszczyć się o prostowanie włosów.




Aktualnie poszczególne produkty można również zakupić np. tu fryzomania.pl/category/keratynowe-prostowanie-wlosow i zabieg taki przeprowadzić w domu. Wystarczy zakupić profesjonalny zestaw, w skład którego wchodzą:

– keratyna,
– szampon i
– odżywka.

Polecamy:

Należy postępować tak, jak jest to opisane na produktach. Absolutnie nie można też zapominać o pielęgnacji włosów tuż po wykonanym zabiegu prostowania.

Keratyna to substancja, o której jest coraz głośniej. Zwolenniczki zdrowych, lśniących i prostych włosów zabiegają o zabiegi przy użyciu tego składnika. To, jak prezentują się włosy po zabiegu jest godne podziwu. A najważniejsze jest to, że cały zabieg jest bezpieczny dla zdrowia oraz dla struktury włosów. Trzeba jedynie korzystać z produktów wysokiej jakości.

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ

Masaże relaksacyjne świecą – skorzystaj z oferty Kliniki Urody Beleza w Gdyni

Zapewniają odprężenie, pozwalają rozluźnić mięśnie i świetnie oddziałują na stres, mowa oczywiście o relaksacyjnych masażach. Jednym z zyskujących w ostatnim…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu zwiększenie świadomości na temat jej roli w układzie…
CZYTAJ

Diagnoza ADHD – jak wpływa na codzienność i rozwój zawodowy?

ADHD jest jednym z najczęstszych neurorozwojowych zaburzeń, które wciąż budzi pytania, zwłaszcza w kontekście dorosłości i funkcjonowania zawodowego. – Nadal…
CZYTAJ

Sałatka z truskawkami i ośmiornicą z sosem balsamicznym – gotowane macki ośmiornicy od PESCA NORD

Gotowana ośmiornica to klasyka kuchni śródziemnomorskiej i prawdziwa skarbnica składników odżywczych niezbędnych dla naszego zdrowia. Choć ośmiornica uchodzi za danie…
CZYTAJ

Gdzie leczyć raka endometrium? Jak wybrać najlepszą placówkę i lekarza?

Nie każda pacjentka wie, że powinna być pod opieką ginekologa onkologa przez kilka lat od diagnostyki po zakończeniu leczenia. Dlatego…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można…
CZYTAJ

Lipoproteina (a) – cichy zabójca serca. Dlaczego warto wykonać to badanie?

24 marca obchodzimy Dzień Wiedzy o Lipoproteinie (a), który ma na celu…
CZYTAJ