Hybrydowe powiększanie piersi



Hybrydowe powiększanie piersi. Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej dostępna i z każdym rokiem korzysta z niej coraz więcej osób na całym świecie. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest powiększanie piersi, dlatego lekarze opracowują nowe metody, aby sprostać zróżnicowanym oczekiwaniom pacjentek. W ten sposób powstała metoda hybrydowa. Na czym polega i dla kogo jest przeznaczona?

Zastosowanie implantów

Obecnie powiększanie piersi najczęściej odbywa się przy pomocy implantów. Zwykle stworzone są z silikonu medycznego w formie żelu, zamkniętego w elastycznej otoczce. Do wykonania zabiegu stosuje się nacięcie pod piersią, wokół brodawki sutkowej lub w dole pachowym. Implanty umieszczane są w tzw. „kieszeni”, czyli przestrzeni wytworzonej chirurgicznie pomiędzy gruczołem piersiowym, a mięśniem klatki piersiowej lub pomiędzy mięśniem piersiowym a ścianą klatki piersiowej.

Metoda ta daje pacjentkom możliwość szerokiego wyboru kształtów i rozmiarów, a także specyfikacji różnych modeli implantów, tak aby jak najbardziej odpowiadały wymarzonemu efektowi końcowemu.

Lipoplastyka piersi

Do mniej powszechnych metod powiększania biustu należy lipoplastyka, czyli przeszczep tłuszczu do piersi. Jest to zabieg wykonywany od wielu lat, który przynosi pacjentce dwie korzyści – liposukcja jednego obszaru ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej i przeszczepienie go do piersi w celu zwiększenia ich rozmiaru.

Zabieg ten umożliwia zwiększenie biustu o ok. jeden rozmiar – nie powoduje więc bardzo dużej różnicy w objętości. Własna tkanka tłuszczowa stanowi świetne wypełnienie ze względu na jej naturalne pochodzenie. Jest to jedna z najbezpieczniejszych metod, która umożliwia modelowanie kształtu biustu.

Hybrydowe powiększanie piersi

Jak nazwa wskazuje, jest to połączenie dwóch metod – lipoplastyki oraz tradycyjnej augmentacji z użyciem implantów. – Jest to idealna opcja dla kobiet pragnących uzyskać naturalny efekt po zabiegu – mówi specjalista chirurgii plastycznej Dr. Wiesław Bieńkowski z wieloletnim doświadczeniem. – Daje ona dużą możliwość zmiany kształtu, rozmiaru i konturów piersi, przy jednoczesnym wykorzystaniu implantów niedużej wielkości.




Większość kobiet marzy o uzyskaniu efektu możliwie najbardziej zbliżonego do naturalnego. Część z nich decyduje się jednak na znaczną zmianę rozmiaru, a w przypadku użycia wyłącznie implantów, naturalny efekt jest trudny do osiągnięcia. Dzięki metodzie hybrydowej chirurg może zastosować niewielką wkładkę silikonową, a ostateczny kształt nadać za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej.

– Zdecydowanym atutem tego typu rozwiązania jest możliwość dowolnego modelowania kształtu piersi, wypełniania ewentualnych nierówności lub asymetrii. – dodaje specjalista chirurgii plastycznej dr. Wiesław Bieńkowski. – Ponadto, implant jest oddzielony od powierzchni skóry dodatkową tkanką tłuszczową, dzięki czemu piersi wyglądają naturalnie nawet w pozycji leżącej. Do tej metody najlepiej sprawdzają się implanty Motiva, ze względu na ich miękkość i elastyczność.

Metoda hybrydowa polecana jest szczególnie pacjentkom pragnącym powiększyć i poprawić kształt biustu lub borykającym się z utratą jędrności, a jednocześnie chcącym pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z innej partii ciała. Co ważne, przeszczep tłuszczu i wszczepienie implantu można wykonać w czasie jednego zabiegu – umożliwia to szybszy powrót do zdrowia, niż w przypadku rozdzielenia ich na dwa zabiegi.

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ