Hybrydowe powiększanie piersi



Hybrydowe powiększanie piersi. Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej dostępna i z każdym rokiem korzysta z niej coraz więcej osób na całym świecie. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest powiększanie piersi, dlatego lekarze opracowują nowe metody, aby sprostać zróżnicowanym oczekiwaniom pacjentek. W ten sposób powstała metoda hybrydowa. Na czym polega i dla kogo jest przeznaczona?

Zastosowanie implantów

Obecnie powiększanie piersi najczęściej odbywa się przy pomocy implantów. Zwykle stworzone są z silikonu medycznego w formie żelu, zamkniętego w elastycznej otoczce. Do wykonania zabiegu stosuje się nacięcie pod piersią, wokół brodawki sutkowej lub w dole pachowym. Implanty umieszczane są w tzw. „kieszeni”, czyli przestrzeni wytworzonej chirurgicznie pomiędzy gruczołem piersiowym, a mięśniem klatki piersiowej lub pomiędzy mięśniem piersiowym a ścianą klatki piersiowej.

Metoda ta daje pacjentkom możliwość szerokiego wyboru kształtów i rozmiarów, a także specyfikacji różnych modeli implantów, tak aby jak najbardziej odpowiadały wymarzonemu efektowi końcowemu.

Lipoplastyka piersi

Do mniej powszechnych metod powiększania biustu należy lipoplastyka, czyli przeszczep tłuszczu do piersi. Jest to zabieg wykonywany od wielu lat, który przynosi pacjentce dwie korzyści – liposukcja jednego obszaru ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej i przeszczepienie go do piersi w celu zwiększenia ich rozmiaru.

Zabieg ten umożliwia zwiększenie biustu o ok. jeden rozmiar – nie powoduje więc bardzo dużej różnicy w objętości. Własna tkanka tłuszczowa stanowi świetne wypełnienie ze względu na jej naturalne pochodzenie. Jest to jedna z najbezpieczniejszych metod, która umożliwia modelowanie kształtu biustu.

Hybrydowe powiększanie piersi

Jak nazwa wskazuje, jest to połączenie dwóch metod – lipoplastyki oraz tradycyjnej augmentacji z użyciem implantów. – Jest to idealna opcja dla kobiet pragnących uzyskać naturalny efekt po zabiegu – mówi specjalista chirurgii plastycznej Dr. Wiesław Bieńkowski z wieloletnim doświadczeniem. – Daje ona dużą możliwość zmiany kształtu, rozmiaru i konturów piersi, przy jednoczesnym wykorzystaniu implantów niedużej wielkości.




Większość kobiet marzy o uzyskaniu efektu możliwie najbardziej zbliżonego do naturalnego. Część z nich decyduje się jednak na znaczną zmianę rozmiaru, a w przypadku użycia wyłącznie implantów, naturalny efekt jest trudny do osiągnięcia. Dzięki metodzie hybrydowej chirurg może zastosować niewielką wkładkę silikonową, a ostateczny kształt nadać za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej.

– Zdecydowanym atutem tego typu rozwiązania jest możliwość dowolnego modelowania kształtu piersi, wypełniania ewentualnych nierówności lub asymetrii. – dodaje specjalista chirurgii plastycznej dr. Wiesław Bieńkowski. – Ponadto, implant jest oddzielony od powierzchni skóry dodatkową tkanką tłuszczową, dzięki czemu piersi wyglądają naturalnie nawet w pozycji leżącej. Do tej metody najlepiej sprawdzają się implanty Motiva, ze względu na ich miękkość i elastyczność.

Metoda hybrydowa polecana jest szczególnie pacjentkom pragnącym powiększyć i poprawić kształt biustu lub borykającym się z utratą jędrności, a jednocześnie chcącym pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z innej partii ciała. Co ważne, przeszczep tłuszczu i wszczepienie implantu można wykonać w czasie jednego zabiegu – umożliwia to szybszy powrót do zdrowia, niż w przypadku rozdzielenia ich na dwa zabiegi.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ