Jak odmłodzić spojrzenie bez skalpela?



Jak odmłodzić spojrzenie bez skalpela? Staranna pielęgnacja anti-aging jest w stanie zahamować pojawianie się oznak starzenia na długi czas. Pewne procesy jednak strasznie trudno zatrzymać, szczególnie, gdy ma się na myśli delikatną skórę wokół oczu.

Cienie pod oczami uchodzą za domenę osób zmęczonych, które niewiele sypiają i bardzo intensywnie żyją. Tymczasem nieprzespane noce to zaledwie jedna z przyczyn tego defektu. Wrażliwa skóra wokół oczu zmienia strukturę choćby pod wpływem czynników zewnętrznych, nie wspominając już o naturalnych procesach starzenia, które prowadzą do zapadania się okolic oczodołu. Do pewnego momentu cienie łatwo ukryć korektorem oraz skorygować stosowaniem odpowiednich kremów pod oczy. Co jednak zrobić, gdy wszelkie starania o młody wygląd okolic oczu spełzają na niczym?

Młodsze spojrzenie bez skalpela

Zachowanie młodego wyglądu jest dziś szalenie istotne. Ma ono wpływ nie tylko na samopoczucie i pewność siebie, ale i – choć chciałoby się temu zaprzeczyć – relacje w życiu zawodowym. Cienie pod oczami, jako przyciągający wzrok defekt estetyczny, można jednak zredukować, dostarczając skórze składników ujędrniających i nawilżających.

Problem nasila się bowiem w miarę, jak w skórze ubywa kwasu hialuronowego. Proces zachodzi wraz z wiekiem lub pod wpływem czynników zewnętrznych i nieregularnego trybu życia. Niezależnie od przyczyn, pomóc może tu iniekcja preparatu z kwasem hialuronowym.

Niedobór kwasu hialuronowego prowadzi do mniejszej produkcji nowych włókien kolagenowych. W efekcie wiotka skóra zaczyna ulegać sile grawitacji i cienie pod oczami stają się coraz bardziej widoczne – mówi dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic dr Jagielskiej.

Aby powstrzymać i odwrócić skutki tego procesu, warto sięgnąć po preparat Restylane SkinBooster Vital. Jest to żel hialuronowy, który po iniekcji zapewnia naturalny efekt. Chociaż najlepsze rezultaty daje seria kilku powtórzeń, końcowe wyniki terapii są tego warte. Skóra wokół oczu odzyskuje blask, poprawie ulega jej gęstość i jędrność a po kilku tygodniach, wraz z utworzeniem się nowych włókien kolagenowych, czasem nie tylko redukuje, ale wręcz usuwa cienie.




Domowe sposoby na cienie pod oczami

Nie da się ukryć, że cienie i obrzęki pod oczami dodają lat. Jednak czasem, np. po nieprzespanej nocy lub intensywniejszym okresie w życiu, wystarczające jest działanie doraźne, już na własną rękę. Aby powstrzymać proces starzenia się okolic oczu, nie wolno zapominać o nawilżaniu skóry od środka. Nie mniej istotna jest jakość snu, której sprzyja wietrzenie pomieszczeń wieczorem, a w razie potrzeby – włączenie oczyszczacza powietrza w sypialni – podpowiada dr Aleksandra Jagielska.

W zwalczaniu już powstałych obrzęków pomocne są natomiast kosmetyki z wyciągiem z miłorzębu japońskiego czy świetlika, które pobudzają krążenie limfy. Chłodne kompresy z ogórka, owinięte w bawełnę kostki lodu czy woreczki z herbatą – właśnie tak można sobie pomóc po ciężkiej nocy.

Cienie pod oczami mogą być jednak na nie oporne – to znak, że warto poszukać pomocy u specjalisty. Do czasu, aż problem pojawia się sporadycznie, warto natomiast wdrożyć przemyślaną profilaktykę anti-aging. Procesy starzenia skóry wokół oczu łatwo przeoczyć, dlatego im szybciej zacznie się działać, tym lepiej.


dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic dr Jagielskiej

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to podstawa osiągnięcia efektu pięknej i zdrowej cery latem.…
CZYTAJ

ZADBAJ O OBJĘTOŚĆ Z KOSMETYKAMI STAPIZ

Szukasz produktów, które pomogą Ci utrzymać dużą objętość włosów na dłuższy czas bez efektu obciążenia? Sprawdź te kosmetyki STAPIZ. Dzięki…
CZYTAJ

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie

Mokate Cappuccino ZERO to doskonały wybór dla osób, które chcą cieszyć się smakiem kawy, dbając przy tym o zdrowie. Bez…
CZYTAJ

Kiedy ból zębów sprawia, że odmawiasz sobie letnich przyjemności..

Lato od razu przywodzi na myśl wakacje, lody i chłodne napoje. Niestety, nie każdy może cieszyć się swobodnie tymi przyjemnościami.…
CZYTAJ

Antyoksydacja, poprawa kolorytu skóry i demakijaż Co warto wiedzieć o kwasie ferulowym?

Kwas ferulowy to król multifunkcjonalności. Działa antyoksydacyjnie, przeciwstarzeniowo, świetnie wpływa na koloryt cery i wspiera działanie kremów z SPF. Latem…
CZYTAJ

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o…
CZYTAJ

Co warto wiedzieć o SPF? ABC wiedzy na temat letniej fotoprotekcji

Jakie są wakacyjne potrzeby skóry? Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna, nawilżenie i regeneracja to…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ