Myślisz „zima”, czujesz „smog”



Od kilku lat towarzyszy nam na co dzień on – smog. Polska jest zdecydowanym liderem pod względem liczby najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie, ale tak naprawdę to nie rankingi powinny zmusić nas do działania, a nasz organizm. Szara, zmęczona i pozbawiona blasku cera to znak, że warto zrobić krok w stronę profesjonalnej pomocy. Gdzie i czego szukać? Podpowiadamy wraz z dr Moniką Kuźmińską z Yonelle Beauty Institute.

(Nie) oddychaj

Smog to mieszanina powietrza z m.in. dymem, spalinami, metalami ciężkimi i dwutlenkiem siarki. Lista jest długa, a wraz z nadejściem zimy jeszcze silniej odczuwamy jego negatywny wpływ na nasz organizm. Co więcej – poza gorszym samopoczuciem, obniżoną jakością snu i nowymi alergiami, smog negatywnie wpływa na kondycję skóry, jest odpowiedziany m.in. za: pokrzywki, przesuszenia, szorstkość i jej przedwczesne starzenie. Ponadto smog może wywoływać stres oksydacyjny, który zakłóca równowagę pomiędzy szkodliwymi wolnymi rodnikami a dobroczynnymi antyoksydantami.

– Niewielu ludzi od razu wiąże swoje problemy skórne z takimi zjawiskami jak smog. Szukają przyczyn, np. w zaburzeniach hormonalnych, zupełnie nie dostrzegając, że w dzisiejszych czasach już samo przebywanie w zanieczyszczonym środowisku niesie za sobą konsekwencje – mówi dr Monika Kuźmińska z Yonelle Beauty Institute.

Zrób bazę

Walkę ze smogiem możesz zacząć od wypełnienia mieszkania roślinami, najlepiej tymi z listy „18 roślin-filtrów” wybranych przez NASA, np. bluszcz pospolity, dracena odwrócona, chryzantema wielkokwiatowa. Następnie zadbaj o odpowiednią technologię, która oczyści i nawilży powietrze w twoim mieszkaniu. Już po kilku dniach poczujesz się zdecydowanie lepiej. W pobliżu łóżka lub biurka trzymaj mgiełkę do twarzy, np. z aloesem lub wodę termalną – delikatne nawilżanie skóry w ciągu dnia pomoże z niekomfortowym uczuciem ściągnięcia skóry.

– Wykorzystaj krem specjalnie przygotowany by chronić skórę przed smogiem, czyli antysmogowy krem bionawilżający Yonelle – mówi dr Monika Kuźmińska.

– Krem ten tworzy przyjazną skórze barierę z biotechnologicznej poliglukozy, dzięki czemu jakby odpycha agresywne czynniki smogu a równocześnie ujędrnia i nawilża skórę poprawiając jej kondycję. Warto zastosować ten krem przed wyjściem z domu, szczególnie gdy w mediach pokazują się czerwone tabliczki dotyczące zagrożenia smogiem – dodaje dr Kuźmińska.




Postaw na siebie!

Pij dużo wody oraz sięgaj po zielone i białe herbaty, które pomogą oczyścić organizm od środka dzięki zawartości antyoksydantów. W okresie zimowym poświęć też więcej czasu swojej skórze – po każdej kąpieli używaj balsamu, zaś mycie twarzy wodą zamień na przemywanie płynem micelarnym. Do tego dodaj 2 razy w tygodniu peeling enzymatyczny i codzienną dawkę kremu nawilżającego. Warto też wspomóc skórę profesjonalnymi zabiegami, które wykonasz w klinice medycyny estetycznej.

– Pacjenci, którzy odwiedzają naszą klinikę zimą, często przyznają, że poszukają rozwiązań, które skutecznie pomogą im w walce z niekorzystnym wpływem smogu na skórę. Dokładne oczyszczenie i pobudzenie jej do regeneracji możemy uzyskać stosując zabiegi takie jak mikrodermabrazja lub pokrewna jej oxybrazja. Widoczną poprawę kondycji skóry zauważymy także po wykonaniu peelingu kawitacyjnego czy mezoterapii kwasem hialuronowym –
radzi dr Kuźmińska.

Zabieg mikrodermabrazji polega na ścieraniu zewnętrznych warstw naskórka, pomaga zwalczyć zaskórniki, blizny po trądziku, przebarwienia, a także spłyci zmarszczki. Oxybrazja sprawdzi się również przy delikatnej skórze naczynkowej – peelinguje skórę połączeniem sprężonego tlenu z solą fizjologiczną. Kawitacyjny peeling ultradźwiękami nie tylko dogłębnie oczyści skórę, ale również pobudzi odnowę komórkową. Mezoterapia z kolei dzięki licznym płytkim nakłuciom i wprowadzeniu pod skórę kwasu hialuronowego, zregeneruje i rozświetli cerę.

Taka dawka pielęgnacji zdecydowanie poprawi kondycję skóry narażonej na smog!

Nie bądźmy obojętni i walczmy ze smogiem w każdy możliwy sposób. Obserwujmy jak nasza skóra reaguje, gdy spędzimy za dużo czasu na „świeżym” powietrzu i działajmy. Rozwiązania i profesjonalna pomoc jest na wyciągnięcie ręki, a tylko będąc aktywnym przeciwnikiem smogu zdołamy wyglądać i czuć się lepiej.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ