Terapia Indiba Activ – nowy wymiar rehabilitacji



Przeciążenia kręgosłupa, ostre stany zapalne spowodowane nagłymi urazami, różnego rodzaju kontuzje mogą skutkować narastającymi dolegliwościami bólowymi, jeżeli nie zostaną odpowiednio zdiagnozowane i skutecznie wyleczone. O pomoc warto zwrócić się do profesjonalnej przychodni lub gabinetu, gdzie po badaniu i konsultacji z lekarzem rehabilitacji i fizjoterapeutą zostanie zastosowana odpowiednia terapia.

Pacjenci często korzystają z metod fizjoterapii takich jak fizykoterapia i terapia manualna. Metody te są bardzo skuteczne, ale często nie ma możliwości połączenia i używania ich jednocześnie, podczas jednej sesji terapeutycznej wykonując zabieg tylko jednym urządzeniem w połączeniu z terapią manualną. Postępy terapii również nie zawsze mogły być zadowalające ze względu na skuteczność działania i przeciwwskazania, które często uniemożliwiały pacjentowi podjęcie konkretnego leczenia.

Dlatego naukowcy opracowali nową koncepcję leczenia łączącą terapię manualną i ruch z unikatową i innowacyjną technologią.

Jak działa INDIBA activ?

– Opatentowana technologia INDIBA Activ jest to połączenie przepływu prądu radiofrekfencyjnego o częstotliwości 448 kHz z jednoczesnym odpowiednim zastosowaniem terapii manualnej lub ruchu. Mechanizmem działania jest generowanie temperatury z wnętrza tkanki, fala przepływu prądu przy 448kHz jest stabilna co powoduje, że wzrost temperatury nie odbywa się poprzez tarcie molekularne, ale stymulację metaboliczną wywołaną ruchami elektrolitów, przeciwwskazania związane z wysoką częstotliwością nie ma tutaj zastosowania. Dzięki tej technologii możliwe jest przyspieszenie zdrowienia tkanek, zmniejszenie i redukcja bólu oraz szybszy powrót do aktywności fizycznej. – Mgr fizjoterapii Hubert Wrzosek z Centrum Rehabilitacji WSR Med. Ta unikalna częstotliwość jest wstanie zmodyfikować przenikalność membrany komórkowej oraz przyspieszyć metabolizm i regenerację tkanek. Rozluźnia je, zwiększa ich elastyczność i tym samym działa przeciwbólowo.

Terapia manualna w połączeniu z nową koncepcją leczenia Indiba Activ powinna zwiększać efekty zabiegu. Prąd wysokiej częstotliwości emitowany przez urządzenie INDIBA activ przenika przez wszystkie struktury, zwiększając efektywność i powodzenie terapii.




Szansa w leczeniu najtrudniejszych przypadków

Technologia INDIBA activ w połączeniu z manualnymi zdolnościami wykwalifikowanych fizjoterapeutów znacząco wpływa na zdolność regeneracji organizmu pacjenta.

– Wszyscy pacjenci korzystający z tej terapii zarówno w stanach ostrych jak i przewlekłych odczuwali znaczną poprawę w dość krótkim czasie. Terapia INDIBA activ pomaga w leczeniu urazów narządu ruchu ,co ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza wśród osób aktywnych fizycznie. – dodaje mgr fizjoterapii Dominik Czarski.

Ponad 200 federacji sportowych z dziedzin takich jak piłka nożna, kolarstwo, rugby, tenis, koszykówka, pływanie i znanych zespołów sportowych z całego świata darzy zaufaniem technologię INDIBA, która pomaga osiągać najlepsze wyniki. Technologii INDIBA activ zaufały zespoły m.in. FC Barcelona, FC Liverpool i Arsenal Londyn.

Dzięki wprowadzeniu urządzeń INDIBA activ do naszej placówki, pacjenci cierpiący na ostre i przewlekłe bóle mają szansę na znaczną poprawę komfortu życia. Technologia, która kiedyś przeznaczona była wyłącznie dla zawodowych sportowców jest teraz dostępna dla wszystkich naszych pacjentów – mówi Hubert Wrzosek z Centrum Rehabilitacji WSR Med.

Marka INDIBA jest obecna na rynku już ponad 28 lat. W tym czasie zyskała powszechne uznanie i wiele nagród, m.in. Złote Medale na XIV Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Nowych Technologii w Genewie oraz na Światowej Wystawie Innowacji (Eureka) w Brukseli. Jej działania opierają się nie tylko na poszukiwaniu innowacji w zakresie rehabilitacji, ale także na prowadzeniu autorskich programów szkoleniowych z zakresu różnych dziedzin medycyny.

Nadmierne, intensywne szczotkowanie zębów – nie rób tego, to szkodzi zębom!

Nadmierne szczotkowanie zębów wydaje się nieszkodliwym nawykiem, ale w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Zbyt intensywne lub zbyt…
CZYTAJ

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo konkretną dyscypliną, okazuje się, że problem ten dotyczy…
CZYTAJ

Rozpoczęcie prac nad pierwszym w Polsce Regionalnym Planem Adaptacji do Zmian Klimatu

Adaptacja do zmian klimatu to proces dostosowywania się społeczeństw, ekosystemów i gospodarek do zmian warunków klimatycznych, które już występują lub…
CZYTAJ

4. edycja kampanii #lubiesiebie – relacja ze spotkania prasowego z udziałem ambasadorek

W nowo otwartej śródziemnomorskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino przy ulicy Waliców 13 w Warszawie, odbyło się spotkanie prasowe z…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem odporności, ale biorą też udział w utrzymaniu równowagi…
CZYTAJ

Uśmiechnij się do zdrowia: Przepis na pyszny, sycący koktajl z mango i masłem orzechowym – dla mocnych i zdrowych zębów

Koktajl zrobiony ze świeżych składników to nie tylko przyjemność dla podniebienia, ale i zdrowy wybór. Taki posiłek dostarcza organizmowi niezbędnych…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni z Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk, bada…
CZYTAJ

Fix MAC’N CHEESE – nowość od marki Knorr. Odkryj megaserowy smak

Kultowy amerykański Mac’n Cheeese on demand? Od teraz makaron z kremowym serem możesz zjeść o każdej porze dnia w swoim…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie wynosi ok. 150 milionów, co oznacza, że co…
CZYTAJ

Rusz się i zadbaj o swoją postawę ciała!

Styl życia współczesnego człowieka nie sprzyja utrzymaniu prawidłowej postawy ciała. Więcej siedzimy, mniej się ruszamy, spędzamy długie godziny przed ekranami.…
CZYTAJ

Jak odzyskać młody wygląd? Przywrócić właściwe napięcie mięśni twarzy, szyi i dekoltu!

Z upływem lat oraz wskutek działania czynników zewnętrznych, wyraźnemu osłabieniu ulega struktura włókien podtrzymujących skórę twarzy, szyi i dekoltu. W…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Łokieć tenisisty – problem nie tylko sportowców

Choć nazwa „łokieć tenisisty” kojarzy się ze sportem, a wręcz z bardzo…
CZYTAJ

Tydzień dla serca, jak dbać o ten najważniejszy organ

17.04-24.04.2024 r. obchodzimy Tydzień dla Serca. To doskonała okazja, by nie tylko…
CZYTAJ

10 zdrowych nawyków poprawiających pracę i dobrostan jelit

Jelita często określa się mianem „drugiego mózgu" – są nie tylko fundamentem…
CZYTAJ

Retrotranspozony – nasi sprzymierzeńcy czy wrogowie?

Mgr inż. Angelika Andrzejewska-Romanowska, stypendystka programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, naukowczyni…
CZYTAJ

Nadciśnienie tętnicze nie boli, ale zabija! Wszystko co trzeba wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym

Nadciśnienie tętnicze może dotyczyć każdego z nas. Szacowana liczba chorych w Europie…
CZYTAJ