Terapia Indiba Activ – nowy wymiar rehabilitacji



Przeciążenia kręgosłupa, ostre stany zapalne spowodowane nagłymi urazami, różnego rodzaju kontuzje mogą skutkować narastającymi dolegliwościami bólowymi, jeżeli nie zostaną odpowiednio zdiagnozowane i skutecznie wyleczone. O pomoc warto zwrócić się do profesjonalnej przychodni lub gabinetu, gdzie po badaniu i konsultacji z lekarzem rehabilitacji i fizjoterapeutą zostanie zastosowana odpowiednia terapia.

Pacjenci często korzystają z metod fizjoterapii takich jak fizykoterapia i terapia manualna. Metody te są bardzo skuteczne, ale często nie ma możliwości połączenia i używania ich jednocześnie, podczas jednej sesji terapeutycznej wykonując zabieg tylko jednym urządzeniem w połączeniu z terapią manualną. Postępy terapii również nie zawsze mogły być zadowalające ze względu na skuteczność działania i przeciwwskazania, które często uniemożliwiały pacjentowi podjęcie konkretnego leczenia.

Dlatego naukowcy opracowali nową koncepcję leczenia łączącą terapię manualną i ruch z unikatową i innowacyjną technologią.

Jak działa INDIBA activ?

– Opatentowana technologia INDIBA Activ jest to połączenie przepływu prądu radiofrekfencyjnego o częstotliwości 448 kHz z jednoczesnym odpowiednim zastosowaniem terapii manualnej lub ruchu. Mechanizmem działania jest generowanie temperatury z wnętrza tkanki, fala przepływu prądu przy 448kHz jest stabilna co powoduje, że wzrost temperatury nie odbywa się poprzez tarcie molekularne, ale stymulację metaboliczną wywołaną ruchami elektrolitów, przeciwwskazania związane z wysoką częstotliwością nie ma tutaj zastosowania. Dzięki tej technologii możliwe jest przyspieszenie zdrowienia tkanek, zmniejszenie i redukcja bólu oraz szybszy powrót do aktywności fizycznej. – Mgr fizjoterapii Hubert Wrzosek z Centrum Rehabilitacji WSR Med. Ta unikalna częstotliwość jest wstanie zmodyfikować przenikalność membrany komórkowej oraz przyspieszyć metabolizm i regenerację tkanek. Rozluźnia je, zwiększa ich elastyczność i tym samym działa przeciwbólowo.

Terapia manualna w połączeniu z nową koncepcją leczenia Indiba Activ powinna zwiększać efekty zabiegu. Prąd wysokiej częstotliwości emitowany przez urządzenie INDIBA activ przenika przez wszystkie struktury, zwiększając efektywność i powodzenie terapii.




Szansa w leczeniu najtrudniejszych przypadków

Technologia INDIBA activ w połączeniu z manualnymi zdolnościami wykwalifikowanych fizjoterapeutów znacząco wpływa na zdolność regeneracji organizmu pacjenta.

– Wszyscy pacjenci korzystający z tej terapii zarówno w stanach ostrych jak i przewlekłych odczuwali znaczną poprawę w dość krótkim czasie. Terapia INDIBA activ pomaga w leczeniu urazów narządu ruchu ,co ma niebagatelne znaczenie zwłaszcza wśród osób aktywnych fizycznie. – dodaje mgr fizjoterapii Dominik Czarski.

Ponad 200 federacji sportowych z dziedzin takich jak piłka nożna, kolarstwo, rugby, tenis, koszykówka, pływanie i znanych zespołów sportowych z całego świata darzy zaufaniem technologię INDIBA, która pomaga osiągać najlepsze wyniki. Technologii INDIBA activ zaufały zespoły m.in. FC Barcelona, FC Liverpool i Arsenal Londyn.

Dzięki wprowadzeniu urządzeń INDIBA activ do naszej placówki, pacjenci cierpiący na ostre i przewlekłe bóle mają szansę na znaczną poprawę komfortu życia. Technologia, która kiedyś przeznaczona była wyłącznie dla zawodowych sportowców jest teraz dostępna dla wszystkich naszych pacjentów – mówi Hubert Wrzosek z Centrum Rehabilitacji WSR Med.

Marka INDIBA jest obecna na rynku już ponad 28 lat. W tym czasie zyskała powszechne uznanie i wiele nagród, m.in. Złote Medale na XIV Międzynarodowej Wystawie Wynalazków i Nowych Technologii w Genewie oraz na Światowej Wystawie Innowacji (Eureka) w Brukseli. Jej działania opierają się nie tylko na poszukiwaniu innowacji w zakresie rehabilitacji, ale także na prowadzeniu autorskich programów szkoleniowych z zakresu różnych dziedzin medycyny.

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie właściwie skompletowanej apteczki. Jej zawartość powinna umożliwiać szybką…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące nieuczciwego wykorzystywania wizerunku profesora Andrzeja Bochenka, kardiochirurg z…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, że ekspozycja na promieniowanie UV…
CZYTAJ

Nawilżenie, fotoprotekcja i wyrównanie kolorytu skóry-Co spakować do wakacyjnej kosmetyczki?

Lipiec to synonim wakacji i wyjątkowej, letniej atmosfery… zwiastun podróży, chwil na plaży i wśród malowniczych górskich szczytów. To już za…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i słodkim smakiem dzieciństwa. Jednak owoce jagodowe to coś…
CZYTAJ

Higienistka stomatologiczna ostrzega: pomijanie wieczornego mycia zębów z aparatem ortodontycznym to poważny błąd!

Decyzja o podjęciu leczenia ortodontycznego to ważny krok w kierunku osiągnięcia wymarzonego, zdrowego uśmiechu. Jednak wraz z założeniem aparatu pojawiają…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co trzeci dorosły Polak. Choć często bagatelizujemy brak snu,…
CZYTAJ

Upały a choroby układu krążenia – jak dbać o serce w gorące dni?

Wysokie temperatury, choć dla wielu kojarzą się z letnim wypoczynkiem, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia - zwłaszcza dla osób…
CZYTAJ

E-papierosy pod lupą dentysty: co dzieje się w jamie ustnej po vapowaniu?

Używanie e-papierosów zdobyło w ostatnich latach ogromną popularność, jako alternatywa dla tradycyjnego palenia tytoniu. Choć początkowo uważano je za mniej…
CZYTAJ

Dieta onkologiczna: fakty i mity

Jak pokazują badania aż 65% pacjentów onkologicznych traci na wadze jeszcze przed pierwszą wizytą u specjalisty, a w trakcie leczenia…
CZYTAJ

Światowy Dzień Mikrobiomu 2025: jesteśmy coraz bardziej zainteresowani mikrobiotą, ale nasza świadomość jest wciąż niewystarczająca

Z okazji Światowego Dnia Mikrobiomu warto przyjrzeć się rosnącemu zainteresowaniu społeczeństwa mikrobiotą i jej wpływem na zdrowie. Dane z trzeciej…
CZYTAJ

Dlaczego nazywamy jelita drugim mózgiem? „To właśnie tam powstaje do 95% serotoniny!”

Czy Twój brzuch wie więcej niż myślisz? Coraz częściej mówi się o jelitach nie tylko jako o centrum trawienia, ale…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Farmaceuta radzi, jak przygotować apteczkę na co dzień i w podróży, żeby skutecznie reagować w nagłych sytuacjach

Zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów wakacyjnych, istotne jest posiadanie…
CZYTAJ

Profesor Andrzej Bochenek nie promuje żadnych leków ani suplementów – ostrzega przed oszustwem!

W trosce o zdrowie pacjentów oraz w odpowiedzi na liczne sygnały dotyczące…
CZYTAJ

Dbaj o swoje znamiona – dlaczego warto wykonać dermatoskopię i chronić skórę przed słońcem?

Latem chętniej wystawiamy skórę na słońce, spędzając wolne chwile na świeżym powietrzu.…
CZYTAJ

5 powodów, by sięgać po owoce jagodowe. Dietetyczka Grupy LUX MED: „To nie tylko smak lata”

Truskawki, maliny, borówki czy jeżyny kojarzą nam się z letnim słońcem i…
CZYTAJ

Brak snu jak 0,5 promila alkoholu. Ekspertki o bezsenności

Bezsenność i zaburzenia snu to problem, z którym zmaga się nawet co…
CZYTAJ