Nowy nos bez skalpela



Wiele osób marzy o idealnych proporcjach twarzy. W modzie wciąż pozostają wydatne usta, delikatnie zarysowana broda, buzia w kształcie serca i smukły nos niewielkich rozmiarów. Dzisiejszy materiał poświęcę temu ostatniemu. Wydawać by się mogło, że uzyskanie ładnego, proporcjonalnego nosa jest niemożliwe w sposób inny, niż idąc pod nóż. A jednak, to nie do końca prawda. Medycyna estetyczna, w bardzo wielu przypadkach, jest w stanie sobie z tym poradzić

Nos to bardzo istotny, centralny punkt twarzy. Jego kształt i wielkość ma ogromny wpływ na całościowy wygląd buzi i decyduje o naszej atrakcyjności. Mały, lekko zadarty nos to marzenie wielu kobiet, spośród których znaczna część nie ma świadomości, że popularne modelki czy celebrytki osiągają taki efekt dzięki chirurgii plastycznej.

Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że dla większości pacjentów z kompleksem nosa operacja plastyczna jest zbyt drogim i/lub ryzykownym rozwiązaniem. Podczas zabiegu, cały nos ulega złamaniu, towarzyszy temu ból i dyskomfort, a efekty bywają niesatysfakcjonujące. O długim okresie rekonwalescencji i ryzyku związanym ze znieczuleniem ogólnym nie wspomnę.

Na szczęście, medycyna estetyczna znalazła na to względnie łatwe rozwiązanie i wprowadziła mało inwazyjne metody, które mogą skutecznie zwalczyć asymetrię, garb i inne nierówności. To kwas hialuronowy oraz nici PDO. Jednak należy zaznaczyć, że istotna jest podatność nosa. Jeśli chrząstka jest zbyt twarda, nie będzie możliwości skorzystać z zabiegu. Jeśli chodzi o wypełniacz, to podajemy go, by wyrównać nos, by optycznie poprawić jego kształt.

Przy pomocy Nici PDO, z kolei możemy zwęzić dziurki, unieść czubek lub zniwelować asymetrię. Kwas hialuronowy doskonale sprawdza się do wyrównywania asymetrii nosa lub garbu. Już niewielka ilość poradzi sobie z niedoskonałościami i pozwala uzyskać idealną symetrię. Rzeczywiście po zabiegu nos staje się trochę większy, ale symetryczny nieco większy nos prezentuje się lepiej niż mały z widocznymi nierównościami.

Dzieje się tak dlatego, że odbiór piękna jest w największym stopniu definiowany przez postrzeganie symetrii. Jeśli natomiast naszym marzeniem jest smuklejszy nos, zwężenie dziurek lub uniesienie końcówki, warto zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem nici PDO. Obie metody są bardzo delikatne, ale równie skuteczne.




Co istotne dla wielu pacjentów: na efekty nie trzeba czekać. Zmiana wyglądu nosa następuje od razu po skończonym zabiegu, a sam zabieg trwa krótko! Nie wymagana jest także rekonwalescencja. Całość odbywa się pod znieczuleniem miejscowym, natomiast efekt zabiegu utrzymuje się około 2 lata.

Urszula Brumer/Medycyna Młodości

Informacje o ekspercie: Urszula Brumer jest lekarką medycyny estetycznej, właścicielką kliniki Medycyna Młodości, która kocha swój zawód. Prowadzi bloga www.urszulabrumer.pl, jest też autorką  wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Jej klinika specjalizuje się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu.

Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie. Jakie są korzyści dla pacjentów i lekarzy?

Rozwój sztucznej inteligencji w medycynie, w tym w kardiologii, staje się coraz bardziej widoczny. Jakie możliwości oferuje AI w porównaniu…
CZYTAJ

Nie ma pięknego uśmiechu bez zdrowych dziąseł! Dowiedz się, jak dbać o dziąsła i czego unikać, aby im nie szkodzić.

Piękny i zdrowy uśmiech najczęściej kojarzy się z białymi, równymi zębami. Myśląc o pielęgnacji jamy ustnej, również pierwsze skojarzenie koncentruje…
CZYTAJ

Anti-aging w tandemie Duety składników dla jesiennego odmłodzenia

Anti-aging to jeden z priorytetów jesieni. Nasza skóra wciąż odczuwa konsekwencje letnich szaleństw, a już na horyzoncie pojawiają się Święta…
CZYTAJ

Prawdziwe piękno w dobie sztucznej inteligencji – Dove rozpoczyna kampanię #PrawdziwePiekno i ponownie zmienia definicję piękna

20 lat temu marka Dove po raz pierwszy pokazała światu, jak wygląda prawdziwe piękno. W 2004 roku rozpoczęła kampanię od…
CZYTAJ

Migrena wymaga leczenia – Europejski Dzień Migreny

Chociaż z migreną zmaga się już ponad 8 milionów osób w Polsce, jedynie część z nich wie, że tę chorobę…
CZYTAJ

Chcesz zregenerować włosy po lecie? Wybierz kompleksową pielęgnację!

Ekspozycja na promieniowanie UV, słona woda morska oraz częste mycie i stylizowanie sprawiają, że po wakacjach nasze włosy są suche,…
CZYTAJ

Schudnąć czy zaakceptować? W poszukiwaniu równowagi i dobrostanu w realiach toksycznej kultury dietetycznej

Nierealistyczne standardy piękna kształtowane przez media i społeczeństwo sprawiają, że coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: zmierzyć się z odchudzaniem…
CZYTAJ

Placki ziemniaczane z cukinią à la gofry

Chrupiące na zewnątrz, miękkie w środku, z aromatem czosnku i delikatnym posmakiem cukinii. Idealnie sprawdzą się jako finezyjna przekąska lub…
CZYTAJ

Prokrastynacja – kiedy powinna niepokoić i jak zapanować nad wiecznym odwlekaniem?

Choć sama prokrastynacja nie jest jednostką chorobową, a jedynie mechanizmem obronnym przed trudnymi uczuciami, to długotrwałe odwlekanie i dobrowolne odraczanie…
CZYTAJ

Pokaz najnowszej kolekcji DENI CLER jesień – zima 2024

Subtelność, szyk i elegancja – pokaz najnowszej kolekcja Deni Cler „Sono Deni” za nami! 3 września 2024 roku, w wyjątkowych…
CZYTAJ

Nothing but Vanda Novak. Nowa kolekcja marki na sezon AW 2024/2025


To brawurowe marzenie - założyć buty i nic poza tym. Bo niczego więcej nie potrzebujesz. Tak właśnie jest z nową…
CZYTAJ

Druga edycja Centralnego Klubu Pacjenta w Katowicach

Kilkadziesiąt stoisk z badaniami profilaktycznymi, poradami edukacyjnymi i stanowiskami ekspertów medycyny, a także strefa aktywności, strefa wiedzy, strefa relaksu, warsztaty…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Zastosowanie sztucznej inteligencji w medycynie. Jakie są korzyści dla pacjentów i lekarzy?

Rozwój sztucznej inteligencji w medycynie, w tym w kardiologii, staje się coraz…
CZYTAJ

Migrena wymaga leczenia – Europejski Dzień Migreny

Chociaż z migreną zmaga się już ponad 8 milionów osób w Polsce,…
CZYTAJ

Prokrastynacja – kiedy powinna niepokoić i jak zapanować nad wiecznym odwlekaniem?

Choć sama prokrastynacja nie jest jednostką chorobową, a jedynie mechanizmem obronnym przed…
CZYTAJ

Druga edycja Centralnego Klubu Pacjenta w Katowicach

Kilkadziesiąt stoisk z badaniami profilaktycznymi, poradami edukacyjnymi i stanowiskami ekspertów medycyny, a…
CZYTAJ

Urazy stawu skokowego to nie tylko domena sportowców. 
Jak się nie uszkodzić w codziennym życiu?

Choć sportowcy, szczególnie koszykarze i lekkoatleci są bardziej narażeni na kontuzje stawu…
CZYTAJ