Nowy nos bez skalpela



Wiele osób marzy o idealnych proporcjach twarzy. W modzie wciąż pozostają wydatne usta, delikatnie zarysowana broda, buzia w kształcie serca i smukły nos niewielkich rozmiarów. Dzisiejszy materiał poświęcę temu ostatniemu. Wydawać by się mogło, że uzyskanie ładnego, proporcjonalnego nosa jest niemożliwe w sposób inny, niż idąc pod nóż. A jednak, to nie do końca prawda. Medycyna estetyczna, w bardzo wielu przypadkach, jest w stanie sobie z tym poradzić

Nos to bardzo istotny, centralny punkt twarzy. Jego kształt i wielkość ma ogromny wpływ na całościowy wygląd buzi i decyduje o naszej atrakcyjności. Mały, lekko zadarty nos to marzenie wielu kobiet, spośród których znaczna część nie ma świadomości, że popularne modelki czy celebrytki osiągają taki efekt dzięki chirurgii plastycznej.

Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że dla większości pacjentów z kompleksem nosa operacja plastyczna jest zbyt drogim i/lub ryzykownym rozwiązaniem. Podczas zabiegu, cały nos ulega złamaniu, towarzyszy temu ból i dyskomfort, a efekty bywają niesatysfakcjonujące. O długim okresie rekonwalescencji i ryzyku związanym ze znieczuleniem ogólnym nie wspomnę.

Na szczęście, medycyna estetyczna znalazła na to względnie łatwe rozwiązanie i wprowadziła mało inwazyjne metody, które mogą skutecznie zwalczyć asymetrię, garb i inne nierówności. To kwas hialuronowy oraz nici PDO. Jednak należy zaznaczyć, że istotna jest podatność nosa. Jeśli chrząstka jest zbyt twarda, nie będzie możliwości skorzystać z zabiegu. Jeśli chodzi o wypełniacz, to podajemy go, by wyrównać nos, by optycznie poprawić jego kształt.

Przy pomocy Nici PDO, z kolei możemy zwęzić dziurki, unieść czubek lub zniwelować asymetrię. Kwas hialuronowy doskonale sprawdza się do wyrównywania asymetrii nosa lub garbu. Już niewielka ilość poradzi sobie z niedoskonałościami i pozwala uzyskać idealną symetrię. Rzeczywiście po zabiegu nos staje się trochę większy, ale symetryczny nieco większy nos prezentuje się lepiej niż mały z widocznymi nierównościami.

Dzieje się tak dlatego, że odbiór piękna jest w największym stopniu definiowany przez postrzeganie symetrii. Jeśli natomiast naszym marzeniem jest smuklejszy nos, zwężenie dziurek lub uniesienie końcówki, warto zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem nici PDO. Obie metody są bardzo delikatne, ale równie skuteczne.




Co istotne dla wielu pacjentów: na efekty nie trzeba czekać. Zmiana wyglądu nosa następuje od razu po skończonym zabiegu, a sam zabieg trwa krótko! Nie wymagana jest także rekonwalescencja. Całość odbywa się pod znieczuleniem miejscowym, natomiast efekt zabiegu utrzymuje się około 2 lata.

Urszula Brumer/Medycyna Młodości

Informacje o ekspercie: Urszula Brumer jest lekarką medycyny estetycznej, właścicielką kliniki Medycyna Młodości, która kocha swój zawód. Prowadzi bloga www.urszulabrumer.pl, jest też autorką  wielu artykułów prasowych dot. medycyny estetycznej. Jej klinika specjalizuje się w zakresie zabiegów preparatami autologicznymi. To pierwsza w Polsce klinika stosująca własne komórki regenerujące i macierzyste pacjenta w odmładzaniu.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane do społeczeństwa oraz specjalistów medycznych, propagujących wiedzę na temat…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce. Częstotliwość występowania niewydolności żylnej jest wyższa niż cukrzycy…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się nie tylko na zdrowiu fizycznym, ale także na…
CZYTAJ

Relacja ze spotkania prasowego, 5 edycji kampanii #lubiesiebie, z udziałem znanych ambasadorek.

W warszawskiej restauracji PRIMITIVO Kuchnia i Wino odbyło się spotkanie prasowe dedykowane 5. edycji kampanii #lubiesiebie, której inicjatorem jest dr…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne życie. Jednak, by tak się stało, niezbędne wręcz…
CZYTAJ

Retinoidy i witaminy w beauty-planie 3 kluczowe potrzeby skóry

Schyłek roku to czas podsumowań i ustalania beauty-planów. Jesień jest królową zmian. To właśnie teraz najuważniej obserwujemy stan skóry i…
CZYTAJ

Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit

Mikroorganizmy zamieszkują zarówno środowisko zewnętrzne, jak i wnętrze ludzkiego organizmu. Ich zespoły tworzą mikrobioty, które zasiedlają różne obszary ciała, jak…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz częściej pada jedno hasło – Movember. To międzynarodowa…
CZYTAJ

Jakość powietrza w Polsce uzależniona jest nie tylko od działalności człowieka

Jakość powietrza w Europie znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich dziesięcioleci, ale zanieczyszczone powietrze nadal stanowi największe zagrożenie dla zdrowia…
CZYTAJ

Jak wybierać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji stref intymnych?

Zdrowie intymne zaczyna się od odpowiedniej pielęgnacji i świadomego wyboru kosmetyków. Choć często skupiamy się na codziennym oczyszczaniu, pielęgnacja delikatnych…
CZYTAJ

5 listopada 39 lat temu przeprowadzono pierwszy udany przeszczep serca – wspomnienia prof. A. Bochenka

To było 39 lat temu, 5 listopada - Serce zostało wycięte, a w klatce piersiowej pojawiła się ogromna, pusta przestrzeń,…
CZYTAJ

Co to jest innowacyjna rehabilitacja neurologiczna i dlaczego jest tak ważna?

Rehabilitacja neurologiczna odgrywa kluczową rolę w procesie próby powrotu do zdrowia i maksymalnego przywrócenia utraconych funkcji u pacjentów ze schorzeniami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EAAD) został ustanowiony w 2008 r. przez Komisję Europejską i jest obchodzony corocznie w dniu 18 listopada w całej Europie.

W ramach EAAD i WAAD na całym świecie organizowane są wydarzenia kierowane…
CZYTAJ

Żylaki to problem milionów Polaków. Jak skutecznie zapobiegać i leczyć?

Żylaki to powszechny problem zdrowotny dotykający niemal połowę dorosłej populacji w Polsce.…
CZYTAJ

Jak holistyczne podejście do zdrowia poprawia nasze samopoczucie?


W życiu wielu kobiet pojawiają się momenty, gdy stres zaczyna odbijać się…
CZYTAJ

Na cukrzycę choruje cała rodzina. Jak wspierać bliską osobę z cukrzycą?

Cukrzyca, choć jest chorobą nieuleczalną, gdy jest wyrównana, daje szansę na aktywne…
CZYTAJ

Movember – kobiety cichymi bohaterkami walki o zdrowie mężczyzn

W listopadzie na ulicach królują wąsy, a w mediach i rozmowach coraz…
CZYTAJ