Operacja plastyczna nosa – fanaberia czy konieczność?



Operacja plastyczna nosa – fanaberia czy konieczność? Wiele mówi się o różnych sposobach poprawiania naszej urody. Bardzo często spotykamy się z negatywną oceną takich działań przez społeczeństwo. Kiedy mówimy o operacjach plastycznych, niemalże zawsze wspominamy celebrytów. Czy jednak zawsze jest tak, że wykonanie zabiegu takiego jak np. korekta nosa, jest jedynie naszą fanaberią?

Najpopularniejszy zabieg – korekta nosa

Zabieg, jakim jest korekcja nosa, to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z dziedziny chirurgii estetycznej. Nie zawsze jednak wiąże się on z chęcią poprawy wyglądu. Bardzo często jest tak, że miewamy różnorodne problemy, np. z oddychaniem i wówczas, korekta nosa jest jedynym sposobem na to, aby się z nimi uporać.

Musimy jednak pamiętać o tym, że zabieg ten, zawsze wykonywany jest przez lekarza i zawsze też, poprzedza go wykonanie szeregu badań, m.in. tomografii komputerowej głowy. Tak, jak w przypadku każdej innej operacji, tak i w przypadku operacji plastycznej nosa, pacjent musi zostać do niej odpowiednio przygotowany.

Operacja plastyczna nosa – kiedy ją wykonać?

Decyzja o poddaniu się operacji plastycznej nosa, musi zostać bardzo skrupulatnie przemyślana. Nie chodzi tutaj jedynie o konsekwencje, związane z naszym późniejszym wyglądem. Bardzo ważne jest także to, o jakiej porze roku taki zabieg zostanie przeprowadzony. Musimy mieć na względzie przede wszystkim to, że po takiej operacji, szwy czy rany, muszą się odpowiednio zagoić.

Nie jest zatem wskazane, aby wykonywać takie operacje latem. Twarz wówczas jest wystawiona na działanie szkodliwych promieni UV, które mogą opóźniać proces gojenia się ran oraz całej rekonwalescencji po przebytej operacji. Jesień, jak również miesiące zimowe, to zdecydowanie lepszy czas na przeprowadzenie takiej operacji. Ryzyko wystąpienia powikłań spowodowanych szkodliwym działaniem promieni UV, jest wówczas znacznie mniejsze.




Nie daj się nabrać!

Ostatnią rzeczą, o której musimy pamiętać kiedy nosimy się z zamiarem poddania się korekcie nosa, jest to, że musi być ona wykonana w szpitalu lub klinice. Nie dajmy się nabrać na różnego rodzaju miejsca, które nie mają wiele wspólnego z medycyną, a w których takie zabiegi są w stałej ofercie.

Nie mamy wówczas pewności, że zabieg korekty nosa będzie przeprowadzony przez lekarza specjalistę, a co za tym idzie – że będzie on przeprowadzony w sposób prawidłowy i bezpieczny dla naszego zdrowia i życia.

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy. Po elektroniczny odpowiednik popularnego dymka sięga wielu Polaków,…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego LUX MED Onkologia, rozszerza zakres świadczonych usług o…
CZYTAJ

Gęstość odżywcza a gęstość energetyczna. Co jeść, żeby nie przytyć?

Diety odchudzające często wybiera się z troski o piękną i smukłą sylwetkę. Tymczasem można jeść mało i nie tracić wagi…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim przygotowaniu i po konsultacji z lekarzem, wyjazd może…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych miejsc. Spędzając ten czas aktywnie, często zmieniamy otoczenie…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy Turcja kuszą pięknymi widokami, piaszczystymi plażami i błękitną…
CZYTAJ

Moc rówieśników: Badanie UNICEF na temat postaw ukraińskich nastolatków wobec wsparcia zdrowia psychicznego w Polsce

Jak wpływ rówieśników, społeczna percepcja i czynniki psychologiczne wpływają na chęć szukania wsparcia. – Raport UNICEF, opracowany we współpracy z…
CZYTAJ

Wyjeżdżasz na południe Europy? Te 6 rzeczy, musisz wiedzieć o udarze cieplnym

Meteorolodzy podkreślają, że tegoroczne lato może być jednym z najgorętszych w historii. Już w czerwcu w Grecji, na Cyprze czy…
CZYTAJ

Choroby krążenia nie lubią wysokich temperatur. Upał może powodować omdlenia, a nawet zawał mięśnia sercowego. 

Przez Polskę przechodzi fala upałów. Podczas panujących obecnie wysokich temperatur serce pracuje intensywniej, a naczynia krwionośne się rozszerzają. Wzmożone pocenie…
CZYTAJ

Zupa owocowa z lanymi kluseczkami

A my na to jak na lato! Gdy za oknem wysokie temperatury, na stole stawiamy na dania pełne smaku i…
CZYTAJ

Choroba cukrzycowa stóp – czy można uratować stopę przed amputacją?

Zespół stopy cukrzycowej, który zaczyna się od niewielkiej rany, pozostaje najpoważniejszym powikłaniem cukrzycy. W Polsce każdego roku, z powodu rozwoju…
CZYTAJ

Osoby z otyłością a choroby jamy ustnej. Gdzie szukać specjalistycznych gabinetów?

Osoby z otyłością mogą częściej zapadać na choroby jamy ustnej. Ma to związek z bezpośrednimi skutkami zbyt wysokiego BMI, chorobami…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

E-papierosy pod lupą: Czy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Ekspertka analizuje ich wpływ na zdrowie

Są bardzo szkodliwe dla zdrowia i uzależniają równie mocno jak tradycyjne papierosy.…
CZYTAJ

Grupa LUX MED rozszerza zakres operacji robotycznych w ramach NFZ

Centrum Chirurgii Robotycznej Grupy LUX MED, mieszczące się w Szpitalu św. Wincentego…
CZYTAJ

Czy osoby z chorobą onkologiczną mogą planować wakacje i podróżować?

Choroba onkologiczna nie musi oznaczać rezygnacji z wakacyjnych planów wyjazdowych. Przy odpowiednim…
CZYTAJ

Okulary fotochromowe: ochrona i wygoda na wakacyjnych szlakach

Wakacje to dla wielu z nas okazja do podróży i odkrywania nowych…
CZYTAJ

Co zrobić, żeby uniknąć wakacyjnej Zemsty Faraona?

Wakacje to czas błogiego odpoczynku. Niektóre kierunki – jak np. Egipt czy…
CZYTAJ