Operacja plastyczna nosa – fanaberia czy konieczność?



Operacja plastyczna nosa – fanaberia czy konieczność? Wiele mówi się o różnych sposobach poprawiania naszej urody. Bardzo często spotykamy się z negatywną oceną takich działań przez społeczeństwo. Kiedy mówimy o operacjach plastycznych, niemalże zawsze wspominamy celebrytów. Czy jednak zawsze jest tak, że wykonanie zabiegu takiego jak np. korekta nosa, jest jedynie naszą fanaberią?

Najpopularniejszy zabieg – korekta nosa

Zabieg, jakim jest korekcja nosa, to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z dziedziny chirurgii estetycznej. Nie zawsze jednak wiąże się on z chęcią poprawy wyglądu. Bardzo często jest tak, że miewamy różnorodne problemy, np. z oddychaniem i wówczas, korekta nosa jest jedynym sposobem na to, aby się z nimi uporać.

Musimy jednak pamiętać o tym, że zabieg ten, zawsze wykonywany jest przez lekarza i zawsze też, poprzedza go wykonanie szeregu badań, m.in. tomografii komputerowej głowy. Tak, jak w przypadku każdej innej operacji, tak i w przypadku operacji plastycznej nosa, pacjent musi zostać do niej odpowiednio przygotowany.

Operacja plastyczna nosa – kiedy ją wykonać?

Decyzja o poddaniu się operacji plastycznej nosa, musi zostać bardzo skrupulatnie przemyślana. Nie chodzi tutaj jedynie o konsekwencje, związane z naszym późniejszym wyglądem. Bardzo ważne jest także to, o jakiej porze roku taki zabieg zostanie przeprowadzony. Musimy mieć na względzie przede wszystkim to, że po takiej operacji, szwy czy rany, muszą się odpowiednio zagoić.

Nie jest zatem wskazane, aby wykonywać takie operacje latem. Twarz wówczas jest wystawiona na działanie szkodliwych promieni UV, które mogą opóźniać proces gojenia się ran oraz całej rekonwalescencji po przebytej operacji. Jesień, jak również miesiące zimowe, to zdecydowanie lepszy czas na przeprowadzenie takiej operacji. Ryzyko wystąpienia powikłań spowodowanych szkodliwym działaniem promieni UV, jest wówczas znacznie mniejsze.




Nie daj się nabrać!

Ostatnią rzeczą, o której musimy pamiętać kiedy nosimy się z zamiarem poddania się korekcie nosa, jest to, że musi być ona wykonana w szpitalu lub klinice. Nie dajmy się nabrać na różnego rodzaju miejsca, które nie mają wiele wspólnego z medycyną, a w których takie zabiegi są w stałej ofercie.

Nie mamy wówczas pewności, że zabieg korekty nosa będzie przeprowadzony przez lekarza specjalistę, a co za tym idzie – że będzie on przeprowadzony w sposób prawidłowy i bezpieczny dla naszego zdrowia i życia.

Puszcza Białowieska bliska sercom Polaków. Wyniki ogólnopolskiego badania opinii publicznej

Zdecydowana większość Polaków zna i docenia wartość Puszczy Białowieskiej – wynika z ogólnopolskiego badania opinii publicznej przeprowadzonego przez firmę Quantify…
CZYTAJ

Regeneracja i intensywne nawilżenie Jak skutecznie przygotować włosy do lata?

Nawilżenie i dogłębna regeneracja to priorytet pielęgnacji włosów przed latem. Specjaliści podpowiadają, że drogą do osiągnięcia efektu zachwycających, lśniących pasm…
CZYTAJ

Ile lodów tygodniowo może jeść przedszkolak? Czy codzienne jedzenie lodów to coś złego?

Na pytania odpowiada ekspert Damian Dziewiałtowski, dietetyk Grupy LUX MED: Lody dla przedszkolaka – ile to bezpieczna porcja? Lody to…
CZYTAJ

Zdrowe dziąsła, zdrowy organizm: dlaczego przyzębie jest takie ważne?

Krwawiące dziąsła to nie błahostka – mogą być oznaką poważnej choroby przyzębia, która wpływa na zdrowie całego organizmu. W Polsce…
CZYTAJ

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej świadomości społecznej, osoby chorujące na otyłość nadal spotykają…
CZYTAJ

Ile naprawdę kosztuje produkcja żywności? Think tank Żywność dla Przyszłości podsumowuje koszty środowiskowe i zdrowotne w nowym raporcie

Według danych FAO za rok 2023, globalna wartość ukrytych kosztów zdrowotnych i środowiskowych systemów rolno-spożywczych wynosi ok. 12,7 biliona dolarów,…
CZYTAJ

Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – Polska nadal w cieniu suszy

17 czerwca obchodzimy Dzień Walki z Pustynnieniem i Suszą – święto ustanowione przez ONZ, które ma przypominać o narastającym problemie…
CZYTAJ

Higiena jamy ustnej podczas leczenia nowotworu jamy ustnej

Rozpoznanie nowotworu jamy ustnej to ogromne wyzwanie dla chorego – zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Każdego roku ponad 4 tysiące…
CZYTAJ

Przystosowanie miast do zmian klimatu – Nowe regulacje dotyczące Miejskich Planów Adaptacji

Zmiany klimatu to jedno z największych wyzwań współczesnego świata, w tym także Polski. Z analiz Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego…
CZYTAJ

Mikroflora w jamie ustnej – mały ekosystem, wielkie znaczenie

Kiedy myślimy o mikroflorze, zwykle mamy na myśli jelita. Tymczasem równie złożony i ważny ekosystem mikroorganizmów funkcjonuje w naszej jamie…
CZYTAJ

Rola roweru i transportu publicznego w dążeniu do neutralności klimatycznej – Światowy Dzień Roweru 2025

Z okazji Światowego Dnia Roweru, obchodzonego 3 czerwca, warto przypomnieć o licznych korzyściach płynących z jazdy na rowerze. Raport Europejskiej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę mikrobioty jelitowej w utrzymaniu zdrowia człowieka. Ten złożony…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Otyłość to choroba, nie wybór. Jak leczyć bez oceniania i uprzedzeń?

Otyłość to przewlekła choroba, a nie efekt braku silnej woli. Pomimo rosnącej…
CZYTAJ

29 maja to Światowy Dzień Układu Pokarmowego. Niestety, o mikrobiocie nadal wiemy zbyt mało

Z okazji Światowego Dnia Układu Pokarmowego eksperci zwracają uwagę na kluczową rolę…
CZYTAJ

Koniec z bólem i dyskomfortem: laserowe leczenie żylaków to Twoje rozwiązanie!

Żylaki to powszechny problem, który dotyka coraz więcej osób. Niezależnie od tego,…
CZYTAJ

Światowy Dzień Tarczycy: Niedoczynność i nadczynność tarczycy – co musisz wiedzieć?

Z okazji Światowego Dnia Tarczycy lek. Claude Mawa, specjalista medycyny rodzinnej Grupy…
CZYTAJ

Nadwaga a zdrowie: 4 nieoczywiste schorzenia związane z otyłością, które warto znać

22 maja przypada Europejski Dzień Walki z Otyłością. Z tej okazji warto…
CZYTAJ