Trwały makijaż krok po kroku – Poznaj porady od eksperta



Trwały makijaż krok po kroku – Poznaj porady od eksperta. Przed nami najgorętszy okres imprezowy, podczas którego Ty i Twoja kosmetyczka musicie być gotowe dosłownie na wszystko! Makijaż sylwestrowo-karnawałowy powinien być, nie tylko inspirowany najnowszymi trendami, ale przed wszystkim trwały. Zatem, jak go wykonać, by nawet nad ranem nadal wyglądać doskonale? Prezentujemy kilka cennych porad od Adama Prządki – Head of Artistry marki SINSKIN.

TWARZ

Podstawą każdego makijażu jest odpowiednio dobrany podkład. Planując zabawę do samego rana powinno się wybierać fluidy, które charakteryzuje trwałość ale i dobre krycie.

W większości przypadków takie podkłady mają odrobinę cięższą konsystencję, ale za to skutecznie maskują drobne niedoskonałości i utrzymują się na naszej skórze nawet do kilkunastu godzin. Zazwyczaj, posiadają również właściwości matujące, które zapobiegają świeceniu się naszej twarzy.

Pamiętaj, aby przed aplikacją takiego fluidu użyć kremu, który nawilży naszą skórę i zapobiegnie jej przesuszeniu. Kolejnym krokiem powinno być nałożenie bazy matującej lub innego produktu podtrzymującego trwałość makijażu. Rada: Aby uniknąć efektu maski na twarzy, nie nakładaj zbyt dużej ilości podkładu.

RADA EKSPERTA SIN SKIN:

– Spryskaj twarz Fixerem do makijażu zaraz po jej przemyciu, a następnie na jeszcze wilgotną skórę nałóż krem i dobrze go wmasuj. Składniki zawarte w Fixerze spowodują lepsze wchłonięcie się kremu i zawartych w nim składników nawilżających. Po zakończeniu całego makijażu możesz ponownie spryskać twarz takim produktem. Utrwali go i zmniejszy nadmiar pudrowych cząsteczek na twarzy, dzięki czemu będziesz wyglądać świeżo i promiennie.

GLOW

Trend na makijaż Glow był zdecydowanie jednym z najgorętszych tego roku. Potrwa on zapewne jeszcze długo, ponieważ kobiety na całym świecie pokochały ten efekt! Dzięki niemu, skóra wygląda na promienistą i muśniętą słońcem. Co zrobić, aby ten blask utrzymał się przez całą noc?




OCZY

W makijażu wieczorowym ważne jest nasze spojrzenie. To właśnie ono przykuwa uwagę wszystkich gości. By uzyskać efekt, który utrzyma się przez całą noc postawmy na bazę i odpowiednie cienie. Najlepiej te, z drobinkami złota czy srebra lub tzw. cienie-pigmenty. W tym sezonie stawiamy na mocne kolory na oku. Zaszalejmy zatem i sięgnijmy po niebieski, zielony, czy nawet różowy cień.


Fot: Mix& Fix SINSKIN

RADA EKSPERTA SIN SKIN:

– Dobrej jakości baza pod cienie, to gwarancja trwałego makijażu oka. Kluczem jest jednak, nakładanie jej w niewielkiej ilości. Nałożenie zbyt wielu warstw bazy utrudnia wykonanie makijażu i sprawia, że cienie na oku wyglądają nieestetycznie. Zatem, aby nie nałożyć zbyt wiele produktu, sięgnij po pędzelek do blendowania. Następnie, rozprowadź produkt na całej powiece – nie tylko na jej ruchomej części, ale aż pod samą brew. Odpowiedni kosmetyk, oraz jego aplikacja zapewniają tak pożądaną trwałość makijażu oka.

1. Do aplikacji cieni lub cieni-pigmentów warto dodatkowo wykorzystać produkt, który sprawi że nie będą się one osypywały i wzmocni ich pigmentację oraz trwałość. Idealnie sprawdzi się do tego Mix&fix od SINSKIN. Co ciekawe, pomieszany z cieniem stanie się długotrwałym eyelinerem w tym kolorze.

Rada: W momencie, gdy kosmetyk połączony z tego typu produktem już zastygnie na powiece, dalsza praca nad makijażem oka będzie niemożliwa.

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania zdrowotne. To właśnie w tym okresie kardiolodzy obserwują…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań zdrowotnych naszych czasów. Mimo postępu medycyny, wciąż zbyt…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2. Dr inż. Hanna Orlikowska-Rzeźnik,…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i zmiana codziennych nawyków mogą skutecznie zmniejszyć uciążliwe objawy.…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów, które pozwalają ocenić stan zdrowia. Prawidłowe tętno ma…
CZYTAJ

1 na 3 Polaków jest zadowolonych ze stanu swojego zdrowia. Skąd czerpiemy wiedzę o zdrowiu?

Tylko 30% dorosłych Polaków ocenia swój stan zdrowia pozytywnie, jak wynika z badania „Jak chorują Polacy” zrealizowanego na zlecenie Nationale-Nederlanden.…
CZYTAJ

Niecodzienna perspektywa w codziennej pracy – jak wspierać osoby w spektrum autyzmu?

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – dzień, który skłania do refleksji nad tym, jak w codziennym życiu –…
CZYTAJ

Zegar biologiczny nie zna zmiany czasu. Dlatego Twój organizm się buntuje

Już w najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni. Choć przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę może…
CZYTAJ

Skuteczne badania USG w klinice U Lekarzy w Warszawie

Ultrasonografia (USG) jest jednym z podstawowych i nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można przeprowadzić diagnostykę narządów wewnętrznych i wykryć różne schorzenia,…
CZYTAJ

Kiedy miesiączka boli za bardzo. Endometrioza bez tabu

Bolesne miesiączki, zmęczenie, dyskomfort? Dla wielu kobiet w Polsce to nie tylko “taka uroda”, a objawy endometriozy. Szczęśliwie, świadomość tej…
CZYTAJ

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 

Jedyna na świecie. Puszcza Białowieska. 
Rusza kampania informacyjno-edukacyjna dotycząca jedynego w Polsce obiektu przyrodniczego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Instytut…
CZYTAJ

Dieta ketogenna: zapomniana broń w walce z padaczką

Dieta ketogenna łączona jest głównie z redukcją masy ciała i sposobem na szybkie spalanie tłuszczu. Jej historia ma znacznie głębsze,…
CZYTAJ





ZDROWIE

VIEW ALL

Aktywność po posiłku – kardiologiczne argumenty za świątecznym spacerem

Wielkanocny czas, choć pełen radości i kulinarnych tradycji, może nieść także wyzwania…
CZYTAJ

Choroba wieńcowa – jak ją rozpoznać i kiedy zgłosić się do lekarza?

Choroby serca i układu krążenia od lat pozostają jednym z najpoważniejszych wyzwań…
CZYTAJ

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce z HIV i SARS-CoV-2

Nowe podejście do terapii przeciwwirusowych – badania Polki mogą pomóc w walce…
CZYTAJ

Wiosna a alergie – jak sobie radzić w trudnym sezonie? 

Wiosna to wymagający czas dla alergików, ale odpowiednie leczenie, unikanie alergenów i…
CZYTAJ

Dlaczego odpowiednie tętno jest ważne dla zdrowia? Kiedy tętno staje się niebezpieczne? Jak rozpoznać tachykardię i na co zwrócić uwagę?

Tętno, czyli liczba uderzeń serca na minutę, jest jednym z podstawowych parametrów,…
CZYTAJ